Albaner Drogen, Kokain werden in Tonnen beschlagnahmt, nachdem man erneut die Drogen Plantagen und Verteiler finanzierte.

613 kg Kokain des Arber Cekaj inzwischen aus der Asservaten Kammer der Polizei verschwunden sind, nach Italien transportiert wurden. Praktisch verschwindet Alles, vor allem die „Handys“ in den Asservaten Kammern, des Zolls, Polizei, wird unbekannt verwertet. Drogen damit bauen die Polizei Behörden eigene und neue Drogen Netzwerke auf, von Politikern betreut.

Aktualitet

Grosse Gelder wurden gestohlen! u.a. wurden die EU Agrar Funds gezielt zur Finanzierung der Cannabis Plantagen eingesetzt, ebenso die gestohlenen Gelder über die Deutsche Pro Credit Bank, einem KFW Produkt, für Geldwäsche, Drogen Handel und Betrug

Schmidt

You can also visit AZHBR-s webpage: Development Agency for Agriculture and Rural

http://www.procreditbank.com.al/en-us/azhbr

Zuständig ist die Ehefrau von Vangjush Tavo bei der ProCredit Bank, für die Anträge auf Gelder der Agrar Fund. Die Frau hat plötzlich 100.000 € nennt einen anderen Familien Namen, wie bei Mafia Politikern üblich. Original lsi: iLIR Meta Mafia, wo die Deutsche Botschafterin Susanne Schütz fleissig mitmacht, Christian Schmid mit dem LSI Verbrecher: Edmond Panariti

 

 

Mafia Ec-Minister: Edmond Panariti, sagt nun das die Deutsche Agentur die EU IPARD Programme abwickelte, also für die Vergabe der Gelder zuständig war, rund um den Vertrieb mit der Albaner Mafia, deren Finanzierung im Weltweiten Drogen Netz des Top Kolumbianischen Drogen Kartellen „Clan del Golfo“ und Tonnen von Kokain auch nach Deutschland und Amsterdam, und nach Albanien eben mit Arber Kulici alias Arber Cekaj und seiner Firma: Arben Garden Das führt dann direkt zu Noch Bundesminister Christian Schmid mit Edmond Panariti. Da gibt es also sehr viele Millionen zustehlen mit Mafiosi in Albanien.Banane dhe kokainë, ish-ministri sqaron si i përfitoi grantet „Arbri Garden“
Postuar: 02/03/2018 – 14:57

Pas sasisë rekord të drogës që u kap në kontejnerin ku ndodheshin bananet e porositura nga firma “Arbri Garden”, zbulohet se pronari i saj Arbër Çekaj ka përfituar grante nga ministria e Bujqësisë, e drejtuar nga ministri i LSI-së, Edmond Panariti.

Lidhur me këtë gjë, ka reaguar edhe ish-ministri Panariti në Facebook ku shkruan se përzgjedhja e kompanisë “Arbri Garden” është bërë sipas të gjitha kritereve.

STATUSI I PLOTË

Shpif, shpif se dicka mbetet !!! Nuk mund te pe

Others 1) Bashkëshortja Znj. Suela Popa, gjendje e detyrimit të papaguar të huasë për shtëpi me vlerë 100 000 Euro.


2 ton kannabis në Itali, arrestohen 4 shqiptarët


Kannabisi i sekuestruar në ItaliLecce-Ujërat e Adriatikut konfirmohen edhe një herë si një udhëkryq i trafikifimit të paligjshëm midis Italisë dhe Shqipërisë. Janë bërë katër arrestime, për dy ton marihuanë dhe një kalashnikov, operacioni kryer në natën e mbrëmshme nga Guardia di Finanza e Otrantos në ujërat ndërkombëtare midis Salentos. Ushtria kapi një barkë gjatë kontrollit që po ushtronte në ujrat detare.

Ndjekja zgjati disa minuta para se policia të arrinte të bllokonte anijen.

Inspektimi i menjëhershëm bëri të mundur sekuestrimin e dy ton marihuanë dhe një automatiku tip „Kalashnikov“. Të arrestuarit janë me shtetësi shqiptare.

e.gj.

Policia spanjolle në bashkëpunim me DEA-n amerikane kanë goditur një bandë që drejtohej nga shqiptarët duke sekuestruar 1 ton kokainë dhe 1.5 mln euro.

30 Prill, 12:42 | Përditësimi i fundit: 14:18

Një ton kokainë në Spanjë, goditet grupi shqiptar i drogës

30/04/2018 13:32

Goditet mafia shqiptare në Madrid është titulli i portalit madrilen, ABC, i cili bën të ditur se janë sekuestruar 1 ton kokainë dhe 1.5 milionë euro.

Media spanjolle bën të ditur se operacioni është organizuar në bashkëpunim me DEA-n amerikane, drejtorinë e antitrafikut të Kolumbisë, dhe koordinimit me Europol.

Organizata, thotë ABC Madrid, transportonte kokainën në sasi të mëdha nga Kolumbia, dhe përdornin një rrjet kriminal spanjoll, që e njihnin “botën e natës” të shpërndarjes.

Droga transferohej me valixhe të mëdha të zeza, dhe pretendonin se ishin një shërbim ekskluziv transporti. Pesë persona janë arrestuar nga ky megaoperacion.

Hetimet nisën nëntorin e kaluar, kur agjentët nisën survejimin e një organizate kriminale shqiptare që jetojnë në Spanjë e sillnin kokainën me sasi të mëdha me avionë çarter nga Kolumbia. Agjentët zbuluan se drejtuesi i grupit kriminal jetonte në Spanjë si një pikë e qëndrueshme për hyrjen e drogës në Europë.

Një dërgesë e kokainës ishte ruajtur në Madrid për shpërndarje dhe autoritetet zbuluan 790 pako që përmbanin 1 ton kokainë dhe gjetën 1.5 milionë euro, brenda një valixhe, që do përdoreshin për pagesën e drogës.

Dy shtetas shqiptarë u arrestuan në Madrid, që sipas ABC Madrid ishin përgjegjësi i drogës dhe personi i tij i besuar i grupit kriminal. Gjithashtu u arrestuan dhe dy spanjoll me shumë dokumente identifikimi, që kishin përsipër detyrën e marrjes grumbullimit dhe transportit të drogës. Gjithashtu në Kolumbi i arrestua dhe kreu i organizatës i cili ishte arratisur nga Spanja në Kolumbi pas sekuestrimit të drogës në Spanjë.

Përveç drogës dhe parave, policia sekuestroi pesë makina luksoze, telefona, distinktiv të rremë policie dhe armë.

Top Channel

Task Force des Staates Albanien stellt fest, das 50.000 Hektar Küsten Land gestohlen sind, durch besetzte Grundstücke, gefälschte Dokumente, davon 40.000 Hektar durch korrupte Richter, mit gefälschten Testamenten, Zeugen, korrupten Vermessern und immer Politiker dabei. Ein Milliarden schwerer Schaden, finanziert durch die als Verbrecher Organisation auftretende KfW, EU, ProCredit, die American Bank of Albania, einm USAID Fund (AAEF), wo man bis heute durch korrupte Deutsche Minister die Abwicklung der EU Funds, über die ProCredit erpresst, wo Millionen direkt in die Cannabis Plantagen und Kokain Import, Verteiler Stellen floss.

über die IPARD Programme, welche in Albanien von der Ehefrau des Vangjush Tavo geleitet wurde, also zur Ilir Meta Drogen Mafia mit Edmond Panariti erneut gehört. Im Süden die selben Leute, der Politik, mit dem „Pablo Escobar“ des Balkans: Klement Balili.


264.000 $ Kredit mit EU Gelder, eine 50 % Finanzierung mit EU Geldern für Kühlhäuser der Drogen Verteilstelle.

 

 

Agency for Rural and Agricultural Development (AZHBR)

Die IPARD Gelder der EU, dürften nicht für Importe, oder wie hier Import von technischen Anlagen verwendet werden, was die korrupte EU auch in Albanien duldete.

Generalstaatssanwältin „Arta Marku“: über den Niedergang der Justiz seit 15 Jahren, als die Ratten der IRZ-Stiftung auftauchten

Über die eigene Anwalt Firma abgewickelt, wo Verkaufsverträge konstruiert wurden, ebenso ein altes System.

ha-lawfirm
Für die Kanzlei H & A Law Sh.P.K. unterzeichnete der Anwalt: Idajet Celaj die Grundstücks Verkaufs Verträge.

Edi Rama’s Verbrecher Terror Staat mit „Ergys Hoxha“ und Samir Tahiri, von den Amerikaner im „CICAGO“ Modell aufgebaut

https://tse4.mm.bing.net/th?id=OIP.9---MYD1C2pxGAqRyvnI1gHaFY&pid=15.1&P=0&w=221&h=161

Alkert Hyseni: Direktor für Ermittlungen der Geldwäsche

Edi Rama‘ Stellvertreter: Alket Hyseni, stahl 11.000 qm Grund in Dhermi, für Rama’s Financier: Agron Papuli

Deutsche AFP Doku, über die Zustände in 2009

50 mijë ha tokë e grabitur në bregdet; Raporti: 40 mijë ha, e pamundur që të merren nga shteti

<[youtube https://www.youtube.com/watch?v=4PEiJWtx_HM?playsinline=1]

Bregdetit shqiptar i janë marrë padrejtësisht 50 mijë hektarë tokë shtetërore. Një pjesë është tjetërsuar me dokumente false, ndërsa pjesa tjetër është privatizuar pa dokumentacion. Ky është konkluzioni i një raporti të Task Forcë që bëri verifikimin e pronave në bregdet. Sipas dokumentit që disponon Top Channel, për 40 mijë hektarë është e pamundur të rimerren nga shteti pasi janë dhënë me vendim gjykate.

Një raport i Task Forcës për verifikimin e pronave të bregdetit ka gjetur se vetëm në vijën bregdetare të jugut janë marrë padrejtësisht 50 mijë hektarë toka shtetërore.

Raporti, i cili disponohet nga Top Channel konstaton se një pjesë e tokave në bregdet janë tjetërsuar me dokumente false, ndërsa pjesa tjetër është privatizuar në mungesë të plotë të dokumentacionit ligjor.

Sipas raportit pjesa më e madhe e këtyre tokave, për rreth 40 mijë hektarë është e pamundur të rimerren më nga shteti, për shkak se janë dhënë me vendime gjyqësore edhe pse nuk kanë patur dokumente të rregullta. Ndërkohë që për pjesën tjetër, për atë që është marrë me dokumente të falsifikuara autoritetet shtetërore do të nisin procedurat për rishtetëzimin.

Sipas taks forcës, situata rezulton problematike në të gjithë vijën bregdetare të jugut, veçanërisht në Vlorë, Dhërmi, por edhe Sarandë ku tokat shtetërore janë tjetërsuar në mënyrë të paligjshme.

Ky verifikim është bërë përgjatë periudhës 2014-2015. Pak ditë më parë qeveria miratoi një vendim, i cili pezullon plotësisht dhënien e titujve të pronësisë për tokat në bregdet deri në një afat të pacaktuar.

Burime nga taks forca thonë se pas këtij vendimi do të ketë të tjerë hapa ligjorë që do të përcaktojnë se çfarë do të bëhet me tokat që janë tjetërsuar në mënyrë të paligjshme. Sipas qeverisë, synimi është që këto prona të rimerren nga shteti për tu përdorur në investimet strategjike, por kjo nismë është kundërshtuar nga opozita si një tentative e qeverisë për të grabitur tokat e bregdetit përmes bizneseve të lidhura me të.

Top Channel

Hedhja e inerteve, vijon degradimi i vijës bregdetare në Durrës

25/03/2018 14:54

Unkontrollierte fester Abfälle in das Meer von Durres Dumping, wird das Ökosystem verursacht schwerwiegende Folgen haben.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=gZx4ZX1iemE?playsinline=1]

Hedhja e pakontrolluar e inerteve në detin e Durrësit, po i shkakton ekosistemit pasoja të rënda.

“Ndërhyrjet në vijën bregdetare dhe sidomos ato në mjedisin detar, janë me pasoja në florën dhe faunën detare, në botën bimore e shtazore. Aq më tepër që në vijën bregdetare të qytetit të Durrësit, janë luginat e posedonias, një algë mjaft e rëndësishme për botën e gjallë ujor”, tha specialisti Ilir Qesja.

Disa pronarë subjektesh i thanë Top Channel se nuk janë të vetëm ata problem, por edhe bashkia e qytetit. Ajo ka hedhur tonelata të tëra inertesh të siguruara nga gërmimet për rehabilitimin e sheshit para hyrjes së portit, “Velieres”, me qëllim krijimin e sipërfaqeve të reja publike, duke shfrytëzuar hapësirën detare. Ndërsa subjektet tregtare kanë krijuar mole për të ofruar shërbim për klientelën gjatë sezonit turistik. Ekspertët e mjedisit thonë se masat duhet të jenë urgjente për ta ndalur fenomenin.

“Është mjaft i çuditshëm pasiviteti i organeve që duhet ta mbrojnë këtë, Inspektoriatit të Mjedisit dhe IKMT-së. Këto organe ligjzbatuese kanë një pasivitet të çuditshëm dhe Prokuroria duhet të veprojë ndaj ndërtimeve dhe ndërhyrjeve abuzive në vijën bregdetare. Ka ardhur koha t’i thuhet Stop! Kjo është një pasuri e jona e përbashkët. Të rendurit pas përfitimeve të çastit do të shoqërohet me pasoja mjaft negative në brezat e ardhshëm”, thotë eksperti Qesja.

Në Inspektoriatin e Mjedisit Durrës, thonë se kjo gjendje i kapërcen kompetencat e tyre dhe se përgjegjëse për këtë janë Bashkia dhe IKMT-ja. E ndërsa përgjegjësia kalon nga një organ e institucion, në tjetrin, vija detare e Durrësit nga Currilat deri në Plazh vazhdon të degradojë.

Top Channel

 

 

Schlagwörter:

KOMMENTAR(E) (13)

 • web25492362
  Apr 30, 2018., 15:22 •

  Geldwäsche, Zerstörung als System überall. HIer Durres. Wild West als einzige Regierungsform in Albanien sei über 15 Jahren und Zerstör4ung. KfW, EU finanziert. Das Plaza Hotel, wurde an die Chinesen verkauft. Alles Geldwäsche und Kredit Betrug Geschäft, wo sich Sheraton und Mac Albania aus Albanien zurückzogen, Alles mit hohen Verlust verkaufte vor 6 Monaten. 0 0 Share ABC News Albania Published on Apr 30, 2018 I njohur për peisazhin piktoresk dhe ujin e kristaltë, plazhi më i dashur për durrsakët po vdes. Asgjë nuk ka mbetur nga ai i dy dekadave më parë. Ndërtimet deri në brendësi të detit dhe rreshqitja e vazhdueshme e kodrës i kanë humbur identitetin. Vendin e gjelbërimit të dikurshën e ka zënë balta, që zbret nga kodra dhe pluhuri. Kurse brezi i rërës është marrë peng nga ndërtimet dhe inertet e shumta të hedhura deri më brendësi të detit. Siç edhe pamjet e tregojnë qartë, e gjithë vija bregdetare është betonizuar. Bizneset që ushtrojnë aktivitetin kanë përfituar sipërfaqe të mëdha rërë e deti. Inertet e hedhura nga ana e tyre e kane prishur vijën bregdetare. Një situatë kaotike, që sipas pushuesve, nuk ka mbetur asgjë nga plazhi i dikurshëm. Nga 2 kilometra i shfrytëzuar dikur, sot ka mbetur vetëm një hapësirë prej 500 metrash. Edhe kjo në dorë të privatit. Një territor i pamjaftueshëm përballë kërkesave të pushuesve. Në këtë katastrofë bashkia e qytetit, Mjedisi, Inspektoriati Kombëtar i Menaxhimit të Territorit dhe një sërë institucionesh të tjera mbeten pasive. Të gjithë heshtin. “E teksa asnjë institucion nuk mer përsipër përgjegjësinë në kryerjen e detyrave që ligji u ngarkon, vija bregderare e Currilave vazhdon të degradojë”. Këtu në Currila, ajo që është dëmtuar sot s'kthehet. Por në pamundësi për të zhbërë masakrën urbane ndaj pasurisë së përbashkët, të paktën të ruhen ato pak sipërfaqe plazhi që kanë mbetur./abcnews.al 0 0 Share ABC News Albania Published on Apr 30, 2018 I njohur për peisazhin piktoresk dhe ujin e kristaltë, plazhi më i dashur për durrsakët po vdes. Asgjë nuk ka mbetur nga ai i dy dekadave më parë. Ndërtimet deri në brendësi të detit dhe rreshqitja e vazhdueshme e kodrës i kanë humbur identitetin. Vendin e gjelbërimit të dikurshën e ka zënë balta, që zbret nga kodra dhe pluhuri. Kurse brezi i rërës është marrë peng nga ndërtimet dhe inertet e shumta të hedhura deri më brendësi të detit. Siç edhe pamjet e tregojnë qartë, e gjithë vija bregdetare është betonizuar. Bizneset që ushtrojnë aktivitetin kanë përfituar sipërfaqe të mëdha rërë e deti. Inertet e hedhura nga ana e tyre e kane prishur vijën bregdetare. Një situatë kaotike, që sipas pushuesve, nuk ka mbetur asgjë nga plazhi i dikurshëm. Nga 2 kilometra i shfrytëzuar dikur, sot ka mbetur vetëm një hapësirë prej 500 metrash. Edhe kjo në dorë të privatit. Një territor i pamjaftueshëm përballë kërkesave të pushuesve. Në këtë katastrofë bashkia e qytetit, Mjedisi, Inspektoriati Kombëtar i Menaxhimit të Territorit dhe një sërë institucionesh të tjera mbeten pasive. Të gjithë heshtin. “E teksa asnjë institucion nuk mer përsipër përgjegjësinë në kryerjen e detyrave që ligji u ngarkon, vija bregderare e Currilave vazhdon të degradojë”. Këtu në Currila, ajo që është dëmtuar sot s'kthehet. Por në pamundësi për të zhbërë masakrën urbane ndaj pasurisë së përbashkët, të paktën të ruhen ato pak sipërfaqe plazhi që kanë mbetur./abcnews.al

 • navy
  Mai 01, 2018., 07:07 •

  uralte bekannt Namen im Drogen Schmuggel wurden verhaftet. Arthur Hajdari und auch Ben Hysenbelliu sind uralte Ex-POlizei Präsidenten von Durrew, wo nun die Söhne und Enkel im Drogen Schmuggel erwischt wurden. Bucht von Spille, Bucht Generale uralte illagle Küsten Lokale, Profi Drogen Familien der Politik waren wieder aktiv. Muca ebenso eine bekannte Mord und Verbrecher Familie. Man konnte sich mit Millionen schweren Kautionen aus der Haft frei kaufen in Spanien, was Alles sagt. Die uralte Super Mafia des Dash Gjoka (Shiak)schlug wieder zu. Die beschlagnahmten Immobilien erhielt die Bande zurück, ein ganzes Dorf, hermetisch seit 20 Jahren abgeriegelt Julian Gjoka alias Julian Deblini Julian Gjoka alias Julian Deblini Aktualitet Emri/ U kap me 2 ton kanabis, kush skafisti nga Kavaja me precedentë penalë http://www.gsh.al/2018/04/30/emri-u-kap-2-ton-kanabis-kush-skafisti-nga-kavaja-precedente-penale/ Lexime 19:23 - 30.04.18 Klodiana Lala Njëri nga katër shqiptarët, i arrestuar në Itali për trafikimin e dy tonëve marijuanë, nuk është emër i panjohur për policinë tonë. Saimir Çarku, nga Kavaja është një nga katër trafikantët e arrestuar këtë të hënë gjatë operacionit të Guardia Di Finanza në Adriatik ku u sekuestruan 2 ton marijuanë. Lajmi konfirmohet për News24 nga burime pranë Policisë së Shtetit. Emri i tij, nuk është i panjohur për policinë shqiptare, pasi prej muajsh ai është shpallur person në kërkim, për shkak se dyshohet si anëtar i një rrjeti të fuqishëm trafiku droge nga Shqipëria drejt vendit fqinj. Nga hetimet e Prokurorisë për Krime të Rënda, Çarku rezulton të jetë i përfshirë në episodin e datës 14 korrik 2017, ku në fshatin Bago të Kavajës, u sekuestrua një sasi prej 1360 kg hashash. Asokohe u tha se droga ishte ndarë në dy automjete dhe gjatë kërkimeve në “Plazhin e Gjeneralit” u zbulua dhe skafi me të cilin do të trafikohej sasia e madhe e lëndës narkotike drejt shtetit fqinj. Në pranga përfunduan Kejvi Hajdari, djali i ish-shefit të krimeve në Gramsh, Artur Hajdari, Ronald Hysenbelliu, Aristotel Kasaj dhe Arvis Muca, por i fundit u lirua me vonë. Nga hetimi i prokurorisë,si anëtarë të këtij grupi kriminal u identifikuan dhe katër persona të tjerë, mes tyre edhe Çarku, të cilët u shpallën në kërkim me vendim të gjykatës për Krime të Rënda. Me metodat specialet të hetimit, prokuroria mundi të “kryqëzonte” të dyshuarit, pasi siguroi ndaj tyre, prova të shumta fajësie. http://www.gsh.al/2018/04/30/emri-u-kap-2-ton-kanabis-kush-skafisti-nga-kavaja-precedente-penale/ August 2017, Attentat auf die gepanzerte Limousine des Dash Gjoka

 • navy
  Mai 03, 2018., 05:40 •

  Einen Sohn eines Albanischen Richters, hat man erwischt, in Spanien. 1996 war bereits deutlich, das Salih Berisha, mit Sokol Kociu über den Geheimdienst Europa weite Drogennetzwerke aufbaute, wozu man in den Flüchtlingsheimen in Deutschland rekrutierte ab 1991, inklusive neue Identität, illegalem Grundstück rund um Durres, als Drogen Schaltstelle und Umschlagplatz. Kukes Leute wieder einmal Misteri i djalit të gjyqtarit të kapur me 1 ton kokainë dhe 1.5 mln € në Spanjë Mediat spanjolle i kanë identifikuar dy trafikantët shqiptar si Dritan Gradica dhe Julian Deblini. Nga verifikimet e bëra nga Report Tv rezulton në Shqipëri me këtë identitet rezulton vetëm një shtetas. Dritan Gradica. Redaksia 2 Maj, 18:10 Vijon të mbetet mister identiteti i dy bosëve shqiptarë të arrestuar në Spanjë për ngarkesën 1 ton kokainë e ardhur nga Kolumbia në vendin iberik. Mediat spanjolle i kanë identifikuar dy trafikantët shqiptar si Dritan Gradica dhe Julian Deblini. Policia spanjolle tha për Report Tv dy ditë më parë se banda e trafikut të kokainë drejtohej nga dy shqiptarë. http://shqiptarja.com/lajm/misteri-i-djalit-tegjyqtarit-te-kapur-me-1-ton-kokaine-ne-spanje

 • navy
  Mai 03, 2018., 14:34 •

  das grösste Kokain Kartell der Welt erneut: "Clan del Golfo" mit eigener Regierungs Importstelle in Albanien, finanziert von der KfW Bank Pro Credit Bank, aus gestohlenen Geldern des EU Agrar Fund. Der Bruder von dem Geschäftsmann: Victor Ndoci, wurde ebenso mit anderem Namen verhaftet. Arjan Ndoci, der gemeinsam mit dem Sohn des Ex-hohen Richters Dritan Gradica, did Exklusive LIzenz hatte, für Drogen nach Spanien und immer neue und andere Identitäten.

  Babai i Dritan Gradicës të kapur në Spanjë: Djalit tim i kanë vjedhur pasaportën

  Nga Nikoleta Kovaçi
  Spanjollët kërkojnë të dhëna për dy trafikantët e arrestuar me 1 ton kokainë. Policia shkon në shtëpinë e Dritan Gradicës në Has, i ati, ish-gjyqtari Shyqyri Gradica: Im bir është në Londër, i kanë vjedhur pasaportën!
  Dy shqiptarët e kapur në Spanjë me një ton kokainë, jo vetëm që kanë hapur probleme në lidhje me aktivitetin e tyre personal po madje tashmë edhe i ati i njërit prej tyre ka mbetur i shtangur pasi e di të birin në Angli, por që dikush me emrin e tij është i arrestuar në Spanjë, e madje si kapo ndërkombëtar kokaine. E ndërsa spanjollët e hetimit kanë kërkuar nga autoritetet tona të hetimit të dhëna mbi dy personat që kanë arrestuar në Madrid, është vetë babai i Dritan Gradicës, nga një fshat i Hasit që thotë se djali i tij rri në Londër. Ai pretendon se djalit ia kanë vjedhur identitetin dhe e përdor dikush tjetër, por në fakt në regjistrin themeltar nuk ekziston asnjë person tjetër me të dhënat e Gradicës, 43-vjeçarit nga Hasi. Ndonëse Gradica, qe e s`qe ai personi i arrestuar si pjesë e ‘Klan de Golfo’ të Kolumbisë është i identifikueshëm, personi tjetër që pretendon Spanja që ka arrestuar si shtetas shqiptar në fakt nuk ekziston në regjistrin e shtetasve shqiptar. E ndërsa pasditen e djeshme është shkuar në Has te shtëpia e Gradicës për të marrë në pyetje familjen e tij, të atin, i cili edhe ka folur në lidhje me ngjarjen, për personin tjetër nuk kanë asnjë të dhënë e madje as nuk dinë ku ta kërkojnë pasi si person është pa asnjë adresë të saktë!

  Bosi i 1 ton kokaine në Spanjë, vëllai i pronarit të një qendre tregtare në Tiranë/ Emri

  Shqiptarët e arrestuar në Spanjë dhe kokaina e sekuestruar

  Zbulohet identiteti i një prej bosëve shqiptarë të kapur me 1 ton kokainë në Spanjë edhe 1. 55 mln euro cash. Arjan Ndoci është emri i një prej të arrestuarve, i cili rezulton vëllai i biznesmenit të ndërtimeve Viktor Ndoci, i cili gjithashtu është ortak në një qendër të madhe tregtare në Tiranë. Pavarësisht se nga mediat spanjolle u deklarua se njëri nga dy të arrestuarit është Dritan Gradica, sipas burimeve të Report Tv nga INTERPOL-i ai është Arjan Ndoci, ndërsa vijojnë shkëmbimet e informacioneve mes autoriteteve shqiptare dhe atyre spanjolle.
   

  • navy
   Mai 06, 2018., 18:47 •

   Kokain Handel in den Bars im Blok in Tirana uralt bekannt und die LOkale sind in Hand von der Politik Mafia ORIAL Peci ORIAL Peci http://shqiptarja.com/lajm/tirane-iu-gjet-kokaine-arrestohet-administratori-i-lokalit

 • Regierungs Verteiler in Kokain: Arber Cekaj alias Arber Kulici in Düsseldorf verhaftet – Marina Durres – Albanien
  Mai 04, 2018., 18:23 •

  […] Albaner Drogen, Kokain werden in Tonnen beschlagnahmt, nachdem man erneut die Drogen Plantagen und V… […]

 • navy
  Mai 09, 2018., 07:27 •

  Bauschrott in Tradition und immer ohne Drainage

 • Die Tropoje Mafia wieder einmal mit: Bashkim Ulaj, Baufirma Gener 2, Erzen Brecani – Marina Durres – Albanien
  Aug 02, 2018., 00:53 •

  […] mit 245 Millionen € bei geraden Gelände, erheblich teurer als in den Nachbarländern. Die Drogen Kartelle, die Verbrecher Kartelle wurden auch mit dem Polizei Apparat mit Tropoje Kriminellen […]

 • navy
  Aug 07, 2018., 22:21 •

  Aleksandër Zotaj, uralter Drogen Verteil Boss in Rimini für die Albaner und Kosovo Mafia, wurde festgenommen. 90 % reines Kokain bei dem Albaner wurde beschlagnahmt http://www.newsbomb.al/biznesmeni-shqiptar-kapet-me-kokaine-130452

Wird geladen
×