GETAGGTE BEITRÄGE / Drogen

Verletzte, durch die kriminellen Horden des Salih Berisha, Lulzim Basha, als ihre illegalen Bauten abgerissen werden

Geldwäsche in illegale Bauten, aus Drogen, Frauen, Waffen, Kinder Handel, die Berisha Horden sind wieder los. Arachische Landräuberei, Banditentum, wo Raubzüge seit über 20 Jahren nach Deutschland in die Welt organisiert werden, inklusive Kinder-, Frauen-, Drogen Handel vom Albanischen Geheimdienst SHIk schon vor 25 Jahren organisiert, mit Hilfe dummer CDU Gestalten und der KAS. 1996 Wahlbetrug ohne Ende, Vernichtung der Staats Archive und der letzte Verbrecher und Innenminister dabei wie Flamur Noka und Lulzim Basha.

Ein qualifizierte Kommentar „ein barbarischer – Vandalen Akt“: Protesta te Unaza, Kokëdhima: Krim e akt barbar ndaj banorëve

 

 

Rapper verherrlichen Gewalt und Banditentum, sind die PR von kriminellen Clans
Der Vater von Stressi: Sali Lushaj, organisierte die Demonstrationen, Schlägereien gegen die Polizei als viele illegale Bauten an der neuen Ring Strasse abgerissen werden. Dort haben Berisha Leute, wie Landesweit oft 2-5 Häuser, auch Hochhäuser und Firmen.

Ka nisur protesta te „Unaza e Re“ e paralajmëruar pas përplasjes së dhunshme përpara Kuvendit. Në ditën e 19-të, protesta kryesohet nga kryetari i PD, Lulzim Basha deputetët Ervin Salianji e Klevis Balliu. Banorët kanë bllokuar sërish rrugën të të dyja anët e Unazës.

22 Nëntor, 17:10 | Përditësimi i fundit: 17:50
Lushaj

Rein kriminelle Familien, die von Landräuberei, Drogen und sonstigen kriminellen Aktivitäten leben

Identische Leute, welche Maut Stellen zerstörten aus Nord Albanien, wo Hirnlose Neanderthaler leben.

Protests Against Road Toll Turn Violent in Albania

Albania Opposition Supporters Block Roads in Toll Dispute

Violence Has Become the Only Language Albania Understands

  • Ish-truproja i Berishës, Sali Lushaj në protestën e ‘Unazës së Re’ para Kuvendit

   Babai i reperit të njohur si Stresi, ose Arkimed Lushaj, Sali Lushaj është fiksuar nga kamerat në mes të turmës së protestuesve para…

   Artan Hoxha publikon fotot: Ja si RENEA nuk ndaloi në Elbasan makinat e blinduara të Çapjave

   Në foto shihet qartë sesi kalojnë makinat e blinduara të këtyre eksponentëve të lidhur me krimin, por RENEA nuk ndërhyn, ndërkohë që qytetarët e…

   Kokainë nga Amerika Latine në Itali, shkatërrohen 3 grupe shqiptare, paratë e drogës investoheshin në Shqipëri

   ITALI – 56 të arrestuar, 24 prej të cilëve në flagrancë, 130 kg kokanë, armë, mallra dhe 1 milionë euro të sekuestruara, është bilanci i një megaoperacioni të Guardia di Finanza, duke shkatërruar tre banda kriminale shqiptare të trafikut të kokainës nga Amerika Latine drejt Europës. Operacioni ka qenë i koduar ‚Boca‘ që do të thotë ‚Breshia, Operacion krimi Albania‘. Droga e fortë kishte për destinacion Breshian në Itali, nga ku shpërndahej më pas në të gjithë Italinë e Veriut.

   Grupet kriminale besohet se ishin në gjendje të trafikonin deri në 1 ton kokainë në vit e cila ruhej në tre depo farmaceutike, një sasi aq e madhe me anë të të cilës furnizohej e gjithë zona e veriut të Italisë. Të ardhurat nga droga llogariten rreth 100 mln euro. Paratë e fituara nga trafiku i kokanës, grupet i investonin në biznese në Shqipëri.

   Arrestimet
   Në kuadër të këtij superoperacioni janë arrestuar 21 persona në Breshia, ndërkohë që janë dhënë masa paraburgimi në Itali, Shqipëri, Gjermani, Hollandë, Belgjikë dhe gjithashtu në Greqi gjatë orëve të fundit. Më shumë se 50 persona kanë përfunduar në pranga dhe në burg kryesisht shtetas shqiptarë, ndërsa po ndiqen të lirë 30 të dyshuar, mes të cilëve prindërit e një 14-vjeçari që u kap me 3 kg kokainë të pastër në një çantë shpine. Adoleshenti ishte arrestuar në dhjetor të vitit 2017. Ndërkaq në bazë të hetimeve një çift shqiptarësh ishin përgjegjës për të ruajtur shtëpinë ku ishte vendosur droga nga ana e organizatës kriminale në Breshia. U zbuluan gjithashtu tre vendodhje ku fshihej sasia e drogës, pikërisht në garazhe dhe apartamente që gjendeshin në godina të ndryshme, në rrugën “Valcamonica”, në rrugën “Milano” dhe në Cazzago San Martino.

   Hetimet
   Ishte zbulimi i pajisjes mahnitëse të instaluar në makina, ajo që çoi policinë të vinte në pranga 24 persona në kushtet e flagrancës. Hetimet zgjatënpak më shumë se 12 muaj dhe gjatë tyre janë kryer një numër i konfiskimeve dhe arrestimeve në Brescia, në Bergamo, në Lucca, Pavia, Macerata, Monza, Modena dhe në Holandë, në afërsi të aeroportit të Amsterdamit. Gjithçka filloi pas gjetjes të një sasie prej 6.6 kg kokainë një të riu rumun në Brescia, në fund të vitit 2017. Me nisjen e hetimeve pas këtij zbulimi u koordinua aksion ndërkombëtar anti-drogë, për të shkuar në gjurmët e furnizuesve të lëndëve narkotike. Nga hetimet rezultoi se u arrit çmontimi i tre organizatave me vendodhje: njëra që bënte grumbullimin në shtëpinë e një shqiptari në Belgjikë, një tjetër që e përpunonte drogën në Hollandë dhe organizata tjetër ishte aktive në Holandë dhe në Gjermani, e cila merrej kryesisht me transportin.

   Rruga e drogës/ Si trafikohej kokaina nga Amerika Latine
   Droga vinte në Europë me anije dhe më pas transportohej e fshehur në bordin e dhjetra makinave të modifikuara në mënyrë të sofistikuar teknike. Nisja e drogës bëhej që nga Amerika e Jugut. Kokaina mbërrinte në portet hollandeze. Duke korruptuar agjentët e stafit në pikat e kalimit kufitar dhe duke i joshuar me shuma të mëdha parashë, sasia e drogës më pas bënte një ndalesë në Frankfurt të Gjermanisë dhe më pas mbërrinte në Bresciano. ……………….

   Ora 17:09

   Kokainë nga Amerika Latine në Itali, shkatërrohen 3 grupe shqiptare, paratë e drogës investoheshin në Shqipëri

   5 / 5

   Kokainë nga Amerika Latine në Itali

   1 / 5

   Kokainë nga Amerika Latine në Itali

   2 / 5

   Kokainë nga Amerika Latine në Itali

   1 / 5

   In Rom wurden 30 Luxus Villen der Sinti Mafia abgerissen, welche illegal auf Antiken Grund gebaut wurden

   Polizei in Rom reißt illegal errichtete Villen von Mafia-Clan ab
   In einem Vorort von Rom hat die Polizei mit dem Abriss von illegal errichteten Villen eines mutmaßlichen Sinti Mafia-Clans begonnen. Mehr»

   die Luxus Villen, von wo aus Drogen Handel, Raubzüge organisiert werden

   in Deutschland

   Und die grossen Drogen und Kokain Banden, direkt von Angela Merkel, Steinmeier und Edi Rama promotet in Tradition

   Aktualitet

   Italienische Medien geben nicht mehr Details und Informationen über Bande Aktivität aber erklären , dass identifiziert mehr als 100 Kunden in dieser Gruppe.

   Kokainë nga Amerika Latine në Itali, shkatërrohen 3 grupe shqiptare, paratë e drogës investoheshin në Shqipëri

    ITALI – 56 të arrestuar, 24 prej të cilëve në flagrancë, 130 kg kokanë, armë, mallra dhe 1 milionë euro të sekuestruara, është bilanci i një megaoperacioni të Guardia di Finanza, duke shkatërruar tre banda kriminale shqiptare të trafikut të kokainës nga Amerika Latine drejt Europës. Operacioni ka qenë i koduar ‚Boca‘ që do të thotë ‚Breshia, Operacion krimi Albania‘. Droga e fortë kishte për destinacion Breshian në Itali, nga ku shpërndahej më pas në të gjithë Italinë e Veriut.

fgETIKETT:

Komento

Bildung auf Deutsch. Ehrenbürgerin von Vlore: Romana Vlahutin

Total Ausfall der Albanischen Küstenwache wieder. Die Italiener fangen ein Drogenschmuggler Boot ab mit Vlore Skafisten. Und die korrupte EU Botschafterin der Hirnlosen Inkompetenz erhält dafür von der Verbrecher Stadt: Vlore: die Ehrenbürgerschaft, weil man gemeinsam so einfach für Bauschrott, viele Millionen stahl.
Später muss die Botschafterin mit bewaffneten Leibwächtern herumlaufen, denn der Skandal Bauschrott und Betrug wurde durch diese EU Video auch nicht besser

In Tirana, die korrupte Dumm Mätrese aus Kroatien

2 Schwerbewaffenete Leibwächter für Romana Vlahtuin

Ehrenbürgerin von Vlore, die Mafia Braut und Ex-EU Botschafterin : Romana Vlahutin

Für das peinliche Beton Projekt „lungomare“ mit über 50 Millionen und Beton Betrugsschrott, mit direkter Abwasser und Regen Einleitung an der Promenade, erhält die korrpute EU Botschafterin aus Kroatien die Ehrenbürgerschaft von Vlore. Eine Beton Wüste heute, wo es im Sommer 50 ° heiss wird, fast keinen Schatten gibt, was Negativ Weltrekord ist in der Welt.

EU Verbrecher Bande in Tirana, der Inkompetenz

200 Bäume wurden gepflanzt, 698 Bäume bezahlt, genauso Betrugs Schwachsinn der EU, mit den Palmen an Autobahn, welche schon wieder entfernt wurden.

2 Schwerbewaffenete Leibwächter für Romana Vlahtuin

Für das peinliche Beton Projekt „lungomare“ mit über 50 Millionen und Beton Betrugsschrott, mit direkter Abwasser und Regen Einleitung an der Promenade, erhält die korrpute EU Botschafterin aus Kroatien die Ehrenbürgerschaft von Vlore.

(Foto) Romana Vlahutin shpallet qytetare nderi e Vlorës/ Zbulon dhuratën e…

Në mbyllje të mandatit të saj si Ambasadore e BE në vendin tonë, Romana Vlahutin është nderuar sot me titullin ‘Qytetar Nderi i Vlorës’. Çmimi.

(Foto) Romana Vlahutin shpallet qytetare nderi e Vlorës/ Zbulon dhuratën e…

Në mbyllje të mandatit të saj si Ambasadore e BE në vendin tonë, Romana Vlahutin është nderuar sot me titullin ‘Qytetar Nderi i Vlorës’. Çmimi.

Itali- Falë patrullimit nga ajri, Guardia Di Finanza ka mundur të ndalojë një gomone me drogë në Brindizi. Në bordin e mjetit lundrues, të gjatë shtatë metra dhe me motorë të fuqishëm, ishin fshehur plot 535 kg marijuanë, që dyshohet se vinte nga Shqipëria. Po ashtu janë arrestuar edhe skafistët, të dy shqiptarë. Mediat italiane raportojnë se bëhet fjalë për shtetasit me iniciale  D.G.46-vjeç i dhe  V.S 38-vjeç të dy nga Vlora. Ata do të hetohen për akuzën e trafikut ndërkombëtar të drogës.

Sipas raportimit të mediave italiane, nëse sasia e drogës arrinte të hidhej në treg, fitimi do të ishte 5 milion euro.

Operacioni u zhvillua në orët e para të ditës së sotme, ku gjatë patrullimit nga ajri është pikasur gomonia që po iu drejtohej brigjeve italiane. Autoritetet kanë vënë re një ngarkesë të dyshimtë në bord dhe kanë sinjalizuar forcat e Guardia Di Finanza të Barit, të cilët janë vënë në ndjekje. Skafistët shqiptarë kanë shtuar shpejtësinë në momentin që kanë kuptuar që po ndiqeshin, por e kanë pasur të pamundur të shpëtojnë.

Pasi janë neutralizuar nga policia italiane, në bordin e gomones u gjetën 26 pako me marijuanë.

Pas kapjes së gomones, autoritetet italiane nisën hetimet për të zbuluar më shumë detaje rreth origjinës së drogës, duke bashkëpunuar me Njësinë Kufitare të Guardia Di Finanza të stacionuar në Durrës dhe zyrën ndërlidhëse të Policisë Shqiptare në Itali.

Operacioni i radhës kundër trafikut të drogës në Kanalin e Otrantos, u finalizua edhe me mbështetjen e mjeteve detare të operacionit “Themis 2018” të Agjencisë ‚Frontex‘ të koordinuar në nivel kombëtar nga Qendra Ndërkombëtare e Koordinimit, të ngritur në komandën operative detare Pratica di Mare në Romë dhe në Puglia.

Mediat italiane thonë se që nga fillimi i vitit 2018 janë konfiskuar 12 anije, me rreth 13 ton marijuanë dhe janë arrestuar 31 kontrabandistë e nga Guardia di Finanza në Puglia.

ma.nd.

NATO, Berliner Förderungs Modell: UCK, die Albaner und Kosovoaren Mafia, Geldwäsche Landräuberei

Wie vor 25 Jahren. Diie Kosovaren reine Verbrecher Banden von der US und Deutschen Politik mit ihren Drogen Netzwerken überall und Luxus Bordellen. In Deutschland haben die Banden Freie Fahrt, sind vor jeder Justizverfolgung geschützt.

IN Sizilien wurde nun auch eine Bande festgenommen, Geldwäsche ist immer vor allem südlich Durres ein Stanadrd Programm der kriminellen EU, US; Berliner Politik bei den Albanern.

14:39 [Rubikon]
Die Gehirnwäsche – Die strategische Kommunikation der NATO setzt auf Massenmanipulation.
In einem Informationskrieg vergiftet die Nato die Gehirne der Menschen systematisch mit ihrer Gewaltpropaganda. Sie manipuliert die Öffentlichkeit, indem sie sich nicht nur gegen das aktuell als staatlichen Hauptfeind auserkorene Russland sowie gegen den von ihr selbst in den Golfkriegen genährten Terror in Stellung bringt. Sie legt es auch gezielt darauf an, die Kräfte, die für den Frieden aktiv sind, als „feindliche Kräfte“ auf vielfältige Weise zu schwächen. Sie erkennt damit auch an, wie erfolgreich die Kräfte des Friedens wirken. Dies offenbaren NATO-Dokumente zum Thema „Strategische Kommunikation“.
Die NATO suchte damals in 1998, 1999 eine neue Aufgabe, seitdem bombardiert man Staaten, zerstört Alles um Kriminelle als Regierungschef einzusetzen, auch für die Privatisierungs Mafia

Trafik emigrantësh dhe riciklim diamantesh, 17 arrestime në Palermo, mes tyre 8 shqiptarë (Emrat)

Karabinierët e Palermos kanë arrestuar 17 persona si pjesë e një grupi që trafikonte qenie njerëzore, kalonte emigrantë, si dhe riciklonte diamantë.

Pjesë e grupit kriminal ishin 7 shqiptarë, pjesë e grupit të njohur si “UÇK-ja e re”, të lidhur fort me qarqet xhihadiste.

Ata kalonin armë kontrabandë, kryenin pastrim parash, si dhe kalonin emigrantë  nga Ballkani drejt Zvicrës, duke iu dhënë leje qëndrimi të rreme.

Dy grupet vepronin në Milano, Trieste, Palermo, Luzern dhe Como. Ata kishin kontakte me Cosa Nostrën dhe UÇK-në e re, për të kaluar paratë, dhe për të zhdukur njollat e bankomate.

Për prokurorët, Geri Ferrara dhe Carlo Marzella të dyja organizatat janë të sinkronizuara me njëra-tjetrën dhe veprojnë në fusha të ndryshme: Njëri nga grupet kalonte qytetarë nga Kosova drejt Zvricrës, ndërsa grupi tjetër, shumë herë më i strukturuar raportojnë mediat italiane, merrej me trafik armësh, riciklim diamantesh dhe pastrim parash.

Të arrestuarit janë: Fatmir Ljatifi, Driton Rexhepi, Arben Rexhepi, Xhemshit Vershevci, Franco Mapelli, Titian Moreno Mapelli, Ibrahim Latifi, Jlenia Fele Arena, Giuseppe Giangrossio, Djemilj Xhaferi, Denis Nikci, Urran Ameti, Francesco Tinnirello, Salvatore Morello, Gabriel Torres, Dario Vitellaro, Luan Dobjani


Të arrestuarit

Në krye të këtij grupi ishin Fatmir Ljatifi, banor i provincës Bolognetta e Palermo, si dhe Driton Rexhepi, i cili jeton në provincën e Sondrio.

Nga marrëdhëniet me subjekte afër Cosa Nostras, kanë filluar dhe hetimet në tetor të 2016-ës.  Fillimisht është raportuar se grupi blinte dhe shiste armë.

Fatmir Ljatifi, maqedonas, kishte nën patronazh një bar pranë rrugës së Unazës së Palermos, dhe menaxhonte të gjithë biznesin e organizatës.

Në Palermo, organizata kishte krijuar një shoqëri që kërkonte punëtorë nga Maqedonia dhe Kosova.

Një kompani fantazmë që përdorej për të marrë leje qëndrimi të përhershme për migrantët. Çdo migrant pagoi shtatë mijë euro tek kjo organizatë kriminale.

l.q./b.ha.http://shqiptarja.com/lajm/trafik-emigrantesh-dhe-riciklim-diamantesh-17-arrestime-ne-palermo-mes-tyre8-shqiptare

Goditet grupi i drogës në Shkodër, arrestohen në kompleksin e njohur 6 trafikantët (EMRAT)

Publikuar tek: aktualitet, më 12:50 16-06-2018 Goditet grupi i drogës në Shkodër, arrestohen në kompleksin e njohur 6 trafikantët (EMRAT)

Foto ilustruese

Arrestohen pranë  vendit të quajtur Kompleksi “Univers”, 6 anëtarë të një grupi të përfshirë në trafikun e lëndëve narkotike.

 

Prokuroria e Rrethit Gjyqësor Shkodër në bashkëpunim me Drejtorinë e Policisë së Qarkut Shkodër në një kohë të shpejtë, brenda 7 ditëve, përfundoi suksesshëm operacionin për goditjen e një grupi trafiku të lëndëve narkotike.

Në datën 7 qershor 2018 Prokuroria e Rrethit Gjyqësor Shkodër regjistroi procedimin penal mbi bazën e informacionit të dhënë nga Drejtoria e Policisë së Qarkut Shkodër se Ramadan Mustaf Dushaj, i datëlindjes 03.10.1957 lindur dhe banues në fshatin Dobre të Malësisë së Madhe, organizonte veprimtari për financimin dhe transportin e lëndëve narkotike (marijuanë) në Qarkun e Shkodrës.

Me marrjen e këtij informacioni me autorizim dhe drejtim të Prokurorise së Rrethit Gjyqësor Shkodër, grupi hetimor lejoi aplikimin e metodave speciale të hetimit per sqarimin dhe zbulimin e këtij aktiviteti kriminal.

Si rrjedhojë, njofton policia, më 15 qershor 2018, ora 23:54 punonjës të policisë të Drejtorisë së Forcës së Posaçme Operacionale në Drejtorinë e Përgjithshme të Policisë së Shtetit, pranë vendit të quajtur Kompleksi “Univers” kanë bërë kapjen në flagrancë të shtetasve:

Nderkaq, për efekt të veprimeve hetimore ka persona të shpallur në kërkim.

Ardit Sali Haxhagici, i datëlindjes 15.03.1984 Shkodër

Bardh Simon Gostini, i datëlindjes 01.04.1981 Lezhë

Neritan Sulejman Saraçi, i datëlindjes 24.12.1967, Shkodër

Rezart Xhelal Çarçani, i datëlindjes 24.04.1984, Shkodër

Ramadan Mustafa Dushaj i datëlindjes 03.10.1957, Malësi e Madhe

Vilson Gjergj Ndoka, i datëlindjes 26.11.1991, Lezhë.

Deutschland ist Hauptgeldwäsche Land für Drogen und Kinderhandel, was auch de UN feststellte

Die Gehirnwäsche

Die Gehirnwäsche

Die strategische Kommunikation der NATO setzt auf Massenmanipulation.

Albanien, zentrale Drogen Verteilungs Stelle in Europa

Wird geladen
×