Tropoje Mord: der 1. Cousin des Fatmir Hajdari: wurde in Tropoje hingerichtet: Guxim Gjyriqi

Die Beerdigung wird erst stattfinden, wenn der jüngere Bruder: Agron Gjyriqi, aus den USA kommt. Die Familie des Fatmir HAJDARI, Ex-Abgeordneter, Partner auch von Tritan Shehu, ist einer der übelsten Familien Clans in Albanien. Im Kosovo Krieg verkaufte er den Grenzübergang Morina, an ein BBC Team, für 10.000 $, damit gestellte Fluchtkolonnen aus dem Kosovo gefilmt werden konnten und andere Üble Taten.
Der Journalist gab an, dass in den 1990er Jahren im Gebiet von Tropoja zahlreiche Morde stattgefunden hätten und dass sich Feinde und die Gesellschaft gegenseitig getötet hätten.

Gëzim Gjyriqi, Tropoja Hingerichtet am 6.1.2020

Artan Hoxha zbulon detaje nga vrasja e biznesmenit në Tropojë

Gazetari Artan Hoxha e ka lidhur vrasjen e Guxim Gjyriqit me atë të fisit të Haklajve. Hoxha tha se vrasja …

Ein Tankstellen Besitzer: Guxim Gjyriqi, ein Berufskrimineller wurde Nachts in Tropoje hingerichtet! Das Opfer ist der 1. Cousin, des Fatmir Hajdari, einem der übelsten Gestalten aus Tropoja, Ex-Polizei Chef von Kukes, Tropoje, der sich damals mit Salih Berisha, Azem Hajdari, einen Krieg liefert4e, auch mit Panzer Waffen, wo Etliche umkamen

TROPOJE-Pronari i pike karburanti është ekzekutuar mbrëmjen e djeshme rreth orës 23:00 me armë zjarri. Viktima është Guxim Gjuriqi 47 vjeç. Ai është vrarë pranë pikës së karburantit të tij. Ende nuk dihen motivet, ndërsa policia ka nisur hetimet për zbardhjen e ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit.

https://shqiptarja.com/lajm/vritet-me-arme-zjarri-pronari-i-nje-karburanti-ne-tropoje?r=kh1

Ekzekutohet pranë biznesit të tij në Tropojë djali i tezes së Fatmir Haklajt, autorët djegin makinën në Has (Detaje)

Një vrasje me armë zjarri ka tronditur Tropojën. Mbrëmjen e djeshme u ekzekutua pranë biznesit të tij Guxim Gjyriqi 47 vjeç, djali i tezes së Fatmir Haklajt. Shërbimet e Komisariatit të Policisë Tropojë, Kukës dhe dy grupe të FNSH, vazhdojnë kontrollet dhe krehjen e zonës për të bërë të mundur kapjen e autorit.

Vrasja, kryebashkiaku: E para pas 18 viteve në qytet

Redaksia 6 Janar, 08:01 | Përditesimi i fundit: 6 Janar, 11:12

[Rrit madhesinë e shkrimit] [Zvogëlo madhesinë e shkrimit]

TROPOJE-Një biznesmen, pronar i një pike karburanti dhe restoranti është vrarë mbrëmë me armë zjarri rreth orës 23:32. Viktima është Guxim Gjyriqi 47 vjeç, djali i tezes së Fatmir Haklajt. Ai është vrarë pranë pikës së karburantit të tij në lagjen „Partizani“. Autori i ka zënë pritë dhe e ka ekzekutuar, ndërsa më pas është larguar duke humbur gjurmët në errësirë duke përfituar nga nata.

Ende nuk dihet nëse vrasja e kushëririt të parë të Fatmir Haklajt lidhet me ndonjë konflikt të castit apo hakmarrje. Por kush ishte Fatmir Haklaj? Fatmir Haklaj ka qenë ish- shefi i komisariatit të policisë së Tropojës. Më 9 janar të vitit 1998, ai dha dorëheqjen nga posti i shefit të komisariatit. Fatmir Haklaj dha dorëheqje nga strukturat e policisë së shtetit, menjëherë pasi iu vra vëllai Shkëlqim Haklaj. Ndërkohë që u vra më 4 nëntor të vitit 1999, në një pritë në fshatin Bujan, vetëm 50 metra larg shtëpisë së mikut të tij Jaho Salihi.

https://shqiptarja.com/lajm/vritet-me-arme-zjarri-pronari-i-nje-karburanti-ne-tropoje?r=kh1

 

Schlagwörter: ,

KOMMENTAR(E) (4)

 • Gjoka
  Jan 07, 2020., 12:57 •

  Hingrichtet, der Inhaber des TV Senders.: “Media plus-tv. " Kastriot Reçi! Der Bruder wurde vor 2 Jahren Rom hingerichtet. Wahrscheinlich von Mafia Geld geliehen und in der Unfähigkeit der Albaner, werden nur Phantom Firmen betrieben

  Gezielt hat die Verbrecher Organisation: IRZ-Stiftung, die Mafiose EURALIUS Justiz kriminelle Berater, mit gefakten Diplomenen, ohne jede Berufungs Erfahrung angeheuert. Im Meer der Inkompetenz des Betruges, ist nun auch das Mitglied der Berufungs Instanz: Nastasha Mulaj aus krimineller Familie kommt, wie es Tradition ist. Der Bruder ist ein Verbrecher im Baugeschäft in Tirana: Admir Mulaj, verkaufte oder verpfändete mehrfach Appartments, welche direkt Mafiöse Investments sind, mit hoch kriminellen Partnern.

  • BuckZiehsMutter
   Jan 09, 2020., 15:39 •

   Vor den Augen der Frau, und dem Kind hingerichtet! Der Täter benutzte ein Appartment ein in Haft sitzenden Verbrechers: Tonin Gjini, der zur Gross Drogen Bande des Met Kanani gehört.

   VIDEO e ekzekutimit të biznesmenit në Rrëshen, plumbi në zemër nga qitësi profesionist me snajper fshehur në apartamentin e 'hasmit' Tonin Gjini

   Kastriot Reçi, 47-vjeç, babai i një fëmije në pritje të bëhej për së dyti baba pasi bashkëshortja e tij ishte shtatzënë, u ekzekutua në një plan të mirëorganizuar me një plumb të vetëm në zemër me snajper, nga një person ende i paidentifikuar nga policia, por që dyshohet të jetë vrasës me pagesë. Dy ditë pas ngjarjes së rëndë, në një video nga kamerat e sigurisë të një lokali, publikuar nga Dosja.al, shihet momenti teksa Reçi, ish-bashkë-aksioner i një televizioni lokal tashmë të mbyllur dhe pronar i një rrjeti kabllor, del nga makina 'Mercedes Benz', të cilën e parkon pas Pallatit të Kulturës ku është dhe lokali i tij. Pasi takon një grua e cila mbante përdore një fëmijë në shëtitoren e qytetit, qëllohet me snajper dhe bie menjëherë në tokë. Sapo përqafon fëmijën, para syve të të miturit i cili ka parë ngjarjen e rëndë, Reçi qëllohet me snajper duke u rrëzuar në tokë para gruas dhe fëmijës që sapo takoi, ndërsa njerëzit më pas largohen në panik.
   https://shqiptarja.com/lajm/video-e-ekzekutimit-tw-biznesmenit-nw-rrwshen-plumbi-nw-zemwr-nga-qitwsi-profesionist-me-snajper-fshehur-nw-apartamentin-e-hasmit-tonin-gjini?r=kh1 1578578345_snajeprimirdite.jpg Das Scharfschützen Gewehr  

 • navy
  Jan 09, 2020., 20:47 •

  The inescapable conclusion stemming from the pertinent materials is that the heinous crimes can be traced to the uppermost administration levels in Pristina. The office of Serbia’s war crimes prosecutor says the KLA command posts were sited in the Prifc and Tropojë villages. Tropojë, the place to which mujahideen flocked from across the world, was where the KLA headquarters functioned. For a reason that invites guesswork, the Haradinaj brothers – Nasim, Shkelzën, Daut, and Ramush – are known to have frequented the village hospital. Tropojë, Kukës, and Bajram Curri served as the training bases, the latter also hosting wounded KLA guerillas at a medical centre. Captive Serbs, Roma, and Albanians “guilty” of disloyalty were held in hangars near the abandoned barracks and firing ranges. An illicit detention facility was set up at the Deva deserted mine, with tunnel outlets on both sides of the border, and used to torture the captives or to extract organs from the healthier of them. The Viçidol village is located not far from Tropojë – in April, 1998, it was visited by the entire KLA command which stayed at a house owned by the family of Albanian premier Sali Berisha. The reception was coordinated by Suleiman Berisha, the brother of the premier’s uncle and the man who kept in touch with the Kosovo envoy to Tirana. The village was the start of a route massively supplying arms to Kosovo (to the Junik and Borovina villages in the proximity of Decani), and, moreover, members of the Berisha family tentatively were a part of the hierarchy in a criminal group which kidnapped people to extract their organs for sale in West Europe where a heart or a kidney can cost as much as Euro 120,000. A big camp where up to 200 guerillas per shift were trained existed right in Tirana and was equipped with a hospital. Funds were poured into the KLA internationally, mostly from Switzerland, via the Tirana-based Dardania Bank (10). http://balkanstudies.org/blog/independent-kosovo-gangland-spills-savagery-worldwide

 • navy
  Jan 10, 2020., 19:19 •

  Raubzüge mit Mord in den Kosovo, Ein Tropoje Mörder wird gesucht. In Deutschland, haben Mörder Freie Fahrt, inklusive Neue identtät, wie in Albanien. Bujar Demaj Publikohet fotoja e tropojanit, kërkohet për vrasje me dashje nga policia 10/01/2020 17:15 Aktualitet Publikohet fotoja e tropojanit, kërkohet për vrasje me dashje nga policia Policia e Kosovës kërkon ndihmën e qytetarëve për arrestimin e Bujar Demaj, 46 vjeçarin nga Tropoja i akuzuar për një vrasje të rëndë. Policia publikon foton e tropojanit dhe kërkon ndihmë dhe bashkëpunim nga qytetarët për lokalizimin dhe arrestimin e tij https://kohajone.com/publikohet-fotoja-e-tropojanit-kerkohet-per-vrasje-me-dashje-nga-policia/

Wird geladen
×