ARCHIVE

Kaum sind die Wahlen vorbei, macht man im Banditen Stil mit Attentaten in den Verbrecher Hochburgen weiter

Einmal Kurbin, Elbasan und der Gangster Partner einer Deutschen Pharma Firma (Grünwald b. München) im Betrug. Tom Doshia ist mit Hilfe von Edi Rama, auch in der Politik


17 Maj, 11:05 | Përditësimi i fundit: 15:09 12 Kronikë

PSD konkurruese në këshillat bashkiak, rritje në rang vendi! Forcë e parë në Shkodër, fiton 37 mandate në këshill Tom Doshi

PSD konkurruese në këshillat bashkiak, rritje në rang vendi! Forcë e parë në Shkodër, fiton 37 mandate në këshill

114 vende antarësh në këshillat bashkiak  ka arritur të fitojë Partia Social Demokrate e Tom Doshit në të gjithë Shqipërinë, ndërsa lë pas edhe…

17 Maj, 15:23 | Përditësimi i fundit: 15:46 2 Politikë

Humbën thellë më 14 maj, Korreshi: Ta shohim fajin te vetja, nuk kemi përcjellë alternativë bindëse për njerëzit! Koçi: Na favorizoi opozita Saimir Korreshi dhe Petro Koçi

Humbën thellë më 14 maj, Korreshi: Ta shohim fajin te vetja, nuk kemi përcjellë alternativë bindëse për njerëzit! Koçi: Na favorizoi opozita

Deputeti demokrat, Saimir Korreshi fajëson situatën e brendshme të opozitës për rezultatin në zgjedhjet e 14 majit. Në një intervistë për Report Tv, Korreshi thotë se se u zhgënjyen por duhet të kthejnë gishtin nga vetja sepse nuk përcollën…

17 Maj, 16:37 | Përditësimi i fundit: 17:24 Politikë

Refuzimi i dorëheqjes/ Statuti detyron Berishën të votëbesohet në Këshillin Kombëtar, kusht 70% të votave pro! A do t’a zbatojë rregullin që ka miratuar vetë?  Sali Berisha

Refuzimi i dorëheqjes/ Statuti detyron Berishën të votëbesohet në Këshillin Kombëtar, kusht 70% të votave pro! A do t’a zbatojë rregullin që ka miratuar vetë? 

Statuti i Foltores dhe Rithemelimit parashikon në nenin 46 që kryetari i partisë duhet të votëbesohet në Këshillin Kombëtar nëse humbet zgjedhjet…

16 Maj, 17:07 | Përditësimi i fundit: 19:37 Politikë

Fitoi mandatin e 7 si kryebashkiak, Topçiu në Report Tv: Vetëm qytetarët e kanë të drejtën të më thonë ‘ik’! Gjithçka vetëm falës punës sonë Gëzim Topçiu për Report Tv

Fitoi mandatin e 7 si kryebashkiak, Topçiu në Report Tv: Vetëm qytetarët e kanë të drejtën të më thonë ‘ik’! Gjithçka vetëm falës punës sonë

E ka nisur punën si kryebashkiak fare i ri, në moshën 33-vjeçare dhe do të ‘pensionohet’ nga ky pozicion kur të jetë 60 vjeç. Kjo është historia e Gëzim Topçiut, kryebashkiaku i zgjedhur për një mandat të shtatë në krye të Bashkisë së Maliqit, të…

17 Maj, 13:24 | Përditësimi i fundit: 13:30 Politikë

Alba Malltezi: Ata shqiptarë që po shpërndajnë margaritarë për këtë verë në Shqipëri

Ndërsa ne ankohemi, qahemi, akuzojmë, shajmë, për çështje të politikës, shqiptarë të mirë i kanë hipur trenit me shpejtësi të lartë të Shqipërisë….

17 Maj, 09:29 | Përditësimi i fundit: 12:29 Drejt Punës

Bashkë, përpara se të jetë vonë Foto nga takimi i bashkëshortëve të Liderave Europianë

Bashkë, përpara se të jetë vonë

Faleminderit, për kënaqësinë e veçantë që më dha kjo ftesë dhe privilegjin e pjesëmarrjes në këtë organizim me zotërinj e zonja të nderuar, e me…

17 Maj, 14:31 | Përditësimi i fundit: 14:49 1 Opinion

Inaugurohet pas restaurimit mozaiku 42-vjeçar i Muzeut Kombëtar! Një milion euro investim nga Bashkimi Evropian, 2 vjet punë Momenti kur ngrihet flamuri për të zbuluar Mozaikun

Inaugurohet pas restaurimit mozaiku 42-vjeçar i Muzeut Kombëtar! Një milion euro investim nga Bashkimi Evropian, 2 vjet punë

Inaugurimi i Mozaikut të restauruar të Muzeut Historik, në praninë e ambasadores së BE-së Christiane Hohmann shënoi fillimin e Javës së Evropës që…

17 Maj, 14:20 | Përditësimi i fundit: 14:23 1 Kultura

Euro nis rimëkëmbjen, sot këmbehet me 113.43 lekë! Rikuperon edhe dollari Foto ilustruese

Euro nis rimëkëmbjen, sot këmbehet me 113.43 lekë! Rikuperon edhe dollari

Pas një rënieje drastike në nivelin e 110 lekëve, monedha europiane Euro ka nisur rimëkëmbjen. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, një euro sot këmbehet me 113, 43 lekë, ose me 1.54 pikë përqindjeje më shumë se një ditë më…

17 Maj, 15:13 | Përditësimi i fundit: 15:52 Ekonomi

Nuk e keni mundur Bashën dhe Alibeajn, janë ata që ju kanë pushkatuar Enkelejd Alibeaj dhe Lulzim Basha

Nuk e keni mundur Bashën dhe Alibeajn, janë ata që ju kanë pushkatuar

Fija e shkrepses, aritmetika dhe vulgu!

17 Maj, 15:14 | Përditësimi i fundit: 15:17 Opinion

Zgjedhjet parlamentare në Greqi, ja cilët janë shtatë kandidatët shqiptarë Shqiptarët që kandidojnë në zgjedhjet greke

Zgjedhjet parlamentare në Greqi, ja cilët janë shtatë kandidatët shqiptarë

Në zgjedhjet parlamentare të 21 majit në Greqi po marrin pjesë në garën elektorale edhe shtatë pjesëtarë të komunitetit të emigrantëve shqiptarë, që jetojnë prej vitesh në vendin…

17 Maj, 17:01 | Përditësimi i fundit: 17:02 Kosova & Rajoni

VIDEOLAJM/ Mbyllet numërimi në Tiranë, socialistët festojnë! Aktivistët e opozitës ‘Hajdutë, hajdutë’

Është mbyllur përfundimisht numërimi edhe për këshillat bashkiakë të Tiranës, ku PS ka marrë një fitore shumë të madhe.

17 Maj, 14:45 | Përditësimi i fundit: 14:50 1 Politikë

‘Jam Erion Veliaj’, si i kërkoi 52-vjeçari biznesmenit në Tiranë 70 mijë euro, e kontaktoi në ‘Signal’ me numër anglez! Dëshmia: Më premtuan 2 mijë euro

Shpëtim Hidës, 52-vjeçarit të arrestuar të martën në Tiranë për mashtrimin e një biznesmeni, i ishin premtuar 2 mijë euro në këmbim të marrjes së…

17 Maj, 11:26 | Përditësimi i fundit: 14:55 Kronikë

'Peshqeshi' i Saliut Sali Berisha

‚Peshqeshi‘ i Saliut

Pa asnjë dyshim, dhe pa asnjë hamendësim për një përzgjedhje gjoja “normale”, kandidimi i Fredi Belerit në Himarë ishte një “peshqesh” i…

17 Maj, 15:10 | Përditësimi i fundit: 15:12 Opinion

Fitoi bashkinë e Kavajës, Fisnik Qosja për Report Tv: I shtri dorën kryeministrit për zhvillimin e projekteve Fisnik Qosja i ftuar në Report Tv

Fitoi bashkinë e Kavajës, Fisnik Qosja për Report Tv: I shtri dorën kryeministrit për zhvillimin e projekteve

Megjithëse kandidati i ‘Bashkë Fitojmë’, Fisnik Qosja fitoi garën për kryetar në bashkinë e Kavajës, Partia Socialiste ka fituar mazhorancën në Këshillin Bashkiak të Kavajës

17 Maj, 12:57 | Përditësimi i fundit: 13:17 Politikë

Atentat ish deputetit të PS-së, shpëton mrekullisht pas të shtënave! Në kërkim autori, i biri i komisionerit të 'BF' në Kurbin (EMRI) Foto nga vendi i ngjarjes

Atentat ish deputetit të PS-së, shpëton mrekullisht pas të shtënave! Në kërkim autori, i biri i komisionerit të ‚BF‘ në Kurbin (EMRI)

Ish-deputeti socialist Armando Prenga I ka shpëtuar një atentati me armë ditën e sotme në zonën e Fushë Kuqes në Kurbin.

17 Maj, 16:15 | Përditësimi i fundit: 17:38

„Greenpeace“ Mafia: Jennifer Morgan und der Abgang der „Graichen“ Mafia in Deutschland mit Tausenden von Unfugs Gestalten

Klima Gesülzel, Abzocken, ohne Fakten, oder Wissenschaft. Vorbild für die Balkan Mafia, die Deutschen Institutionen

 

Finanziert von den Rockefeller Banden, auch der Getty Familie für Profite

Die Non Stop Lügen der Grünen

Katharina Dröge jedenfalls startet im Grunde mit einer faustdicken Lüge, die skrupellos Ursache und Wirkung vertauscht, wenn sie behauptet, dass fossiles Heizen in Zukunft teurer wird. Fossiles Heizen wird in Zukunft nur teurer, weil nicht nur die Grünen, sondern auch die EU-Bürokratie das fossile Heizen bewusst teurer machen – übrigens nicht, um das Klima zu retten, sondern um die Profitinteressen bestimmter Kreise zu befriedigen.

https://www.tichyseinblick.de/meinung

Die dümmste Mafia Struktur von Europa, mit Agora-Energie

 

Downloads

Nicht nur Graichen muss weichen!
Auch Habeck muss weg!

Der Rücktritt reicht Nicht. Es ist eine tief kriminelle Struktur mit Tausenden von Unfugsposten inklusive dem C02 Betrug, Blödsinns Gequacke vom Klimawandel seit Jahren und mit der Umwelthilfe, Bund Naturschutz, Greenpeace usw..

Artikel dazu

https://www.spiegel.de/politik/deuts..

Europa ist nicht mehr gewillt, die kriminellen Ideologie Machenschaften der Habeck Truppe auch mit der Blackrock Frau: Elga Bartsch mit zumachen, für Profite der Blackrock Beteiligungen

Nun, knapp ein Jahr nach Amtsantritt, folgt die nächste bemerkenswerte Personalie: Elga Bartsch, bis vor wenigen Monaten Chefin des Blackrock Investment Instituts in London, der Denkfabrik des weltgrößten Vermögensverwalters, übernimmt die freigewordene Grundsatzabteilung für Wirtschaftspolitik. Davor arbeitete sie als Europa-Chefvolkswirtin der Investmentbank Morgan Stanley.
https://www.wiwo.de/politik/deutschl…/28810748.html

Bild Schlagzeile: https://images.bild.de/646492c2ce290…1bb771c2?w=992

https://www.bild.de/politik/inland/p…0738.bild.html

Die dümmste kriminelle Struktur, welche je in Europa aufgebaut und finanziert wurde

Pressestatement Robert Habecks
Graichen geht – jetzt muss Habeck folgen

Die Demission des Staatssekretärs kann nicht das Ende dieses Skandals bedeuten. Der „Graichen-Clan“ ist Teil einer grünen Interessengemeinschaft, die unser Leben durch eine „große Transformation“ verändern will. Und Robert Habeck trägt die Verantwortung.
VON Marco Gallina

….

Als TE sich zum ersten Mal mit Graichen beschäftigte, war das kurz nach seiner Berufung. Nicht die verwandtschaftlichen Beziehungen (um die ging es kurze Zeit später) standen für uns im Mittelpunkt, sondern Graichens Herkunft als astreiner Lobbyvertreter, dessen Think-Tank Geld aus Übersee erhält und national eine knallharte Energiepolitik vorantreibt

https://www.tichyseinblick.de/meinun…habeck-folgen/

Das Datum steht fest: 23. Februar 2020. Offiziell verkündet von der Bild-Zeitung am 23. Februar 2007, vor dreizehn Jahren

Baerbocks neue Klimabeauftragte ist

„Agenda Contributor“ beim World Economic Forum

09.02.2022 16:10
Außenministerin Baerbock hat Greenpeace-Chefin Jennifer Morgan, die auch „Agenda Contributor“ beim World Economic Forum ist, zur Klimabeauftragten gemacht.
DEUTSCHE WIRTSCHAFTSNACHRICHTEN
https://deutsche-wirtschafts-nachric…Economic-Forum

Greenpeace-Chefin zu Davos„Trotz schöner Worte keine Aktionen“
Im Bereich Klimaschutz passiere immer noch viel zu wenig, kritisierte Greenpeace-Chefin Jennifer Morgan im Dlf anlässlich des Weltwirtschaftsforums in Davos. Vor allem der Finanzsektor und die Banken würden weiterhin massiv in fossile Energien investieren.

Jennifer Morgan im Gespräch mit Philipp May | 21.01.2020

Das Foto zeigt Greenpeace-Chefin Jennifer Morgan.
Greenpeace-Chefin Jennifer Morgan: „Es gibt Banken, die seit Paris 1,4 Billionen in Fossile investiert haben“ (imago / Bernd Lauter)
Der Kampf gegen den Klimawandel ist das zentrale Thema beim Weltwirtschaftsforum in Davos. Davon unbeeindruckt zeigte sich der US-Präsident bei seiner Eröffnungsrede. Klimaaktivistin Greta Thunberg ging er allerdings direkt an – ohne ihren Namen zu nennen: „Wir müssen die ewigen Propheten des Untergangs und ihre Vorhersagen der Apokalypse zurückweisen“, sagte Trump. Und: Man dürfe sich nicht von den Schwarzsehern beeinflussen lassen.
Klimaschützer zeigten sich entsetzt und Grünen-Chef Robert Habeck nannte Trumps Rede kontraproduktiv und ein Desaster für die Konferenz. Greenpeace schrieb, der Präsident scheine nicht zu erkennen, dass man auf einem toten Planeten kein Geld verdienen könne.
Die Haltung von Greenpeace International kann deren Chefin, Jennifer Morgan, näher erläutern.

https://www.deutschlandfunk.de/green…keine-100.html

Al Gore, Klaus Schwab, Beide grosse Ratten, rund um den Klima Betrug schon in 2000 bekannt

Ein Betrugs Team: Jennifer Morgan – Klaus Schwab. Foto


https://www.startpage.com/av/proxy-i…4916168491b3a7

https://de.rt.com/inland/131303-klim…erungspolitik/

2018 trafen sich Al Gore und Jennifer Morgan auf dem ClimateHub auf der COP24, der UN-Klimakonferenz im polnischen Katowice. Al Gore ist als US-amerikanischer Politiker zugleich Unternehmer sowie Oscar-prämierter Umweltschützer. Zudem erscheint er in dem Dokumentarfilm „The Forum – Behind the Scenes of the World Economic Forum“ als enger Vertrauter und Freund von Klaus Schwab, dem Initiator des WEF. In einem Interview im Jahre 2020 antwortete

https://de.rt.com/inland/131303-klim…litik/Jennifer Morgan auf die Frage, ob die Teilnahme einer Umweltorganisation beim WEF nicht die Gefahr in sich berge, als „Feigenblatt missbraucht zu werden“:

 

Sogar Schwuchtel, Grün und Blöd (ohne Schulabschluss), Volker Beck macht da mit

Volker Beck neuer Präsident der Deutsch-Israelischen Gesellschaft

Der Grünen-Politiker Volker Beck wurde am Sonntag zum neuen Präsidenten der Deutsch-Israelischen Gesellschaft gewählt. Von der Ampel fordert er ein „klareres Bekenntnis zur Freundschaft mit Israel“.

https://www.queer.de/detail.php?article_id=42289 unnützer Dumm Mensch von Grün hat nun Posten

Parlament
Einzigartige Beziehungen: Die Deutsch-Israelische Parlamentariergruppe

Abgeordnete Matthias Bartke (SPD), Sven Volmering (CDU/CSU), Volker Beck (Bündnis 90/Die Grünen), Knesset-Abgeordneter und Vorsitzender der Israelisch-Deutschen Freundschaftsgruppe in der Knesset, Nachman Shai, Abgeordnete Kerstin Griese (SPD) in der Knesset. Volker Beck erhielt für seine Verdienste um die deutsch-israelische Freundschaft ein Bild mit der Stadtsilhouette Jerusalems (Jerusalem of Gold). (Knesset)

https://www.bundestag.de/dokumente/t…sche-pg-501318

 

Abzocker, ohne Schulabschluß

Wird geladen
×