GETAGGTE BEITRÄGE / Romana Vlahutin

die dumme EU Botschafterin: Romana Vlahutin luegt herum, ueber EU Jobs die es nicht gibt.

Die Theater Show geht weiter, wo man nur noch zum Geld stehlen kommt, mit Phantom Projekten und real Albanien, keinerlei Funktion der Institutionen hat.

350 qm Villen stehen zum Verkauf in Albanien fuer 200.000 Euro. Die Mafia Lady aus Kroatien, ohne Kompetenz und Verstand wie die Deutsche Botschafterin Susanne Scvhuetz, kaufte fuer 1,9 Millionen Euro, wo eine Nachbar Ville mit Neuverkaufspreis,vom selben Bauherren |Samir Mane schon fuer 850.000 Euro zum Verkauf stand.

EU Verbrecher Bande in Tirana, der Inkompetenz

European Commission Refuses to Confirm Vlahutin’s New Job

In an interview with Top Channel on September 1, former EU Ambassador Romana Vlahutin confirmed that she will continue to work with the European Commission, claiming that she „will work with the General Secretary,“ presumably of the European External Action Service (EEAS), the diplomatic arm of the European Commission. Sources of Exit..

Die dumme und korrupte Selbstdarstellerin Ex-Botschafterin will nicht das Land verlassen

EU Verbrecher Bande in Tirana, der Inkompetenz

What Is Vlahutin Still Doing Here?

It has become customary, in these last 25 years, for something curious to happen with the major part of important diplomats serving in Albania. Something that transforms them from the normal, common people they are in the countries they come from, to superstars of a country where transition doesn’t seem to have an end in…

Keine Funktion das teure elektronische Steuersystem eine der Betrugs Ideen der ausl. Betrugs Berater und Consults.

Millions of Euros Spent on Non-Functional Cash Registers

Millionen Euro Spent auf nicht-funktionalem Cash Register

Millions of Euros Spent on Non-Functional Cash Registers

The Albanian government has decided to spend over 1.9 billion lekë to improve the way cash register data are reported to the General Directorate of Customs and Taxes, as it has determined that the current data are often “erroneous” and insufficient to calculate the revenue of a business. At the end of July, Tax Control…

8 hrs ago

Ëngjëll Agaçi

Bildung auf Deutsch. Ehrenbürgerin von Vlore: Romana Vlahutin

Total Ausfall der Albanischen Küstenwache wieder. Die Italiener fangen ein Drogenschmuggler Boot ab mit Vlore Skafisten. Und die korrupte EU Botschafterin der Hirnlosen Inkompetenz erhält dafür von der Verbrecher Stadt: Vlore: die Ehrenbürgerschaft, weil man gemeinsam so einfach für Bauschrott, viele Millionen stahl.

Für das peinliche Beton Projekt „lungomare“ mit über 50 Millionen und Beton Betrugsschrott, mit direkter Abwasser und Regen Einleitung an der Promenade, erhält die korrpute EU Botschafterin aus Kroatien die Ehrenbürgerschaft von Vlore. Eine Beton Wüste heute, wo es im Sommer 50 ° heiss wird, fast keinen Schatten gibt, was Negativ Weltrekord ist in der Welt.

EU Verbrecher Bande in Tirana, der Inkompetenz

200 Bäume wurden gepflanzt, 698 Bäume bezahlt, genauso Betrugs Schwachsinn der EU, mit den Palmen an Autobahn, welche schon wieder entfernt wurden.

Für das peinliche Beton Projekt „lungomare“ mit über 50 Millionen und Beton Betrugsschrott, mit direkter Abwasser und Regen Einleitung an der Promenade, erhält die korrpute EU Botschafterin aus Kroatien die Ehrenbürgerschaft von Vlore.

(Foto) Romana Vlahutin shpallet qytetare nderi e Vlorës/ Zbulon dhuratën e…

Në mbyllje të mandatit të saj si Ambasadore e BE në vendin tonë, Romana Vlahutin është nderuar sot me titullin ‘Qytetar Nderi i Vlorës’. Çmimi.

(Foto) Romana Vlahutin shpallet qytetare nderi e Vlorës/ Zbulon dhuratën e…

Në mbyllje të mandatit të saj si Ambasadore e BE në vendin tonë, Romana Vlahutin është nderuar sot me titullin ‘Qytetar Nderi i Vlorës’. Çmimi.

Itali- Falë patrullimit nga ajri, Guardia Di Finanza ka mundur të ndalojë një gomone me drogë në Brindizi. Në bordin e mjetit lundrues, të gjatë shtatë metra dhe me motorë të fuqishëm, ishin fshehur plot 535 kg marijuanë, që dyshohet se vinte nga Shqipëria. Po ashtu janë arrestuar edhe skafistët, të dy shqiptarë. Mediat italiane raportojnë se bëhet fjalë për shtetasit me iniciale  D.G.46-vjeç i dhe  V.S 38-vjeç të dy nga Vlora. Ata do të hetohen për akuzën e trafikut ndërkombëtar të drogës.

Sipas raportimit të mediave italiane, nëse sasia e drogës arrinte të hidhej në treg, fitimi do të ishte 5 milion euro.

Operacioni u zhvillua në orët e para të ditës së sotme, ku gjatë patrullimit nga ajri është pikasur gomonia që po iu drejtohej brigjeve italiane. Autoritetet kanë vënë re një ngarkesë të dyshimtë në bord dhe kanë sinjalizuar forcat e Guardia Di Finanza të Barit, të cilët janë vënë në ndjekje. Skafistët shqiptarë kanë shtuar shpejtësinë në momentin që kanë kuptuar që po ndiqeshin, por e kanë pasur të pamundur të shpëtojnë.

Pasi janë neutralizuar nga policia italiane, në bordin e gomones u gjetën 26 pako me marijuanë.

Pas kapjes së gomones, autoritetet italiane nisën hetimet për të zbuluar më shumë detaje rreth origjinës së drogës, duke bashkëpunuar me Njësinë Kufitare të Guardia Di Finanza të stacionuar në Durrës dhe zyrën ndërlidhëse të Policisë Shqiptare në Itali.

Operacioni i radhës kundër trafikut të drogës në Kanalin e Otrantos, u finalizua edhe me mbështetjen e mjeteve detare të operacionit “Themis 2018” të Agjencisë ‚Frontex‘ të koordinuar në nivel kombëtar nga Qendra Ndërkombëtare e Koordinimit, të ngritur në komandën operative detare Pratica di Mare në Romë dhe në Puglia.

Mediat italiane thonë se që nga fillimi i vitit 2018 janë konfiskuar 12 anije, me rreth 13 ton marijuanë dhe janë arrestuar 31 kontrabandistë e nga Guardia di Finanza në Puglia.

ma.nd.

Wird geladen
×