Die Albanische Polizei wo sich Kriminelle Posten kaufen und herummorden

Nichts Neues im EU finanzierten Desaster in Albanien: Lehrmeister Deutschland, EU, die USA für jeden Betrug, nur Justiz ist unerwünscht denn das „Schwarze Loch“ ist geplant, zog schon viele ausländische Kriminelle an, auch für Privatisierungs Geschäfte. Im Solde der Verbrecher Clans:

Wahlen sind max. eine Comedy Show für die kriminellen EU Leute, die jeden Unfug bejublen, prächtig an den Reisespesen verdienen, zu dumm sind aber für jeden Job.

 

Gregor Rama, 60.000 $ Maybach Brille
Ina Nuks: ohne Nummern, und Versicherung eine Polizistin mit Familie in Deutschland
Ina Nuka, Luxus Auto, Polizistin mit Familie in Deutschland. Gehalt ca. 200 €, keinen Schul Abschluss, noch Berufsausbildung. Ziegenhirten Bildung

Mord, Polizei, Anschläge aktuell um eine gut bekannte Mafia Polizei Familie “ Bilali“. Ein Staat, wo Verbrecher Clans für die Politik arbeiten auch als Auftragsmörder wie der Shullazi Clan, oder der Hekuran Hoxha, Aydilli Clan mit besten Deutschen Verbindungen, direkt von kriminellen Diplomaten in Tirana aufgebaut schon  in 2000, inklusive Morden, wie ein BKA Bericht auch zeigt. Schande über die gekauften Deutschen Diplomaten, Aussenminister, Minister, oder Rezzo Schlauch und Co., welche erneut Partner im Kinder und Drogen Handel sind, als Berater fungieren und Teilhaber, denn die Banditen brauchen Geld für den Wahlkampf

Vendi ku ndodhi atentati ndaj ish-efektivit të policisë
Viktima Arben Bilali
Vila e viktimës Arben Bilali
Vila e viktimës Arben Bilali
Leonard Bilali, vëllai i Arben Bilali vrarë më 2010
Vendi ku ndodhi atentati ndaj ish-efektivit të policisë
Vendi ku ndodhi atentati ndaj ish-efektivit të policisë
Vendi ku ndodhi atentati ndaj ish-efektivit të policisë

Tre vëllezër të familjes Bilali në Tiranë janë ekzekutuar në atentate me armë zjarri nga viti 1997. Pas dy vëllezërve Bujar dhe Leonard Bilali në 1997 dhe 2010, sot u vra në zonën e Selitës, Arben Bilali, 50-vjeç, ish-oficer policie. Familja Bilali ka qenë në konflikt me atë Xhabafti dhe ngjarja dyshohet për hakmarrje. Tre dyshohet se kanë qenë autorët të maskuar. Arben Bilali i kishte shpëtuar një atentati në 2010. Disa muaj më pas, në gusht 2010 i kanë ekzekutuar vëllanë e vogël, Leonard Bilali ish-mundës i Dinamos. Ndërsa në 1997 në një përplasje me armë zjarri është vrarë vëllai tjetër, Bujar Bilali. 

30 Janar, 14:36 | Përditësimi i fundit: 21:50

 

Schlagwörter: , , ,

KOMMENTAR(E) (3)

 • navy
  Jan 31, 2019., 18:03 •

  Der Super kriminelle Gashi Clan: Von POlizei Behörden gesucht, mehrfach verurteilt, reise Naser Gashi, mit neuen Namen: Sajmir Bulo, reiste er mehrmach über die Grenze von Albanien und dem Kosovo, bis er festgenommen wurde, an Hand der Fingerabdrücke identifiziert wurde. Trotzdem wurde er wie andere Drogen Bosse freigelassen und seitdem verschwunden. Lirimi i Naser Gashit, Artan Hoxha: Trafikanti e ka çarë disa herë kufirin Shqipëri-Kosovë

  Pak ditë më parë gazeta Shqiptarja.com denoncoi skandalin e lirimit të të shumë kërkuarit Naser Gashi nga policia e Kukësit, i cili ishte i dënuar nga Krimet e Rënda në mungesë për trafik droge. Gazetari i Report Tv, Artan Hoxha i ftuar në emisionin '45 Minuta' në Report Tv deklaron se Gashi u zbulua nga pala kosovare në kufi, ndërsa e ka kaluar edhe disa herë të tjera kufirin pa u pikasur. 'Historia ka nisur që në 17 tetor të vitit të kaluar. Gjatë kontrollit që ka bërë pala kosovare, ka pasur dyshime dhe ka kaluar në kontrollin e dytë dhe personi që u paraqit me mbiemrin Sajmir Bulo ishte një person i kërkuar me emrin Naser Gashi. Ndalimi është bërë nga Policia e Kosovës, pasi ka një pajisje që nuk e ka shteti jonë. Ajo pajisje identifikon që në momentin e parë nëse një dokument është i falsifikuar. Në rastin konkret policia e Kosovës e çoi në komisariatin e Kukësit. Naser Gashi e ka kaluar edhe herë të tjetra kontrollin Shqipëri-Kosovë, pa u pikasur, pasi ka dalë që pasaporta e tij është regjistruar. Ai mbante emrin Sajmir Bulo, por pas shenjave të gishtave u identifikua si Naser Gashi. Pasaporta është e rregullt, të dhënat janë të falsifikuara. Nuk është ndërhyrë në pasaportë, por te të dhënat. Kjo ka bërë që ta çajë disa herë kufirin Shqipëri-Kosovë. Menjëherë pas ndalimit duhet të ishte njoftuar Drejtoria e Policisë së Tiranës në mënyrë që të fillonin veprimet për ta marrë. Materialet i shkuan prokurores Rita Gjati dhe ajo atë ditë ka pasur 13 procese për të paraqitur masën e sigurisë. ----------------------- Prokurorja thotë se akuza e falsifikimit ka qenë e gabuar. Por thotë se jam përgjigjur vetëm për këtë akuzë dhe për akuzën tjetër duhet ta merrte Tirana dhe se nuk ishte kompetencë e imja. Tani kemi hetim nga prokuroria e Kukësit dhe një nga Krimet e Rënda pas kallëzimit të nëndrejtorit të Policisë së Kukësit. Pasi kanë kaluar më shumë se tre muaj, prokurores Rita Gjati i është hequr cështja dhe i ka kaluar prokurores së rrethit dhe nga ai moment nuk janë bërë veprime. Naser Gashi është person i njohur në Kosovë dhe Shqipëri shkak të dënimit. U firmos procesverbali i lirimit te Naser Gashit pa qenë fare aty inspektori" deklaroi ai. Prokuroria e Krimeve të Rënda vijon hetimet ndaj drejtuesve të Policisë së Qarkut Kukës,lidhur me rastin e lirimit të çuditshëm të kosovarit të shpallur në kërkim për trafik droge Naser Gashi. Skandali u denoncua nga Shqiptarja.com dhe Report Tv pak ditë më parë. Hetimet kanë filluar pas një kallëzimi të depozituar në këtë prokurori nga zv/drejtori i hetimit në Kukës Shkëlqim Pepkolaj, i cili akuzonte zinxhirin komandues të drejtorisë së Policisë Kukës, se kishte kryer veprime të rënda për sa i përket trajtimit të rastit të arrestimit të të dënuarit me 7.4 vite burgim Naser Gashi. Policia arriti deri aty sa fshiu emrin e Naser Gashit nga cdo komunikatë. d.ba./r.k.d.ba./r.k.
  Der Nachfolger Agron Tare (als Hafen Direktor), ist für Internationalen Drogen Schmuggel bekannt, war Konsul in Istanbul natürlich, einer Schnittstelle im Drogen Handel. Die Anti Mafia Italien ermittelt schon lange. Noch schlimmer. Igli Tare der Bruder ist Super Ganove und korrupte, Partner de DP in Durres, von Sokol Olldashi, Oerd Bykybahshi, in Gross Grundstücksraub im Bezirk Durres verwickelt, Motor auch für gefälschte Grundstücks Urkunden, womit man Wähler Stimmen kaufte.

  Aktualitet Ministrja Balluku shkarkon drejtorin e portit të Durrësit Afrim Bakajn, në vend të tij Agron Tare

  Ish-drejtori i portit të Durrësit Afrim Bakaj dhe pasardhësi i tij Agron Tare

  Në vendin e Afrim Qendros në krye të ARRSH-së u vendos ish-ministrja Sonila Qato (shiko këtu), ndërsa te OST-ja Skerdi Drenova, i cili zëvendësoi Klodian Gradecin(shiko këtu) ke.mu./d.ba.

 • Balkansurfer
  Feb 03, 2019., 09:49 •

  Uralte Verbrecher werden hingerichtet, nie etwas aufgeklärt, wenn es sich um prominente Mord, Auftragskiller rund um Regierungs nahe Hinrichtungen von Partnern. Aktuell ein ehemaliger Polizei Offizier, Original Berisha Mafia, vor 2 Jahren Dalipaj mit Luxus BMW direkt beim POlizei Adviser des Edi Rama gemietet. Mit Video Edison Harizaj: Auftragskiller von „Shullazi“ in Durres, und der EU Botschafter spricht Klartext

  Video/ Publikohet momenti i ekzekutimit të ish-policit në Tiranë

  Në videon e mëposhtme shihet qartë se si Arben Bilali, ish-polic, u ekzekutua me një breshëri plumbash në derë të …

  Pas pallatit 2 mln euro, 'kumbarit' të Shkodrës i sekuestrohen mijëra hektarë tokë në plazh dhe makina (Detaje)

  Pasuria e sekuestruar sot është truall 922 m2 në Dobraç, tokë arë 620 m2 në Guci e Re, truall 8675 m2 në Pulaj-Plazh, por edhe tre makina, Toyota Hilux, Volksvagen Golf dhe BMW. Prona dyshohet se është përfituar përmes falsifikimit të dokumenteve dhe korrupsionit. Në muajin dhjetor të vitit të kaluar, biznesmenit iu sekuestrua edhe një apartament 10-katësh në lagjen "Rus" me vlerë 2 milionë euro i cili dyshohet se është ndërtuar me burime financimi të paligjshme, ndërsa ndërtimi ishte pa leje.

  Redaksia 2 Shkurt, 13:46 | Përditesimi i fundit: 2 Shkurt, 15:14

  "Kumbarit" të Shkodrës, biznesmenit 44-vjeçar Bardhok Pllanaj i janë sekuestruar të tjera prona në qytetin verior. Sipas burimeve të Report Tv, Pllanajt iu vendos në sekuestro një sipërfaqe e konsiderueshme toke, rreth 13 mijë m2 dhe disa makina. Prona dyshohet se është përfituar përmes falsifikimit të dokumenteve dhe korrupsionit. Pasuria e sekuestruar është; truall 922 m2 në Dobraç, tokë arë 620 m2 në Guci e Re, truall 8675 m2 në Pulaj-Plazh, por edhe tre makina, Toyota Hilux, Volksvagen Golf dhe BMW.

  Në muajin dhjetor të vitit të kaluar, biznesmenit iu sekuestrua edhe një apartament 10-katësh në lagjen "Rus" me vlerë 2 milionë euro i cili dyshohet se është ndërtuar me burime financimi të paligjshme, ndërsa ndërtimi ishte pa leje (lexo ketu). Katër vite më parë Pllanaj trazoi politikën pasi opozita akuzoi maxhorancën se biznesmeni i cili kërkohej nga policia si i dyshuar për transportimin e një sasie të konsiderueshme lënde narkotike drejt Italisë, operacioni i koduar "Laguna e Vilunit", ishte fshehur në makinën e ish-deputetit Mark Frroku. Bardhok Pllanaj qëndroi vetëm pak ditë në burg pas arrestimit ne dhjetor te 2018, pasi gjykata e ndryshoi masën e sigurisë duke e lënë në detyrim paraqitje pas komplikacioneve në zemër.

  Pronat në total që i është sekuestruar Bardhok Pllanajt

  Apartamentet dhe bodrumet në pallatin e sekuestruar në dhjetor

  I.             Pasuri të paluajtshme:
  1)            Pasuria ndodhur në Dobraç, njësi 20 m2 në pronësi të Bardhok Planaj si administrator dhe pronar i vetëm i shoqërisë Old-B shpk sipas ref.3704
  2)            Pasuria ndodhur në Dobraç, bodrum 46,8 m2 në pronësi të Bardhok Planaj si administrator dhe pronar i vetëm i shoqërisë Old-B shpk sipas ref.3930
  3)            Pasuria ndodhur në Dobraç, bodrum 24,3 m2 në pronësi të Bardhok Planaj si administrator dhe pronar i vetëm i shoqërisë Old-B shpk sipas ref.3930
  4)            Pasuria ndodhur në Dobraç, bodrum 24,3 m2 në pronësi të Bardhok Planaj si administrator dhe pronar i vetëm i shoqërisë Old-B shpk sipas ref.3930
  5)            Pasuria ndodhur në Dobraç, bodrum 943,7 m2 në pronësi të Bardhok Planaj si administrator dhe pronar i vetëm i shoqërisë Old-B shpk sipas ref.3930
  6)            Pasuria ndodhur në Dobraç, bodrum 1255,5 m2 në pronësi të Bardhok Planaj si administrator dhe pronar i vetëm i shoqërisë Old-B shpk sipas ref.3200, fituar sipas lejes së legalizimit nr. 92580, datë 21.01.2015.
  7)            Pasuria ndodhur në Dobraç, njësi 548,65 m2 në pronësi të Bardhok Planaj si administrator dhe pronar i vetëm i shoqërisë Old-B shpk sipas ref.3200
  8)            Pasuria ndodhur në Dobraç, apartament 103 m2 në pronësi të Bardhok Planaj si administrator dhe pronar i vetëm i shoqërisë Old-B shpk sipas ref.3200
  9)            Pasuria ndodhur në Dobraç, apartament 80 m2 në pronësi të Bardhok Planaj si administrator dhe pronar i vetëm i shoqërisë Old-B shpk sipas ref.3200
  10)          Pasuria ndodhur në Dobraç, apartament 83 m2 në pronësi të Bardhok Planaj si administrator dhe pronar i vetëm i shoqërisë Old-B shpk sipas ref.3200
  11)          Pasuria ndodhur në Dobraç, apartament 80 m2 në pronësi të Bardhok Planaj si administrator dhe pronar i vetëm i shoqërisë Old-B shpk sipas ref.3200
  12)          Pasuria ndodhur në Dobraç, apartament 83 m2 në pronësi të Bardhok Planaj si administrator dhe pronar i vetëm i shoqërisë Old-B shpk sipas ref.3200
  13)          Pasuria ndodhur në Dobraç, apartament 317,5 m2 në pronësi të Bardhok Planaj si administrator dhe pronar i vetëm i shoqërisë Old-B shpk sipas ref.3200
  14)          Pasuria ndodhur në Dobraç, Njësi 198,5 m2 në pronësi të Bardhok Planaj si administrator dhe pronar i vetëm i shoqërisë Old-B shpk sipas ref.3204

  Pasuria e sekuestruar me vendimin e fundit të gjykatës së Shkodrës
  15)          Pasuria ndodhur në Dobraç, truall 922 m2 në pronësi të Bardhok Planaj si administrator sipas ref.3213 (kontratë këmbimi nr. 499/259, datë 12.02.2015 (mbi këtë truall pozicionohet objekti i legalizuar sipas ref.3200)
  16)          Pasuria ndodhur në Guci e Re, tokë arë 620 m2 në pronësi të Bardhok Planaj.
  17)          Pasuria ndodhur në Pulaj-Plazh, truall 8675 m2 në pronësi të Bardhok Planaj sipas ref.2087
  II.            Pasuritë e luajtshme
  1)            Automjet Toyota Hilux në pronësi të shtetasit Bardhok Planaj
  2)            Automjet Volksvagen Golf.
  3)            Automjet BMW.

  https://shqiptarja.com/lajm/pas-pallatit-2-mln-euro-kumbarit-te-shkodres-i-sekuestrohen-edhe-prona-te-tjera-detaje

 • BuckZiehsMutter
  Feb 05, 2019., 18:01 •

  Albanische Frauen werden gezielt für Drogen Schmuggel missbraucht, früher mit Eheversprechen in die Prostition getrieben, oft mit Gewalt, von Deutschland gefördert und kriminellen aus den USA, EU und Berlin immer wieder, siehe Hamburger Bordell Mafia, mit dem Dreschaj Clan und dem Dolhouse, oder dem Spiel Casino in Freilassing usw.. http://www.tpz.al/2019/02/04/zeri-i-amerikes-si-shfrytezohen-grate-dhe-vajzat-nga-trafikantet-e-droges/

HINTERLASSE EINEN KOMMENTAR

Wird geladen
×