Die Stuttgarter Albaner Mafia, gleich mit 2 Konsulates dort, reine Profi Verbrecher Clans in Tradition. Verkauft Angela Merkel, die Hirnlose, welche jeden Hütchen Spieler noch promoten würde und den Profi Kriinellen der EU, als entscheidende Fortschritte verkauft. Die Verbrecher, inklusive des Kokodhima Clans, haben Alle Verwandte, Söhne in Deutschland.

Steinmeier, SPD und Rezzo Schlauch Promotion für kriminelle Kartelle, die sogar Diplomaten Pass und Konsulat erhalten

f7383-enver2bshala

Enver Shala, Kosovo Legende des Verbrechens in Durres, kontrolliert mit seinem Clan, das Stuttgarter Kosovo Konsulat, wo jeder gefälschte Papiere bestellen kann. Wie es in UN Berichten steht, sind das nur Schläger, dumme Kriminelle und Betrüger.

Die Kosovo Verbrecher in Albanien: „Ragip Haxhiajdini“, von Daut Kadrinovsky, Enver Shala, Familie Kapiti, Gashi, Ramuz Haradinaj, Ilir Majlindi, Lulzim Berisha

Beriner Auto Nummer

In materiellen Beweise wurde Fahrzeugtyp „Lamborghini Huracán“ ergriffen, die einen Geldwert von etwa 250.000 Euro hat. Dieses Tool wurde von dem Datum 07.30.2019 deutsches Bundesland gestohlen erklärt.

Sekuestrohet makina luksoze me vlerë 250 mijë euro, një në pranga

18/08/2019 – 10:57

Blutë e Tiranës kanë arrestuar një 38-vjeçar, i dyshuar për kryerjen e veprave penale ‘’Trafikimi i mjeteve motorike’’ dhe “Pastrimi i produkteve të veprës penale’’, ndërkohë që shpalli në kërkim për të njëjtat vepra penale, shtetasin B.M., 43 vjeç, banues në Gjermani (bashkëpunëtor).

 

 • Ilir Doci in Bochum, ist der Organisator des Geldwäsche Transportes, rund um Geldwäsche und den Kokain Handel. Sitzt nicht in Haft, obwohl schwer belastet von der Bundesgrenzschutz Behörde im Visa Skandal. Besorgt jedes Dokument und Auto Papier was man halt so braucht inklusive Bestechung von Behörden überall.

  Er spricht Albanisch Konzessionär in Deutschland: Toyota den Papierkram fertig, aber ich habe nicht nach innen sehen

  Ilir Doci ein Autohändler in Deutschland, der nie in Haft kam schon im Visa Skandal, hat ebenso mit dem dubiosen Geldtransport, mit Autos zutun. MIt Geldwäsche und mit Bochum als Verteiler auch rund um Import von Granit Steinen, voll gepackt mit Drogen.

  „Toyota-t me 3.4 milion EURO“, zbulohet PLANI KRIMINAL, i shpëtuan dy herë policisë, si vepruan për të sjellë PARATË E PISTA në Durrës (DETAJE)

  Publikuar tek: aktualitet, më 14:24 28-06-2018

  Edi Cani (pronar i kamionit) dhe Klevis Cani (Shoqeruesi i shoferit)

  Detaje të reja zbulohen nga plani kriminal për të sjellë 3.4 milion euro në Durrës, me dy makina Toyota Yaris.

  Shtetasit Edi Lika, Alban Mollaymeri, Elvis Vladi dhe Alfred Vladi kanë bërë të njëjtën rrugë dhe dy herë të tjera brenda disa javëve, gjë që tregon për testim të kësaj forme të pastrimit të parave përmes transportit rrugor-detar, rrugëtime të cilat kanë rezultuar të suksesshme dy herët e para.

  Referuar hetimit të prokurorisë, siguruar nga gazetarja Klodiana Lala shpjegohet roli specifik i gjithësecilit prej anëtarëve të grupit kriminal.

  Personat nën hetim çmohet se kanë gjithësecili rolin e vet specifik në këtë grup të strukturuar kriminal, i cili dyshohet se përbëhet edhe nga persona të tjerë që deri më tani janë të paidentifikuar. Shtetasi Elvis Vladi ka qendruar në Belgjikë (nga TIMS rezulton se ka dalë nga RSH më datë 19.04.2018.) dhe është marrë me organizimin e gjetjes së mjeteve me qëllim transportin e parave që vijnë nga aktivitete kriminale të paligjshme.

  Pikërisht pasi është bërë ngarkimi i 7 mjeteve Toyota Yaris, më datë 20 qershor 2018, më datë 22.06.2018 është kthyer me avion nga Belgjika për në Tiranë, për të bërë dhe pritjen e parave të pista. Nga ana tjetër Edi Lika dhe Klevi Cani kanë marrë përsipër sigurimin e transportit të parave me mjetin trajler Bizarre nga Belgjika ne Shqipëri. Shtetasi Alfred Vladi do bënte pritjen e lekëve në portin e Durrësit dhe Alban Mollaymeri do të bënte ç’doganimin e tyre. Siç vihet re gjithësecili ka një rol specifik në këtë grup të strukturuar kriminal dhe në këto kushte ekziston dyshimi, i aryseshëm edhe për ekzistencën e veprës penale të “Grupit të strukturuar kriminal“.

  http://www.newsbomb.al/toyota-t-me-3-4-milion-euro-zbulohet-plani-kriminal-i-shpetuan-dy-here-policise-si-vepruan-per-te-sjelle-parate-e-pista-ne-durres-detaje-126039

 

 • Im Wörterbuch speichern
  • Keine Wortliste für Albanisch -> Deutsch…
  • Eine neue Wortliste erstellen…
 • Kopieren