7 Minister werden entlassen?: Erion Brace, wird Vize Premier Minister

Zum Jahres Wechsel? wo noch viele Fragen offen sind.

7 Minister der uebelsten Betrugs und Verbrecher Bande entlassen, aber die dumme Elisa Spiropali soll Aussenministerin werden, welche als hoechste Zoll Direktorin schon ein Debakel in 2013/2014 anrchtete, Strohdumm ist, wie etliche Deutsche Minister ebenso.

Reine Dumm Mafia Minister muessen gehen, nach vielen Skandalen, welche wie Arben Ahmeti mit seinen vielen Auslands Fluegen nur Verbrecher Projekte und Bestechungs Geschaefte promotete.

Rama SHKRIN qeverinë, shkarkon 7 ministra, bën zëvendeskryeminister Erion Braçen (EMRAT E RINJ)

Publikuar tek: politike, më 11:07 28-12-2018 Rama SHKRIN qeverinë, shkarkon 7 ministra, bën zëvendeskryeminister Erion Braçen (EMRAT E RINJ)

Edi Rama shkarkon Lindita Nikollën, Arben Ahmetajn, Ditmir Bushatin, Damian Gjiknurin, Mirela Kumbaron, Niko Peleshin e Sonila Qaton. Elisa Spiropali emerohet ministre per Marrdheniet me Parlamentin dhe Erion Brace zevendeskryeminister

Sakaq, Rama ka emëruar zevendesat e tyre.

RAMA:

Besa është me një karrirë akademike që flet vetë për të dhe ka të gjithë kapacitetet për të marrë stafetën e për të cuar para reformat e për të rritur efikasitetin e punës në ministrinë e arsimit.

2-Arben Ahmetaj pa diskutim që ka një rol absolut që lidhet me shifrat domethënëse

Anila Denaj, Anila është drejtuesja aktuale e fondit të shërbimit kombëtar shëndetësor, ka një ekspericnë të gjatë si financiere dhe për ministrat e ri

3 -Ditmir Bushati ka padyshim dhe rol. Koha që ti përkushtohet shkodrës me kohë të plotë.

Genc Cakaj, zv.ministri aktual që ndjek integrimin me një eksperiencë akademike të shkëlqyer

4-Damian Gjiknuri- Askush tjetër në ministrat që unë kam punuar, si ka kapacitetet e tij.  Belinda Balluku emërohet ministre, drejtuesja e Albcontrol, e njihni te gjithe.

5- Bledi Cuci zëvendëson Niko peleshin, Nikos i bie barra për rezultatin e Korcës

6- Mirela Kumbaro zevendesohet nga Elva Margariti, keshilltare ne Kryeministri, kordinatore e 100 fshatrave.

7-Sonila Qato- Do lerë kabinetin. Në vend të saj vihet Eduard Shalsi

8-Do rikthejnmë ministrin për Marrëdheniet me Parlamentin. Vlera më e madhe është ky grup parlamentar që kemi sot. Elisa Spiropali bëhet ministre për marrëdhëniet me Parlamenitn

9-Erion Brace zëvendëskryeministri i ri

http://www.newsbomb.al/rama-shkrin-qeverine-shkarkon-7-ministra-ben-zevendeskryeminister-erion-bracen-emrat-e-rinj-146808

 

Schlagwörter:

KOMMENTAR(E) (1)

  • Balkansurfer
    Jan 02, 2019., 10:06 •

    offensichtlich hatnur Anila Denaj eine Qualifikation, der Rest sind uebliche Idioten Premier Rama reshuffles his cabinet, these are the fired ministers and their successors Al En Premier Rama reshuffles his cabinet, these are the fired ministers and their successors 11:11, 28/12/2018 Albanian Premier Edi Rama has announced a reshuffle of his cabinet during the assembly of the Socialist Party. Rama has dismissed the ministers with more than five years in their posts, including the ministers of Finances and of the Foreign Affairs. The Minister of Education Lindita Nikolla will be replaced by her deputy in the ministry, Besa Shahini. Lexo edhe: DW: Optimizëm për një marrëveshje paqeje Kosovë - Serbi në 2019 The Minister of Finances Arben Ahmetaj will be replaced by Anila Denaj. The Minister of Foreign Affairs Ditmir Bushati will be replaced by Genc Cakaj. The Minister of Energy Damian Gjiknuri will be replaced by Belinda Balluku. The Minister of Culture Mirela Kumbaro will be replaced by Elva Margariti. The Minister of Agriculture Niko Peleshi will be replaced by Bleci Çuçi. The Minister of State for Entrepreneurs Sonila Qato will be replaced Eduard Shalsi. Erion Braçe will be appointed Deputy Prime Minister. Erisa Spiropali is appointed Minister for the Parliament. © SYRI.net https://www.syri.net/politike/220577/erion-brace-zv-kryeminister-te-gjithe-ministrat-qe-ikin-dhe-emrat-e-rinj/?gjuha=En

HINTERLASSE EINEN KOMMENTAR

Wird geladen
×