Lajden Kadili, Kosovo Auftragskiller und 7 Auftragsmorde im August

 

“Gushti i përgjakur”/ 7 të vrarë në atentate dhe 5 të plagosurdefault imageBilanc tragjik edhe në aksidente dhe të mbytur në plazhe

Original Smartphone verblödet und nun hingerichtet, als Tirana Mafiosi. Kriminelle im Polizei Dienst, das ist normal in Albanien, wie wikileaks festhält

Ex-Polizist: Santiago Mailo

Dea Ricku, Ehefrau des Gangsters, Ex-Polizisten: Santiago Malko

Einschlägig bekannt ist auch diese Verbrecher Familie des Arian Kadilli, welche illegal das Hotel baute, weitere Beteiligungen hat, nie etwas versteuerte. In Anewsenheit der Kinder, welche einen Familien Spaziergang machten, wurde der  Sohn des Spartak Braho bedroht: Arber Braho, was Alles über diese Verbrecher Banden aus dem Kosovo sagt, mit ihrer NATO und von den Amerikanern, KfW gewollten Landräuberei inklusive vieler Morde, als Drogen Zentrale für den Kosovo, was bei dem Hotel Del Conte anfing vor über 20 Jahren und als die American Bank of Albania auftauchte, ein USAID Produkt, des AAEF Fund, wo der Bin Laden Financier: Yassin Kadi allein 35 Konten hatte, mit seiner Familie.  Arber Braho, war bis vor kurzem sehr viele Jahre: Vize Bürgermeister von Durres, lebt mit seiner Familie in den neuen illegal gebauten Appartments der Familie Spartak Braho. Mit Video,

Vangjush Dako Bau in Durres, ohne Bautafel und Spartak Braho Bau

Die Kosovo Verbrecher in Albanien: „Ragip Haxhiajdini“, von Daut Kadrinovsky, Enver Shala, Familie Kapiti, Gashi, Ramuz Haradinaj, Ilir Majlindi, Lulzim Berisha

Kanosi me armë djalin e Spartak Brahos, ja kush është Lajden Kadilli i liruar me kusht nga Gjykata

DURRËS -Lajden Kadilli, një personazh mjaft i lakuar në botën e krimit në Durrës është shpallur në kërkim policor pasi ka kanosur me armë djalin e deputetit të PS në Durrës Spartak Braho. Kreshnik Braho, në momentin kur është sulmuar me armë ka qënë në shoqërinë e dy fëmijëve të mitur që ndodheshin në makinë me babain e tyre, por fatmirësisht nuk ka pësuar asnjë lëndim. I gjithë debati ka ndodhur për parkimin poshtë pallatit ku banon Kreshnik Braho, pasi Lajden Kadilli, e kishte bllokuar me një motor. Mandej situata ka agravuar duke sjellë irritimin e Lajden Kadillit i cili është larguar dhe më pas kthyer në vendgjarje duke kanosur me armë zjarri Kreshnik Brahon. Mësohet se në largim e sipër, Kadilli ka kërcënuar se do i vriste dhe ka ofenduar rëndë dhe persona të tjerë banorë të pallatit. Lajden Kadilli nuk ka qëlluar po i është afruar makinës së Kreshnik Brahos dhe ka thyer xhamin e makinës me qytën e automatikut. I trembur nga arma, Kreshnik Braho është larguar me shpejtësi duke bërë denoncim në policinë e Durrësit.

Ngjarja nuk është bërë publike nga policia e Durrësit, ndërkohë ish-kryeministri Sali Berisha nëpërmjet një statusi në “FB”, tregoi se djali i deputetit Braho i kishte shpëtuar një atentati me armë. Në fakt ngjarja është denoncuar në polici që në momentet e para kur ka ndodhur, por policia e Durrësit jo vetëm që nuk ka bërë publike rastin, por dhe nuk ka bërë të mundur arrestimin e autorit të këtij krimi, Lajden Kadilli. ”Shqiptarja.com” mëson se prej 9 ditësh Kadilli i fshihet policisë së Durrësit, ndërkohë strukturat e këtij qyteti duket se ende nuk kanë intesifikuar kërkimet për arrestimin e tij. Lajden Kadilli, momentalisht rezulton të jetë i dënuar me kusht për akuzën e “Plagosjes së lehtë me armë” dhe ishte caktuar nga gjykata e Kavajës, për të mbajtur kontakte me shërbimin me provës në Durrës. Ndërkohë prokuroria e Kavajës e ka akuzuar për “Plagosje të rëndë me dashje” dhe “Mbajtje pa lejë të armëve luftarake”, duke kërkuar 6 vite burgim.Por edhe pse Kadilli ka qënë në mungesë, pra në kërkim ai sërisht ka mundur ti shpëtojë drejtësisë duke u dënuar me kusht, dhe qëndruar i lirë. Kadilli rezulton të jetë djali i Arian Kadillit, pronarit të hotel “Lyden” në Golem që ndodhet pranë kompleksit “Xixa”.

Kadilli rezulton një personazh problematik për policinë dhe prokurorinë e Durrësit pasi është dënuar disa herë. Dënimi i tij i fundit është dhënë nga gjykata e Kavajës, ku prokuroria e këtij qyteti e akuzonte për vrasje të mbetur në tentativë ndërsa gjykata e dënoi për plagosje me armë, duke i caktuar që dënimin ta kryejë në gjëndje të lirë duke mbajtur kontakte me shërbimin e provës. “Shqiptarja.com” mëson se Lajden Kadilli ka plagosur një nga pronarët e rezidencës “Giardino” në Golem pas një konflikti që ata kishin me babain e tij, Ardian Kadilli. Për këtë ngjarje prokuroria ka kërkuar dënimin e Lajdenit me burg për „Plagosdja e rëndë me dashje“ dhe „Mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe municionit“, por gjykata e Kavajës ka ndryshuar akuzën duke e dënuar për plagosje të lehtë, duke e dënuar me kusht dhe lënë të lirë.Momentalisht ky vendim i gjykatës së Kavajës është apeluar në gjykatën e Apelit Durrës dhe pritet që në ditët në vijim të meret një vendim për Kadillin.

Por ky nuk është i vetmi rekord kriminal për Lajden Kadillin, pasi ai është dënuar nga gjykata e Durrësit disa herë për „Kundërshtimi me dhunë të punonjësit të policisë Rendit Publik“ e „Mbajtjes pa lejë të armëve luftarake në banesë“, “Shkelje të rregullave të qarkullimit rrugor me pasojë plagosjen e një efektivi policie”, “Moskallëzim Krimi”, “Kanosje me armë” etj. Tashmë i në prokurorinë e Durrësit është hapur dhe një çështje tjetër penale për këtë personazh, ndërkohë që i mbetet policisë së Durrësit që ta arrestojë këtë kontigjent kriminal, për të mos i dhënë mundësinë të krijojë ngjarje të tjera kriminale.

 

G.M./m.v./Shqiptarja.com

Lyden Hotel

3-Sterne-Hotel Ideal für zwei Reisende. Lage und Ausstattung gut geeignet für alle, die zu zweit reisen Am Strand · Privatstrand. Unterkunft ist am oder neben dem Strand und hat einen kostenlosen Privatstrand.

Secondary street Plepa-Golem, km. 2 Rruga Kompleksit, Golem, Albania, 2001 Golem, Albanien

Facing the beachfront, Lyden Hotel offers 3-star accommodation in Golem and features a garden, bar and private beach area. With a restaurant, the 3-star hotel has air-conditioned rooms with free WiFi, each with a private bathroom.

At the hotel, every room includes a balcony. At Lyden Hotel each room comes with a desk and a flat-screen TV.

Guests at the accommodation can enjoy a buffet breakfast.

You can play table tennis at Lyden Hotel.

Tirana is 43 km from the hotel, while Durrës is 12 km away. The nearest airport is Tirana International Mother Teresa Airport, 39 km from Lyden Hotel.

 • Im Wörterbuch speichern
  • Keine Wortliste für Albanisch -> Deutsch…
  • Eine neue Wortliste erstellen…
 • Kopieren

 

Schlagwörter: ,

KOMMENTAR(E) (5)

 • Balkansurfer
  Aug 31, 2019., 16:05 •

  mit Deutschen und EU Geldern, haben überall Mörder, Drogen Bosse die Küste besetzt und illegal gebaut, oder eben auch in Korce, Pogradec, da wurden Wasser Projekte für die Mafia ebenso finanziert, vor über 15 Jahren schon Ein Attentat in Shkoder und ein Attentat in Korce, auf einen mehrfach verurteilten Drogen Boss, der auch schon mit Waffen festgenommen.Juxhin Kulla

  Flet shënjestra që i shpëtoi atentatit në Korçë: Ja si ndodhi, problemin e vetëm e kam me policinë (Dëshmia)

  Juxhin Kulla është shprehur se ishte duke dalë nga banesa kur dëgjoi të shtënat, por nuk arriti që të shikonte autorët, që u larguan me shpejtësi. Ai thotë se nuk ka probleme me asnjë, përveç policisë, që e akuzon se e ka dhunuar disa kohë më parë.  

  • Gjoka
   Nov 07, 2019., 21:32 •

   Kosovo Kriminelle: Gazmir Saka, 32 vjeç, Andi Rexhepi, 30 vjeç dhe Mark Caka wurden in Kruje festgenommen, welche auf Raubzug waren die Post in Kruje überfielen. Die Deutsch-Kosovaren, waren Handy Bombenbauer, Auftragskiller, was man bei der Festnahme entdeckte. Einschlägig in Griechenland vorbestraft, für viele Überfälle verantwortlich**

   Gjenden lekët e grabitura në postën e Krujës, 3 autorët me mina me telekomandë, armë me silenciatorë dhe makina e targa të vjedhura (VIDEO)

   DURRES - Tre persona janë vënë në pranga për grabitjen e filialit të Postës Shqiptare në Fushë-Krujë, ngjarje e ndodhur tre ditë më parë, në 03:00 të mëngjesit, një orar që çuditërisht korrespondoi me mungesën e energjisë elektrike në postë. Drejtori i Policisë së Durrësit, Lorenc Shehu, në një konferencë për mediat këtë pasdite, tha se tre janë personat e arrestuar si autorë në kuadër të operacionit të koduar "Filiali". Ata rezultojnë anëtarë të një grupi të strukturuar kriminal, që edhe më herët kanë kryer vjedhje të pronës me armë e dhunë në disa qytete, shkatërrim të pronës me eksploziv, vepra penale në fushën e krimeve ndaj personit, si dhe në fushën e narkotikëve.
   Gazmir Saka, 32 vjeç, Andi Rexhepi, 30 vjeç dhe Mark Caka, 33 vjeç, të tre banues në Krujë, në bashkëpunim me njëri-tjetrin dhe me persona të tjerë, nën kërcënimin e armëve kanë vjedhur kasafortën e filialit të postës shqiptare në Krujë, një shumë që sipas drejtorit të Postës Shqiptare, ishte 13 milionë lekë të rinj dhe 1500 euro. Policia kreu kontrolle në disa banesa në Krujë dhe në Sanxhak të Laçit, aty ku u gjetën një shumë e konsiderueshme parash, dhe dy makina të vjedhura, një Range Rover dhe një Benz 320, ku i fundit i përdorur nga autorët për realizimin e grabitjes. Banesa e tyre ishte kthyer në një strehë të armëve dhe municioneve të paligjshme, deri në mina me telekomandë.
   Armët, parat e sekuestruara
   "U sekuestruan tre armë zjarri me tre silenciatorë, konkretisht një pistoletë, një pushkë dhe një kallashnikov, municion luftarak, një minë me telekomandë me celular, disa targa automjetesh të vjedhura dhe sende të tjera të vlefshme për hetimin", tha drejtori i Policisë së Durrësit. Paratë e vjedhura në postë, u gjetën në shtëpinë e një prej autoprëve, Gazmir Sakës, person me precedent kriminal në fushën e vjedhjes me armë të pronës dhe në fushën e narkotikëve. Ndërkohë, Andi Rexhepi, i njohur me pseudonimin “Rrem Paturri” është person me precedent të theksuar kriminal në fushën e krimeve ndaj personit e pronës dhe armëmbajtjes pa leje.
   Andi Rexhepi
   Hetimet e kryera zbuluan se të arrestuarit janë autorë edhe të disa vjedhjeve të tjera të ndodhura në Durrës dhe në Gjirin e Lalzit dhe grabitjeve me dhunë dhe armë në Kavajë, Durrës, Vorë, Kamzë, Laç e Mirditë. Konkretisht autorë të vjedhjes së Benz-it 320, të sekuestruar gjatë operacionit, autorë të vjedhjes së dy automjeteve Range Rover, njëri prej të cilëve u sekuestrua, si dhe vjedhjes së një supermarketi, vjedhje për të cilën autorët kanë përdorur Range Roveri-n e sekuestruar......https://shqiptarja.com/lajm/gjenden-lekwt-e-grabitura-nw-postwn-e-krujws-3-autorwt-me-mina-me-telekomandw-armw-me-silenciatorw-dhe-makina-e-targa-tw-vjedhura

 • pixelschubser
  Sep 02, 2019., 15:39 •

  in Vlore ist eine ehemaliger Lehrer, in Anwesenheit seiner Frau aus 70 Meter Distanz erschossen worden. Elius Thartori, rund um andere Morde, wo er verwickelt war https://www.youtube.com/watch?v=d_FNKtX-NcU Policia akoma nuk ka gjetur autorët e atentatit ndaj ish-mësuesit në Vlorë, por kanë detaje të reja rreth kësaj ngjarjeje. Elius Thartori u qëllua me automatik në prani të gruas dhe fëmijëve. Ish mësuesi i Fiskulturës në Vlorë u qëllua me automatik nga një distance prej 70 metrash. Kur ai mori një plumb në gjoks, ndodhej në ballkonin e shtëpisë bashkë me gruan dhe fëmijët. Këto janë detajet më të reja që burimet i afruan ABC News për atentatin ndaj Elius Thartorit, një person i dënuar më parë me 10 vjet burg, pasi në moshën 17 vjeç vrau njerkun e tij në Durrës. Në vendin e ngjarjes nuk u gjet asnjë gëzhojë dhe ekspertët thonë se autorët ishin me makinë. Ata kanë qëlluar nga brenda. Policia siguroi targën e makinës së atentatorëve, por ato dolën fallso. Ngjarja ndodhi të premten e kaluar, por ende nuk është rënë në gjurmët e autorëve. Shënjestra i cili është akoma në spital, por jashtë rrezikut për jetën kishte vetëm pak kohë i kthyer nga Italia. /ABC News Albania 24/7

 • navy
  Sep 19, 2019., 20:05 •

  Die Morde spielen teilweise in der 1 Liga des Verbrechens

  Artan Hoxha tregon kush e vrau Santiago Malkon: U paguan 300 mijë euro, lufta sapo ka filluar, ja 8 emrat në kërkim

  Ish-polici Santiago Malko u ekzekutua nga vrasës me pagesë nga Vlora që u paguan 300 mijë euro nga grupi kriminal Duka në Tiranë pas konflikteve dhe përplasjeve për drogën dhe lojërat e fatit. Gazetari investigativ i Report Tv, Artan Hoxha zbuloi tetë... 19 Shtator, 16:49|Përditësimi fundit: 18:43

 • Insider
  Sep 23, 2019., 20:15 •

  über 100 Kugeln wurden auf den Mafiosi Marklen Haka in Fushne Kruje abgegeben, was ebenso durch die Kosovo Mafia entwickelt worden.

Wird geladen
×