Zum Jahres Wechsel? wo noch viele Fragen offen sind.

7 Minister der uebelsten Betrugs und Verbrecher Bande entlassen, aber die dumme Elisa Spiropali soll Aussenministerin werden, welche als hoechste Zoll Direktorin schon ein Debakel in 2013/2014 anrchtete, Strohdumm ist, wie etliche Deutsche Minister ebenso.

Reine Dumm Mafia Minister muessen gehen, nach vielen Skandalen, welche wie Arben Ahmeti mit seinen vielen Auslands Fluegen nur Verbrecher Projekte und Bestechungs Geschaefte promotete.

Rama SHKRIN qeverinë, shkarkon 7 ministra, bën zëvendeskryeminister Erion Braçen (EMRAT E RINJ)

Publikuar tek: politike, më 11:07 28-12-2018 Rama SHKRIN qeverinë, shkarkon 7 ministra, bën zëvendeskryeminister Erion Braçen (EMRAT E RINJ)

Edi Rama shkarkon Lindita Nikollën, Arben Ahmetajn, Ditmir Bushatin, Damian Gjiknurin, Mirela Kumbaron, Niko Peleshin e Sonila Qaton. Elisa Spiropali emerohet ministre per Marrdheniet me Parlamentin dhe Erion Brace zevendeskryeminister

Sakaq, Rama ka emëruar zevendesat e tyre.

RAMA:

Besa është me një karrirë akademike që flet vetë për të dhe ka të gjithë kapacitetet për të marrë stafetën e për të cuar para reformat e për të rritur efikasitetin e punës në ministrinë e arsimit.

2-Arben Ahmetaj pa diskutim që ka një rol absolut që lidhet me shifrat domethënëse

Anila Denaj, Anila është drejtuesja aktuale e fondit të shërbimit kombëtar shëndetësor, ka një ekspericnë të gjatë si financiere dhe për ministrat e ri

3 -Ditmir Bushati ka padyshim dhe rol. Koha që ti përkushtohet shkodrës me kohë të plotë.

Genc Cakaj, zv.ministri aktual që ndjek integrimin me një eksperiencë akademike të shkëlqyer

4-Damian Gjiknuri- Askush tjetër në ministrat që unë kam punuar, si ka kapacitetet e tij.  Belinda Balluku emërohet ministre, drejtuesja e Albcontrol, e njihni te gjithe.

5- Bledi Cuci zëvendëson Niko peleshin, Nikos i bie barra për rezultatin e Korcës

6- Mirela Kumbaro zevendesohet nga Elva Margariti, keshilltare ne Kryeministri, kordinatore e 100 fshatrave.

7-Sonila Qato- Do lerë kabinetin. Në vend të saj vihet Eduard Shalsi

8-Do rikthejnmë ministrin për Marrëdheniet me Parlamentin. Vlera më e madhe është ky grup parlamentar që kemi sot. Elisa Spiropali bëhet ministre për marrëdhëniet me Parlamenitn

9-Erion Brace zëvendëskryeministri i ri

http://www.newsbomb.al/rama-shkrin-qeverine-shkarkon-7-ministra-ben-zevendeskryeminister-erion-bracen-emrat-e-rinj-146808