ARCHIVE

Der Super Idiot: Richard Grenell, ist jetzt US Sonderbotschafter im Balkan

Markenzeichen diese Super Idioten, wie Heiko Maas, die keine Kompetenz haben, aber Schwuchtel sind, und den nicht mehr vorhandenen Ansehen der USA, auch nicht mehr schaden koennen.

 

2004 wurde die Balkan Politik schwer kritisiert  von den UN Sonderbeauftragten „Kai Eibe“, der vor allem Deutschland und Europa schwerste Fehler vorwarf. Dann war man zu dumm und korrupt, Alles noch mit vielen Idioten noch schlimmer zu machen. Heute ist die Glaubwürdigkeit Null, für die korrupten und kriminellen Kader, die nie gearbeitet haben, noch einen Beruf gelernt haben.

Lehren aus jüngster VergangenheitSerbien, Albanien und Nordmazedonien planen engere Zusammenarbeit | von Willy Wimmer

Ein Schwarze Liste EU droht USA nicht mehr mit Steueroasen-Pranger

Die EU hat endgültig entschieden, die USA nicht als Steueroase zu behandeln – mit einer kreativen Begründung. Die Kehrtwende dürfte auch mit Donald Trump zu tun haben.
©

Von Markus Becker, Brüssel, Lobby Idioten System mit „Delaware“, Blackrock, US Briefkasten Offshore Firmen. Gut bestochen ist Alles in Bruessel

Der Hirnlose Speichelecker Jens Spahn, als Minister zu dumm und korrupt, kroch dem Super Idioten in den Hintern.

3 mal Super Idioten unter sich, die zu bloede sind, etwas zu kapieren, oder das Voelkerrecht zu akzeptieren! Reisespesen fuer Dumme, damit man sich unterhalten kann, inklusive dieser Hirnlosen Frau, mit dem Ruecken im Foto.

Richard Grenell e Mathew Palmer sot në Kosovë e nesër në Beograd

Richard Grenell e Mathew Palmer sot në Kosovë e nesër në Beograd

I dërguari i posaçëm i presidentit Donald Trump për bisedimet Kosovë – Serbi, Richard Grenell, të mërkurën dhe të enjten do të qëndrojë në Prishtinë dhe në Beograd.

Nuk janë dhënë hollësi rreth takimeve që do të zhvillojë ai përveç njoftimit nga zyra e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, i cili do ta pres zotin Grenell pas mesditës së të mërkurës.

Ambasadori amerikan në Prishtinë, Philip Kosnett në një postim në twitter paralajmëroi se Kosovën do ta vizitojë edhe përfaqësuesi i posaçëm amerikan për Ballkanin, Mathew Palmer.

“Mbështetja e Shteteve të Bashkuara për Kosovën dhe Serbinë në procesin e bisedimeve, kërkon punë në ekip: i dërguari i posaçëm presidencial Grenell dhe përfaqësuesi i posaçëm Departamentit të Shtetit, Matt Palmer së bashku në Berlin. Të dy do të vizitojnë Kosovën”, shkroi ambasadori Kosnett, duke shpërndarë një fotografi të postuar nga ambasada amerikane ne Berlin, ku të dy zyrtarët e lartë amerikanë shihen teksa bisedojnë me zyrtarët gjermanë për situatën në Ballkan.

Pak ditë më parë presidenti Trump emëroi ambasadorin amerikan në Gjermani, Richard Grenell si të dërguarin e tij të posaçëm për bisedimet e paqes midis Kosovës dhe Serbisë.

Wurde in Kroatien der Kindesentfuehrer von „Bleona Mates“ und Anderen verhaftet?

Das gut dokumentierte kriminelle Enterprise, der kroatischen HDZ, Kroatischen Regierung mit Tjuschman, ist ein Prdukt Deutsche, US Faschistischen Verbrecher Systeme. Da machten wie immer die selben Gestalten mit von Organhandel, bis zu Drogen, Waffen, Kinderhandel was bei der NATO bis Afghanistan normal ist und von DynCorps etc. auch in Bosnien schon dokumentiert wurde und der Albanischen Regierung inklusive Minister, Ilir Meta, Fatos Nano, Edi Rama und Konsorten vor ueber 15 Jahren. 500 Kinder sind bis heute in Griechenland verschwunden, was als Deutsche Aussenpolitik schon damals verkauft wurde und im Visa Skandal endete.

Ratten der Deutschen Politik, wo laengst in Deutschland ein „State Caputure“ auch in der Justiz und im Auswaertigem Amte, der Bundeswehr, dem BMZ und der Bildungsratten organisiert wurde.

class=“jeg_post_title“>Grosse Sache vor 10 Jahren

33-year-old Sadat Toskic has ended up in jail, according to foreign media reports, as on March 12, 2012, along with Croatian citizen Sanja Cristo o, 35, kidnapped 4 Albanian children and registered them with fake documents in Zagreb, where no given to these four Albanian juveniles, suspected of being from northern Macedonia, and one of them may be Mitat Ibraimi, an 8-year-old kidnapped in front of his backyard in his village near Skopje.

The ‚horror‘ of children, suspected of kidnapping Bleona Mata, is arrested

E Premte 4 Tetor 2019

Croatian man arrested, suspected of kidnapping four Albanian children, even Bleona Mata

04/10/2019 18:48

A Croatian citizen, suspected of kidnapping four children from Northern Macedonia, was caught in the act in Zagreb and was arrested by the Croatian authorities.

Croatian news wrote that Sadat Toskic was caught recording four children, but he is accused of kidnapping others as well.

He is suspected of kidnapping Mitat Ibraimi in 2010, from Skopje, and Bleona Mata from the Pikellima village, in Zapot, Kukes, Albania.

Toskic was arrested for kidnapping four Albanian citizens in 2012, in cooperation with the Croatian citizen, Sanja Krishto.

Top Channel

Arrestohet në Zagrep i dyshuari për rrëmbimin e Bleona Matës dhe 3 fëmijëve të tjerë, zbulohen detaje tronditëse

33- vjecari Sadat Toskic ka përfunduar ne burg raportojnë mediat e huaja, pasi ne 12 mars te vitit 2012 sebashku me shtetasen kroate Sanja Krishto 35-vjec kane rrëmbyer 4 fëmijë shqiptare dhe i kanë regjistruar me dokumenta false në Zagrep, ku nuk ka asnjë të dhënë mbi këta katër të mitur shqiptarë, që dyshohet se janë nga Maqedonia e Veriut, dhe njëri prej tyre mund të jetë edhe Mitat Ibraimi, 8-vjeçari që u rrëmbye para oborrit të shtëpisë në fshatin e tij afër Shkupit.

Gazetari nga Maqedonia e Veriut, Nevrij Ademi, në një lidhje direkte me moderatoren Odeta Dume ka konfirmuar lajmin dhe ka raportuar të tjera detaje.

“Ky shtetas kroat me emrin Sadat Toskic dyshohet se ka hyrë disa herë në territorin tonë dhe kuptohet qëllimi, ai i rrëmbimit të fëmijëve. Unë jam munduar të bëj disa verifikime këtu në Maqedoni edhe nëpërmjet policisë por kam folur edhe me banorët e zonës së vogëlushit Mitat Ibraimi. Policia ende nuk na ka dhënë një përgjigje zyrtare dhe në ditët në vijim do ta kemi. POR, banorët kur e kanë parë foton dhe lajmin, disa e konfirmojnë se e njohin si fytyrë, disa të tjerë nuk e njohin. Odeta, pa dyshim që institucionet tona janë informuar nga Kroacia për katër fëmijët e rrëmbyer në 12 mars të vitit 2012. Dyshojmë se fëmijët u rikthyen pranë familjes, këtu në Maqedoninë e Veriut dhe emrat nuk u bënë kurrë publike nga institucionet, për të ruajtur anonimatin e të miturve. Problemi qëndron se ne lajmet kroate shkruhej se shtetasi Sadat Toskic u kap flagrancë duke regjistruar 4 fëmijë, por akuzohet edhe për rrëmbimin e fëmijëve të tjerë. Ne dyshojmë se në mars të vitit 2010 ai rrëmbeu edhe Mitat Ibraimin afër Shkupit dhe në maj po të këtij vitit rrëmbeu edhe Bleona Matën nga mali Pikëllime i fshatit Zapot në Kukes.”- u shpreh gazetari.

Tashmë redaksia e “Pa Gjurmë” në bashkëpunim me kolegët në Maqedoninë e Veriut kanë nisur investigimet intensive rreth këtij lajmi për të hedhur dritë, pasi është e rëndësishme të zbulohen emrat e tjerë fëmijëve shqiptarë të rrëmbyer nga ky grup kriminal në Kroaci.

Suggested News
Wird geladen
×