GETAGGTE BEITRÄGE / Vangjush Dako

Die Benet Beci, Edi Rama Mafia, plündert Albanien, stiehlt nun auch noch das ehemalige Grundstück der Sommer Residenz des Staatspräsidenten.

Als Tarnung ihrer Betrugs Projekte wird nun Alles über den Zivilen Aufbau Funds mit Benet Beci abgewickelt, Auf diesem Grundstück gab es sogar einmal einen NATO Stützpunkt, ebenso in 2017 noch die Polizei Akademie, welche von Martiin Schulz besichtigt wurde und nun wird das letzte Grundstück an der Küste mit grossen Wald, immer von dem Militär bewacht, auch noch gestohlen (409 000 m2 ). Tausenden von vorbestraften Kriminellen, dem Super Drogen Boss Edi Rama ist Alles egal. Der selbe Anarchist wie als früherer Minister und Bürgermeister von Tirana und dann auch noch von Dumm Kriminellen Internationalen hofiert, finanziert wie auch von der peinlichen Angela Merkel und den Brüssler Betrugs Banden. ebenso von Vangjush Dako, Adrian Cela ist Alles bekannt, es liegen unzählige Anzeigen und Fakten vor, gerade rund um Grundstücks Raub, illegales Bauen, wo übelste Gestalten wie Lulzim Berisha, der festgenommene vorbestrafte Verbrecher Arben Ndoka, diverse PS Vize von Edi Rama, jeder Verbrecher Clan Partner ist. Überall in jedem Lokal versuchte Vangjush Dako, Geld und Unterstützung zu erpressen. Abgehörte Telefonate, zeigen Abgründe zur Prominenz der Drogen Barone, wobei Afrian Bakaj, zur 4 Bande des Vangjush Dako gehört, heute im Hafen mit Null Erfahrung und Beruf: Hafen Direktor wurde. Reine Erpressungs Posten in allen Institutionen für die Banden, schlimmer denn je.

Edi Rama, Afrian Bakaj, direkter Arbeitgeber für den Drogen Baron Altin Avdli im Hafen von Durres

 

Verbrecher Club: Benet Beci, Edi Rama

Die Zeit hat gezeigt , dass , wenn die Regierungen die Erlaubnis, zu verwenden, wie sie in der Konstruktion Golem waren, Wagen, Lalëz oder sogar in Vlora, Orikum Dhermi Ksamil Strand ist gebrochen. Keine Investition wird nicht an den Strand zu verbessern, sondern auch für die Anreicherung von wenigen Individuen, die gebaut haben , wo auch im Meer durchsetzen. Nur wenige Meter entfernt von dem Gebiet , dass die Regierung für Touristen tun will, haben Regierungsbeamte der Erlaubnis für Restaurants gegeben oder auch im Meer, die Zerstörung dieses Strandes zu bringen.

GTZ Vangjush Dako Mafia, KfW

Alles Betrug, nur an einem Beispiel dem Ksmali Projekt! Strassen die nie gebaut wurden, dafür die illgale Privat Villa des Benet Beci!
Benet Beci, Edi Rama

Benet Beci:
Executive Director
Executive in Tirana

Die Ehefrau ist zuständig für Finanzen, Paradies der Selbstbedienung
Department of Finance: Irma Beci ibechi@albaniandf.org

https://tse2.mm.bing.net/th?id=OIP.9IlUkRdPU96NL9ZlrwkviAHaHZ&pid=15.1&P=0&w=300&h=300

Sohn des Edi Rama: Gregor Rama, was Alles sagt: 60.000 $ Maybach Brille, mit Sicherheit echt.

Er war schon für das peinliche EU Projekt Lungomare verantwortlich, wo man Millionen bezahlte, für nie gepflanzte Bäuem, oder 11 direkte Abwasser Einleitungen an der Mole. Man fordert die Verhaftung von Benet Beci auch in den Medien.
Gati arrestimi i Benet Becit, “kryeministrit hije” krah Edi Ramës. Në pranga dhe drejtorë të PS. Abuzuan me Lugomaren, bulevardin Vlorë e rrugët në gjithë vendin
07/04/2018

Jetzt gibt es für die Vlore Verbrecher im Stile der CAMORRA auch nochmal Millionen, für neue Alleen, wo man Alles wir auch in Sarande, Durres, Tirana vorher abholzte

Pas “Lungomares”, ja projekti tjetër që do ta zbukurojë edhe më shumë Vlorën

Projekti i rehabilitimit të bulevardit „Ismail Qemali“ në Vlorë

Fondi Shqiptar i Zhvillimit ka paraqitur projektin rehabilitues i cili do të shndërrojë bulevardin “Ismail Qemali” në Vlorë.

Pas përfundimit të “Lungomares”, duket se rehabilitimi i radhës do të ketë gjithashtu një impakt të madh te ndryshimi te qyteti bregdetar.

FSHZH-ja bën me dije se guri që do të përdoret për shtrimin e Bulevardit “Ismail Qemali” në Vlorë është me origjinë nga zonat e Vlorës, Beratit dhe Lezhës. Janë 5 lloje tonalitetesh të gurëve të përzgjedhur dhe kryesisht mbizotëron ngjyra gri dhe bezhë, tipike e gurëve të Malësisë së Vlorës. Gurët do të shtrohen në 4 modele mozaikësh, që do të jenë të shpërndarë në një sipërfaqe prej 63,000 metra katrorë.

Ndërkohë po punohet me nënshtresat në trup të rrugës, si dhe me vendosjen e tubave të ujësjellësit në të dyja anët e rrugës. Paralelisht me këto punime vazhdon betonimi i të gjitha pusevate të ujësjellësit dhe të linjave rezervë.

Projekti dhe punimet në bulevardin „Ismail Qemali“ në Vlorë

Projekti për rikonstruksionin e bulevardit “Ismail Qemali” Vlorë financohet nga qeveria shqiptare dhe Banka e Këshillit të Europës dhe parashikohet të përfundojë në pranverën e vitit të ardhshëm. Bulevardi “Ismail Qemali” do të lidhë monumentet historikë dhe kulturorë të Vlorës, që sot janë të ndarë dhe të palidhur, për të krijuar bërthamën kulturore dhe historike të qytetit.

s.k.

http://shqiptarja.com/lajm/pas-lungomares-ja-projekti-tjeter-qe-do-ta-zbukuroje-edhe-me-shume-vloren

Illegale Villa, des Benet Beci

Immer von der KfW Mafia mitfinanziert auch dieses Verbrechern. Beci der Leiter des Zivilen Aufbau Fund in Partnerschaft mit dem Gangster Edi Rama. Jetzt will man das Staatsgrundstück der Sommer Resident des Staatspräsidenten, des früheren NATO Stützpunktes CommWest, der letzte Wald südlich Durres auch noch zubetonieren

Skandali/ Betonizohet e vetmja kurorë e gjelbër në plazhin e Durrësit, do bëhen ndërtime

http://www.tpz.al/wp-content/uploads/2018/10/durres-00-768x432.jpg

Marrëzia e shtetarëve nuk ka kufij. Pasi golemizuan plazhet më të bukura të Shqipërisë, duke filluar nga Velipoja e deri në Ksamil, tashmë radha u ka ardhur zonave që i kanë shpëtuar ndërtimeve. Në fokus të pushtetit është vënë kurora e vetme e gjelbër e ndodhur në plazhin e Durrësit, një zonë e cila ka qenë rezidenciale. Në këtë zonë ka qenë e ndaluar të ndërtoje në masë, teksa jepeshin leje vetëm për rikonstruksionin e disa vilave private, apo qeveritare. Por, duke qenë se është afër me qendrën e Durrësit, apo është mjaft e aksesueshme nga Tirana dhe ka infrastrukturë të rregullt rrugore, qeveria ia ka vënë syrin për ta shfrytëzuar.
Tpz.al ka siguruar dokumentet e një tenderi, që po bën Fondi Shqiptar i Zhvillimit, për konsulencë për të “projektuar zonën e plazhit në Durrës”. Fondi për këtë tender është plot 400 mijë USD, ndërsa firmat private kanë 6 muaj për të bërë projektin, pra për të betonizuar këtë zonë me pemë të larta.
Në dokumentet që ka siguruar Tpz.al thuhet se objektivi kryesor i projektit është “rikualifikimi i bregut Durrës – Parku qendror tek rezidencat qeveritare”. Synizmi, sipas saj, është rritja e kapaciteteve të infrastrukturës urbane e turistike të zonës, si dhe krijimi i ambjenteve çlodhëse e kreative. “Ambientet kulturore dhe zonat sportive mungojnë, duke e lënë këtë zonë pa aktivitete për banorët dhe turistët. Zona e projektit ka nevojë të plotësohet me qendra kulturore dhe sportive si kinema, teatër, fusha sportive” thuhet në dokumentet e këtij tenderi, që vijon se zona e plazhit është degraduar dhe duhet të rigjenerohet dhe të kthehet në një hapësirë të vazhdueshme publike. “Ka disa hapësira të gjelbëruara para hoteleve dhe restoranteve të cilat janë të dedikuara për përdoruesit e veçantë të aktiviteteve, por nuk ka asnjë pikë takimi publik, park apo shëtitore për banorët dhe turistët. Për më tepër nuk ka hapësira publike të dedikuara për parkimin e makinave dhe autobusëve, duke minimizuar kështu lehtësitë për turistët individualë dhe operatorët turistikë” thuhet në dokumente. Por, ajo që nuk shkruhet është se, të gjitha këto më lart, janë bërë vetëm pak metra larg këtij plazhi, çka ka sjellë degradimin total të bregut të detit, ndërtime të pakontrolluara dhe një shfrytëzim shumë I keq I hapësirave publike. Nëse do t’I heqësh këtij plazhi edhe këtë kurorë, atëherë e gjitha zonë kthehet në zonë urbane, çka sjell më pas largimin e të gjithë turistëve. Koha e ka treguar se, në momentin që qeveritë japin leje shfrytëzimi, siç kanë qenë ndërtimet në Golem, Qerret, Lalëz, apo edhe në Vlorë, Orikum, Dhërmi e Ksamil, plazhi është prishur. Asnjë investim nuk ka shkuar për të përmirësuar plazhin, por për pasurimin e disa individëve, të cilët kanë ndërtuar ku të mundin, madje edhe brënda në det. Vetëm pak metra larg zonës që qeveria do që ta bëjë për turistët, qeveritarët kanë dhënë leje për lokale apo restorante edhe brënda në det, duke sjellë shkatërrimin e atij plazhi.
Gjithsesi, duke u ndalur te projekti në fjalë, në dokumente thuhet se “zona nuk ka identitet dhe nuk përfaqëson ndonjë qasje specifike arkitekturale pasi ndërtesat janë ndërtuar pa iu referuar ndonjë parimi dizajni. Duket se zona është një grumbullim i tipologjive të ndryshme ndërtimi, lartësi të ndryshme dhe struktura shumëngjyrëshe”. Nisur edhe nga specifikimet e këtyre dokumenteve, në zonë synohet të ndërtohet, pasi sipas FSHZH-së, projektuesi duhet të analizojë të dhënat e të projektojë hapësirën e parkut me një sipërfaqe rreth 409,000 m2 si dhe ndërtimin e një godine kulturore rreth 1000 m2 dhe disa pavioneve me sipërfaqe rreth 1000 m2. Ndërtesa dhe pavionet do të shërbejnë për zhvillimin e aktiviteteve kulturore e argëtuese për qytetarët e turistët. Megjithatë, duket se shteti i ka marrë të gjitha masat që edhe në rast se ka ndërtime private, ato t’i shpronësojë. /TPZ.AL/

Dokumenti i tenderit

http://www.tpz.al/wp-content/uploads/2018/10/durres-kontrata.jpg

http://www.tpz.al/2018/10/28/skandali-betonizohet-e-vetmja-kurore-e-gjelber-ne-plazhin-e-durresit-do-behen-ndertime/

nur in Albanien bricht im KfW, EU, Weltbank Betrug Alles nach einen Jahr zusammen. Idioten sind Baufirmen Inhaber, die nicht einmal die Schwerkraft kennen, oder Lot und Wasser Waage. Bau ohne Fundamente, ohne Geologische Gutachten, ohne Drainage ist normal

bei Delvine (bei dem Drof Vane) diesmal eine 1 Jahr alte Brücke, im von der Deutschen finanzierten Verbrecher Imperium von Sarande, Delvine mit dem Drogen Super Clan Balili, denn Rigel Balili ist dort Bürgermeister. Ein Idiot ohne Schule http://shqiptarja.com/video/ura-e-fshatit-vane-ne-delvine-ne-rrezik-shembjeje-banoret-po-ra-shi-iku

Kanalisation, erneut nun das Dritte Mal in wenigen Jahren, gibt es KfW finanzierte Wasserleitungen zur Vernichtung der Hügel von Durres, der Küste, der Antiken Stätten. Die Rathaus Pläne, der Leitungen, wo die illegale Besiedlung, schon erneut heute zu den Überschwemmungen von Durres, auch dem Rathaus Platz führte, und daran wird sich auch bei einer Kanalisation nicht viel ändern, weil Alles ausser Funktion ist in kurzer Zeit, von Lehm und Abfall Rückständen verstopft sein wird. Alles muss zerstört werden, für Bauschrott und Geldwäsche, das uralte Edi Rama und Vangjush Dako Modell

Hier kann man leicht Geld stehlen, mit gefakten Ausschreibungen, ohne Projekt Kontrollen und für Bauschrott in Tradition, wo nur Gelder verschwinden. Damit wurden Hundeter illegaler Bauten in den Antiken Zonen mit Bauverbot finanziert und die illegalen Mafia Lokale an der Küste, wo jedes Gesetz und Justiz unerwünscht ist.

KfW Projekte der vollständigen Zerstörung der Küste und Wälder in Durres. Der Plan die Hügel zu besiedeln mit neuen Wasserleitungen, wo er erneut die Abwässer ins Meer gehen.
Statt Abriss, wurden die illegalen Lokale Drogen Umschlagsplätze in Durres: Die Polizei fängt nun in den „Kallmi“ Mafia Lokalen mit Razzien an

Currilla, Kallmi Strände überall das selbe Problem mit den Mafia Bauten. Nun beschweren sich erneut die Durres Bevölkerung, was niemanden interessiert und die Vangjush Dako, Beton Mafia sowieso nicht.
Über 30 verurteilte Kriminelle kaufen sich Staats Posten und kommen frei, mit Bürgschaft des Durres Bürgermeister: Vangjush Dako

Wichtigste Staatsanwalt Ermittlungen wurden im April – Mai in Durres gezielt gestohlen, weil es immer direkt zur Regierung, dem Bürgermeister Vangjush Dako führt usw. Alles zusammen gefälscht, für Kriminelle wie Shuapi und gefälschte Grundstücks Urkunden, nie existierten. Die Baupolizei Chefin D. Bici ein kriminelles Enterprise des Edi Rama.

The Durrës Prosecution Office has been robbed twice in two weeks. On May 8, still unidentified persons violently robbed the Prosecution’s confidential mail office, while on Thursday morning the prosecution’s main server and several files from the office of prosecutor Afrim Shehu were stolen.

Another office that has been robbed belonged to the Judiciary Police officer who was working with prosecutor Afrim Shehu, as part of the “Force of the Law” task force.

According to Exit’s sources, Shehu was responsible for files having to do with organized crime and corruption of high officials, namely:

  • The investigative dossier of the extradition of Nazer Seiti, in whose extradition, Arta Marku herself was involved. This file was transferred to the Durrës Task Force in January 2018.
  • The investigative dossier on the 613 kg shipment of cocaine seized in Maminas in February 2018. This file was transferred to the Durrës Prosecution Office in March 2018, when the office was still under the direction of Donika Prela, one of Arta Marku’s confidants.
  • The investigative dossier regarding the truck carrying eight tonnes of cannabis, seized in Italy, that had managed to go through two important border patrols in Qafë Thana and Durrës unscathed, and whose customs clearance documentation had been prepared by the company owned by the wife of the Elbasan mayor.
  • The investigative dossier regarding the parole release of Lulzim Berisha, in which Durrës mayor Vangjush Dako is also involved.
  • The investigative dossier on the judges who decided on the misappropriation of the plot of land where the Vollga building is located, in which Emiljano Shullazi was also involved.
  • The investigative dossier regarding the misappropriation of seaside property in Ishëm, where 4 persons have been arrested, including Sulejman Ibrahimi, former mayor of Ishëm.

Additionally, Shehu was also investigating two important directors in the Durrës municipality:

  • The investigative dossier regarding illegal permits within the protected area in Durrës, granted by the Territory Planning and Development Director in the Durrës municipality.
  • The investigative dossier on the officials of the Construction Inspectorate in the Durrës municipality.

Following the appointment of Temporary General Prosecutor Arta Marku, the Durrës

 

https://exit.al/en/2018/05/28/durres-prosecution-office-what-files-were-likely-stolen-exit-explains/

Vangjush Dako, der Super Mafiosi von Durres stand vor der Verhaftung, wo sich dann der CSU Minister Eduard Scheuer mit dem Gangster Adrian Cela, herum trieb, einem Vangjush Dako Vertreter in Durres vor Jahren

Im Zentrum der illegalen Mafia Lokale, gab direkt der Bürgermeister Vangjush Dako, eine Genehmigung auf der Bunker Mole des Restaurants „Timi“ der immerhin seit 1994 dort war, wie der verurteilte Drogen Boss, mit seinem „ARAGOSTA2 Hotel und Lokal.
Die Mole wurde vom Italienischen Militär aufgeschüttet mit alten Bunkern, wo nun die Super Drogen Mafia, identisch wir Natasho Paco, Richter illegale Lokale errichteten, ebenso die Berisha Mafia mit Splendid, usw.
Erst die Genehmigung für ein neues Restaurant dort: „Pista“ direkt für den Drogen Super Clan, für die Wahlkampf Manipulationen und Hilfe für Vangjush Dako zeigt Abgründe ohne Ende mIt Hekuran Hoxha erneut dem Avdylaj Clan.
Wer dort baut ohne Genehmigung von Vangjush Dako erhält eine Anzeige. Reines ERpressungs Modell des Vangjush Dako mit etlichen Verbrecher Clans, die komplette Küste auch der Kallmi, Currilla

Das Lokal ist direkt gegenüber der Unversität von Durres, dem alten Bau.

Basha nxjerr videon: Dako i dha leje Avdylajve për restorantin në Durrës

 

Basha nxjerr videon: Dako i dha leje Avdylajve për restorantin në Durrës

27/10/2018 – 16:53

Kreu i PD, Lulzim Basha ka publikuar një video në Facebook, ku hedh akuza në drejtim të kreut të bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako.

Sipas kryedemokratit, restoranti ‘Pista’ në Durrës, në pronësi të grupit të Avdylajve është ndërtuar me lejen e Vangjush Dakos, i cili, sipas Bashës, e ka vendin në burg.

“Dosja 339 sapo ka nisur të zbulohet. Vangjush Dako e ka vendin në burg”,- thotë Basha në videon e publikuar.

/portali DurresLajm/

Geldwäsche Clan: Vangjush Dako und Adrian Cela

Alles bestens bekannt, das kriminelle Enterprise der Durres Eliten, wo man ja auch noch im August 1999 die4 wichtigsten Polizei Direktoren ermorderte in der Pista Ilyria, auch als Pista TEUTA bekannt, 2004 den Polizei Präsidenten von Kruje: Gani Malushi, wo die wahren Hintermänner die Söhne von Spartak Braho waren, welche den Attentäter auch vom Tatort wegfuhren. Ein Mord am hellichten Tag. Dazu gehören die Familien Gjoka, Hasanbelliu (als Ben Hasani bekannt, Ex-Polizei Präsident von Durres, Shiak, Hotel Florida, welche auch den Drogen Handel in Italien aufbaute, den Autoschieber Markt von Golem schon in 1997) Fussball Club, Visa Geschäfte mit korrupten Deutschen Botschaftern und Diplomaten vor 2005). Heute unterschreiben wie in Sarande, Vlore, kriminelle KfWler Kredit Verträge mit Vangjush Dako, der hohe Millionen Summen erhält, welche ohne Geologische Gutachten, ohne richtige Baufirma, oder Ing. einfach gestohlen werden im System der jeweiligen Albaner Regierungen.

Vangjush Dako, sein System mit anderen kriminellen Politikern, Minister, den Premierministern: Salih Berisha, Ilir Meta, Edi Rama

Als Baupolizist gestartet im Ilir Meta Verbrecher Imperium in 2000, Partner der Lulzim Beriaha Mord Gang des Kosovo, der Frei kam, als Vangjush Dako ein Rathaus Garantie gab, wo Lulzim Berisha, für umgerechnete 20.000 LEK – ca. 135 € € ein Rathaus Gehalt erhält, für Nichts tun.

Edi Rama, der Mafia Innenminister Samir Tahiri, hatte die Grenzpolizie Posten an Kriminelle verkauft, was nun wieder rückgängig gemaht wurde, denn die Durres Rathaus Mafia hat 12 Lizensen für diese Bootsmafia von Durres bis nach Kavaje verteilt, den uralten Kosovo Verbrecher Zentren, wie Golem, Pista Illyria usw.. Nun hat die Grenzpolizei Benutzung von Booten, ohne Registrierung und Bootsführerschein verboten, wo sowieso an Vorbestrafte Familien keine Genehmigungen gegeben werden.

Total Verbot der Boots Mafia des Rathauses, ein Problem seit 15 Jahren. Jetzt braucht jeder Boots Benutzer die per Gesetz vorgeschriebene Boots Registrierung, bzw. Bootsführerschein, denn man geschenckt bekommt, wer ein Boot registrieren lässt. ***
6 Meter ist der gesetzliche Abstand, zwischen zwei Bauten, die Mindestens 300 Meter vom Ufer stehen müssen, max. 4 Stockwerke sind erlaubt. Mafia Anarchie in Albanien, EU finanziert. Man hat Deutschland kopiert, wo per Gesetz die Bauern u.a. 2,2 Meter Abstand zu jedem Weg, 6 Meter bei Hecken, Bächen einhalten müssen, was zur Witznummer wurde, wie die Verseuchung der Trinkwasser Anlagen, Grundwasser mit Nitrat.

http://www.kohajone.com/wp-content/uploads/2018/06/motor-ujit.jpg

Vangjush Dako weigerte sich schon in 2000 illegale Bautätigkeiten zustoppen, weil sein Bruder, seine Baufirma oft auch noch Zement, Beton für die Illegalen verkaufte.

h Results for: Vangjush Dako

"Aligatori" i korrupsionit Vangjush Dako, 170 milion lekë për mobilim zyrash dhe 41 milion për pastrimin e ujrave të zeza

Adriatic Firma, Vangjush Dako

“Aligatori” i korrupsionit Vangjush Dako, 170 milion lekë për mobilim zyrash dhe 41 milion për pastrimin e ujrave të zezaDako harxhon për luks zyrash e “kursen” për largimin e ujrave të zeza, tender që.

Vangjush Dako, firmos tender 2.6 milionë lekë, për të verifikuar nëse ndizen apo jo dritat e rrugicës në një lagje të qytetitKëta zyrtarë, zhvatin edhe leckat e pastrimit Kryebashkiaku i Durrësit Vabgjush Dako e paska ulur.

"Vangjush Dako ka kryer masakër mjedisore në Durrës, e ka betonizuar qytetin", kritika të ashpra nga këshilltarët e PD

“Vangjush Dako ka kryer masakër mjedisore në Durrës, e ka betonizuar qytetin”, kritika të ashpra nga këshilltarët e PDKryetari i Partisë Demokratike në Durrës Ferdinand Xhaferri tha se mostrajtimi i mbetjeve urbane në.

Foto-denoncimi/ Vangjush Dako pushton pronat e kishës Françeskane në Kepin e Rodonit

Durres: Antikes Römiches Dorf im Zentrum: Betoniert

Foto-denoncimi/ Vangjush Dako pushton pronat e kishës Françeskane në Kepin e RodonitShkatërrimi i mjedisit dhe i pronës private është një nga skandalet më të mëdha që.

Durrës, banorët kërkojnë takim me Vangjush Dakon. Tentojnë të futen me forcë në bashki

Durrës, banorët kërkojnë takim me Vangjush Dakon. Tentojnë të futen me forcë në bashkiBanorë të ‘’Katundit të Ri’’ në Durrës kanë protestuar para bashkisë. Ata kanë kërkuar takim.

A ka lidhje grabitja e postës sekrete me hetimet ndaj Vangjush Dakos?Partia Demokratike kërkon sqarime nga Kryeprokurorja e Përkohshme dhe Policia e Shtetit në lidhje me.

Demokratët të kërcënuar nga Vangjush Dako, ultimatum Bashës: Nëse nuk zgjidh këto problematika, PD e Durrësit nuk futet në zgjedhje!

Demokratët të kërcënuar nga Vangjush Dako, ultimatum Bashës: Nëse nuk zgjidh këto problematika, PD e Durrësit nuk futet në zgjedhje!Një ditë pasi Partia Socialiste deklaroi se Vangjush Dako mund të rikandidojë për herë të.

Vangjush Dako, ‘vrasësi’ më i madh i natyrës. Derdh beton edhe në plazh. Shkatërron çdo gjë

Vangjush Dako, ‘vrasësi’ më i madh i natyrës. Derdh beton edhe në plazh. Shkatërron çdo gjëNuk mund të llogariten dëmet dhe shkatërrimet që Vangjush Dako ka bërë në Durrës këto.

Përparojnë hetimet, Vangjush Dako në prag arrestimiEmri i kryebashkiakut të Durrësit, Vangjush Dako është lakuar dje në një takim që kryetari.

Denoncimi/ „Ja si vjedhin bashkarisht Gjushi me Çelën në Durrës!“

Postuar: 20/06/2018 – 19:36

   Një qytetar nga Durrësi, ka denoncuar sot faktin që sipas tij, kryebashkiaku Vangjush Dako dhe drejtori i OSHEE, Adrian Çela po zhvendosin zyrat e OSHEE me qëllim që të ndërtojnë aty një pallat.

Denoncimi i qytetarit dixhital është bërë publik nga ish-kryeministri Sali Berisha.

Postimi i ish-kryeministrit në Facebook:

Ja si vjedhin si bashkarisht Gjushi me Çelën në Durrës!

Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. sb

“Zoti Berisha a keni informacion se zyrat e oshee ne Durres po i transferojne diku ne shkozet pasi zyrat ku ka qene historikisht elektriku do te prishen per t’u bere nje pallat moderrn, ne katin e pare te te cilit do behen zyrat e oshee dhe katet e tjera do i ndaj Dako me Çelen…?”

/portali DurresLajm/

https://durreslajm.al/politike/denoncimi-ja-si-vjedhin-bashkarisht-gjushi-me-celen-ne-durres

******

Vangjush Dako stellt wie in 2017 für Kriminelle Motor Scooter und Boots Lizensen aus, obwohl er keine Zuständigkeit hat.
Immer für 1 Boot, als angebliche Schule, wo natürlich dann 10 und mehr Boote vermietet werden, Wild West Leute, ohne jeden Verstand oft aus dem Kosovo die Schwimmer zu Tote fahren. Ein uraltes Problem, weil es in Albanien nur 1 einzige private Yachthafen Lizenz gibt. Die jammern herum, weil man für jedes Boot ein Registrierungs Zertifikat u.a. haben muss, was EU Standard ist.

Ortsfremde Kriminelle protestieren, weil die Wasser und Grenzschutz Polizei die illegalen Boots Scooter und Motorboote stoppten. Es werden nur die üblichen gesetzlich vorgeschriebenen Genehmigungen verlangt, nachdem die Edi Rama Mafia erneut überall nur Tote produzierten ab 2014, weil jeder Idiot wild herumfuhr, obwohl er keinen Schulabschluß hat. Die gesetzlichen Regelungen sind über 10 Jahre alt, EU Konform

Betrug mit Marmor Platten erneut in Durres, in der Rruga „Alexander Goga“

Die Gerichtsstrasse in Durres, wurde schon mehrfach saniert und jetzt kommt zum nächsten Diebstahl einfach nochmal Marmor Platten, welche schon den Rathaus Platz in ein rutschendes Chaos verwandelten, was an Stuttart 21, BER Flugplatz erinnert im Deutschen Betrugs Modell, korrupter Idioten.

Sozial Kredite, für höchst rangige Minister, Richter, man ist in Albanien, oder Deutschland, wo die KfW Banden auch nur noch stehlen. In Deutschland läuft das Über NGO’s, wo auch der grössste NGO Murks, noch hohe Geldsummen erhält, inklusive Phantom Lehrstühle, wie für Gender und der Betrügerin Susanne Baer *** Albanien kopiert das Mafiöse Betrugs System der Deutschen
Natürlich verbaut man erneut rutschige Marmor Steine, was schon Anfang April begann und man ignoriert die negative Erfahrung mit diesen bei Regen rutschigen Marmor Platten, welche angeblich importiert werden, welche ebenso leicht brechen, wie man in Durres mit dem Rathaus Platz sah, zuvor schon musste die angrenzenden Strassebeläge mit Marmor komplett saniert werden.

Billigster Marmor, aus dem „Tomorri“ National Park, abgerechnet wird hier aber erneut teuester Import Marmor. Kies Untergrund Null, mit allen Folgen, das sowas schnell zerstört wird.

http://top-channel.tv/2018/05/22/trotuare-te-rreshqitshme-ne-durres-ne-vend-te-pllakave-mermer-importi/

Das Administrative Gericht in Durres, verbietet, jeden Weiterbau des Betrugs Projektes „Velieri“ auf Antiken Grund „Zone A“ durch den Mafia Bürgermeister Vangjush Dako, der Durres mit Beton zerstörte, 270 Antike Stätten betonieren liess. Verantwortlich ein vorbestrafter Italienischer Architekt, der ebenso den Skenderbeu Platz in Tirana, mit den rutschigen Marmor Platten bauen liess, welche vor Eröffnung teilweise schon gesprungen waren. 80 % der Strände, oft Privat Grundstücke sind auch in 2018 im Bezirk Durres, von Kriminellen besetzt.

Trotuare të rrëshqitshme në Durrës. Në vend të pllakave, mermer importi

Në infrastrukturën rrugore të qytetit bregdetar të Durrësit po kryhen disa investime të rëndësishme, për funksionalitetin e të cilave, urbanistët dhe qytetarët shprehen skeptikë, ndërkohë që Durrësi përballet me problematika më të mprehta, siç është ajo e ujit të pijshëm dhe menaxhimit të mbetjeve urbane.

Ardian Muka, urbanist dhe këshilltar bashkiak, thotë: “Kjo është një ndërhyrje korruptive. Po shpenzohen 1,5 milionë euro për rikualifikimin e këtyre rrugëve që mund të shkonin për të zgjidhur problematikën e ujit, problematikën e plehrave që ndizen në qiell të hapur, për të zgjidhur problematikën e shimbledhësve që të shmangen përmbytjet”.

Me një vlerë prej 252 milionë lekësh po investohet përgjatë rrugëve “Aleksandër Goga” dhe “Egnatia”, por për urbanistin dhe këshilltarin e Partisë Demokratike, kjo ndërhyrje është e destinuar që të dështojë: “Do të rezultojë shumë shpejt një investim i gabuar, siç doli Veliera, rruga e plazhit dhe sheshi”.

Përveç sigurisë së lëvizjes së këmbësorëve në pllakat e lëmuara që po vendosen në trotuare, një tjetër shqetësim që konstatohet nga Muka është edhe fakti se këto pllaka importohen.

“Pllakat janë të rrëshqitshme. Është i njëjti standart që është zbatuar në sheshin kryesor të qytetit. Do të jetë problem në situatë shiu. Këto lloj pllakash nuk janë karakteristike të qytetit. Po vijnë gurë nga Italia, ndërkohë që Shqipëria po eksporton gurë nga Berati e Këlcyra”, tha Muka.

Interesimit tonë në lidhje me këtë ndërhyrje në infrastrukturë që ka zgjuar dhe reagimin qytetar e atë të specialistëve, në Bashkinë e Durrësit i përgjigjen me nevojën e zhvillimit urban të një qyteti turistik. Në këtë kuadër, sipas bashkisë, po bëhet standardizimi i rrugëve në bazë të Kodit Rrugor shqiptar dhe standardeve urbane të BE-së, duke i dhënë përparësi lëvizjes së qytetarëve dhe turistëve këmbësorë përmes trotuareve të gjera.

Top Channel

**** wer erhielt als Regierungs Mitglied, oder höchst rangige Richter Sozial Kredite! 140 Namen, meistens für Immobilien Kauf, illegal errichteter Schrottbauten. Der Kabinett Chef von Berisha. Oerd Bylykbashi ein dummer Gangster, wo allen Anzeigen schon von Mitarbeitern der Grundstücks Behörde in Tirana, ebenso in Durres, durch den Präfekten Genc Alizoti, niedergeschlaen wurden.

Zyrtarët dhe ish-zyrtarët që morën kredi si të pastrehë

Oerd Bylykbashi

Spiro Ksera

Ardit Çela

Visho Lika

Ervin Metalla

Nejla Peka

Gerd Hoxha

Roland Bejko

Dritan Ylli

Endri Hasa

Ndue Paluca

Nikoleta Paluca

Shkëlqim Spahiu

Dritan Reshka

Agron Tufa

Agim Kukeli

Selma Pagria

Krenar Çarçani

Arben Doci

Hasan Metuku

Klodiana Cankja

Kleves Bitro

Marjana Papa

Migena Bakalli

Eva Pustina

Vjollca Serjanaj

Gjovalin Prenga

Ëngjëllushe Dajko

Besnik Çobaj

Diana Troshani

Bashkim Shehu

Aurel Isaj

Ylli Alushi

File Ruka

Zefina Hasani

Paulin Kodra

Ilir Ibrahimi

Shkëlzen Çekrezi

Nezir Haldeda

Fatmir Konja

Donika Capi

Vasil Bicaj

Skënder Uku

Iva Zajmi

Elvis Çefa

Luan Përzhita

Ilir Pecnikaj

Lida Llakmani

Adriatik Alimadhi

Sonila Baka

Marsjola Duro

Edmond Arizaj

Elton Pasku

Marsida Omari

Vasil Curi

Enno Bozdo

Erkand Qerimaj

Kostandina Bezani

Isa Mella

Kujtim Sheshi

Elona Stavri

Arjana Çela

Kastriot Dervishaj

Arber Basholli

Julian Zonja

Xhevahir Spahiu

Majlinda Bozgo

Arben Shkodra

Valbona Vata

Merita Selimi

Bernina Kondi

Aleksandër Cavo

Cercis Durmishi

Flamur Kuçi

Alida Cepele

Saimir Bala

Kostana Furxhi

Edit Harxhi

Mevlud Matraku

Behar Dibra

Vikena Kamenica

Alban Serani

Manjola Merlika

Ermal Gjinaj

Florjan Nuri

Elvana Tivari

Rezart Tërshana

Enver Bytyci

Erald Elmasllari

Aurel Lamçe

Aljona Mansaku

Sami Nezaj

Flir Mosho

Drita Mandreja

Juljan Haxhiu

Selman Tema

Ermal Zaimi

Ëngjëllushe Llane

Veap Aga

Aneta Ndreu

Rexhep Polisi

Dede Kasneci

Sidrit Malevi

Evelina Koldashi

Haris Murana

Flora Pogace

Mentor Beqa

Esat Hasani

Ilir Kondi

Dorjan Teliti

Abaz Hado

Enkeledi Hajro

Gentiana Bektashi

Denis Gila

Mira Zoto

Ilir Mece

Resmi Hibraj

Rozeta Kuka

Sefer Korbeci

Odeta Kromici

Gjergji Papa

Fatmir Hoxha

Etrid Teliti

Avni Nezaj

Arben Skënderaj

Eduart Ypi

Arben Dollapaj

Gentiana Dorezi

Sabah Jemishta

Josel Pashko

Ramiz Metaliaj

Liljana Mlloja

Endri Mataj

Agron Gjekmarkaj

Marjeta Zaimi

Metush Saraçi

Elona Varfi

Endrit Lami

Aleksander Muskaj

Pëllumb Pacani

Apostol Prifti

Ivi Kaso
http://shqiptarja.com/lajm/te-pastrehet-140-zyrtare-te-larte-perjashtohen-nga-falja-e-kredive

Zu betoniert der Öffentliche Park des 1 Mai bei der Post durch Mafia Minister, Vangjush Dako und heute ist der Besitzer: Sokrate Mane: das Antike Römische Dorf, identisch die vielen illegalen Baut auf dem Antiken Theater ab 1996, vor allem ab 2013, wo die Abwässer ins Antike Theater entsorgt werden.

 

Wird geladen
×