ARCHIVE

Tropoje Mord: der 1. Cousin des Fatmir Hajdari: wurde in Tropoje hingerichtet: Guxim Gjyriqi

Die Beerdigung wird erst stattfinden, wenn der jüngere Bruder: Agron Gjyriqi, aus den USA kommt. Die Familie des Fatmir HAJDARI, Ex-Abgeordneter, Partner auch von Tritan Shehu, ist einer der übelsten Familien Clans in Albanien. Im Kosovo Krieg verkaufte er den Grenzübergang Morina, an ein BBC Team, für 10.000 $, damit gestellte Fluchtkolonnen aus dem Kosovo gefilmt werden konnten und andere Üble Taten.
Der Journalist gab an, dass in den 1990er Jahren im Gebiet von Tropoja zahlreiche Morde stattgefunden hätten und dass sich Feinde und die Gesellschaft gegenseitig getötet hätten.

Gëzim Gjyriqi, Tropoja Hingerichtet am 6.1.2020

Artan Hoxha zbulon detaje nga vrasja e biznesmenit në Tropojë

Gazetari Artan Hoxha e ka lidhur vrasjen e Guxim Gjyriqit me atë të fisit të Haklajve. Hoxha tha se vrasja …

Ein Tankstellen Besitzer: Guxim Gjyriqi, ein Berufskrimineller wurde Nachts in Tropoje hingerichtet! Das Opfer ist der 1. Cousin, des Fatmir Hajdari, einem der übelsten Gestalten aus Tropoja, Ex-Polizei Chef von Kukes, Tropoje, der sich damals mit Salih Berisha, Azem Hajdari, einen Krieg liefert4e, auch mit Panzer Waffen, wo Etliche umkamen

TROPOJE-Pronari i pike karburanti është ekzekutuar mbrëmjen e djeshme rreth orës 23:00 me armë zjarri. Viktima është Guxim Gjuriqi 47 vjeç. Ai është vrarë pranë pikës së karburantit të tij. Ende nuk dihen motivet, ndërsa policia ka nisur hetimet për zbardhjen e ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit.

https://shqiptarja.com/lajm/vritet-me-arme-zjarri-pronari-i-nje-karburanti-ne-tropoje?r=kh1

Ekzekutohet pranë biznesit të tij në Tropojë djali i tezes së Fatmir Haklajt, autorët djegin makinën në Has (Detaje)

Një vrasje me armë zjarri ka tronditur Tropojën. Mbrëmjen e djeshme u ekzekutua pranë biznesit të tij Guxim Gjyriqi 47 vjeç, djali i tezes së Fatmir Haklajt. Shërbimet e Komisariatit të Policisë Tropojë, Kukës dhe dy grupe të FNSH, vazhdojnë kontrollet dhe krehjen e zonës për të bërë të mundur kapjen e autorit.

Vrasja, kryebashkiaku: E para pas 18 viteve në qytet

Redaksia 6 Janar, 08:01 | Përditesimi i fundit: 6 Janar, 11:12

[Rrit madhesinë e shkrimit] [Zvogëlo madhesinë e shkrimit]

TROPOJE-Një biznesmen, pronar i një pike karburanti dhe restoranti është vrarë mbrëmë me armë zjarri rreth orës 23:32. Viktima është Guxim Gjyriqi 47 vjeç, djali i tezes së Fatmir Haklajt. Ai është vrarë pranë pikës së karburantit të tij në lagjen „Partizani“. Autori i ka zënë pritë dhe e ka ekzekutuar, ndërsa më pas është larguar duke humbur gjurmët në errësirë duke përfituar nga nata.

Ende nuk dihet nëse vrasja e kushëririt të parë të Fatmir Haklajt lidhet me ndonjë konflikt të castit apo hakmarrje. Por kush ishte Fatmir Haklaj? Fatmir Haklaj ka qenë ish- shefi i komisariatit të policisë së Tropojës. Më 9 janar të vitit 1998, ai dha dorëheqjen nga posti i shefit të komisariatit. Fatmir Haklaj dha dorëheqje nga strukturat e policisë së shtetit, menjëherë pasi iu vra vëllai Shkëlqim Haklaj. Ndërkohë që u vra më 4 nëntor të vitit 1999, në një pritë në fshatin Bujan, vetëm 50 metra larg shtëpisë së mikut të tij Jaho Salihi.

https://shqiptarja.com/lajm/vritet-me-arme-zjarri-pronari-i-nje-karburanti-ne-tropoje?r=kh1

Grosse Schäden bei einem Sturm an der Küste und in Tirana

Die Fähren fahren ebenso nicht im Moment, obwohl es nur ein leichter Sturm ist und erneut fallen falsch gepflanzte Bäume überall um

High Winds and Low Temperatures Cause Damage across Albania

High Winds and Low Temperatures Cause Damage across Albania

Following yesterday’s high winds, 5 citizens were admitted to hospital for treatment for a range of injuries. Winds in the capital reached 77km/h and resulted in flying debris and a number of objects being dislodged, falling on citizens. A water deposit fell from the roof of an apartment and several trees were blown over. The…

Der normale EU Betrug. Palmen waren es an der Autobahn und in Durres, sie umfielen, fast 700 Bäume finanzierte die EU, mit dem lungomare Betrugs Projekt, nicht mal 400 wurden gepflanzt, und wer pflanzt schon Kiefern, wo die Wurzeln teilweise unter dem Meeres Spiegel sind.

Temperaturat në minus dhe erë e fortë deri në 75 km/h, vijon moti i keq në vend

Temperaturat e ajrit ulen me 4-5 gradë celcius në mëngjes dhe mesditë duke bërë që vlerat minimale dhe maksimale të luhaten nga -9 në 10 gradë celcius, gjatë mesditës. Era do të vijojë të fryjë nga mesatare dhe shpesh herë e fortë, me shpejtësi deri në 75 km/h nga drejtimi Verior-Verilindor duke krijuar në det dallgëzim mbi 6 ballë.

6 Janar, 07:28 | Përditësimi i fundit: 07:36

Überall falsch geplantze Bäume, die umfielen!

Vor dem Mafia Einkaufszentrum, Treffpunkt von Kriminellen, wurden erneut Palmen gepflanzt, die erneut zerstört wurden

Nichts gelernt, wenn man die falschen Bäume pflanzt

Tirana

Wird geladen
×