KATEGORIE / Umwelt Tourismus

Was Niemand kennt, an den Grenzen Albanien, Montenegro. Deutsche Erfindung/Erpressung, für erschwertes Reisen

Deutsche Erfindungen, auf der Website, der Botschaft, zum Zwecke, Impf, Tests Erpressung! Kennt nur Niemand an den Grenzen und ich bin alle Grenzen durch gefahren.

Sogar Montenegro öffnete wieder die Grenzen, für den Kosovo, Albanien.

So einen Blödsinn, Wunsch Gedanke verbreitet man in Deutschland, über die Einreise nach Albanien. Kurz gesagt: Null Real, frei erfunden und so fertig ist Deutschland.

So blöde kann nur die NATO sein: mit Corona sich selbst zerstören

Die „Corona“ Betrugs Show, überall erpresst, organisiert von Richard Grenell, dem Pentagon und Geheimdiensten

ich persönlich bin eingereist, ohne Tests, quer durch alle Balkan Länder, ohne Impfpass, totaler Blödsinn, was verbreitet wird, um noch mehr Abnahme von dem Impfmüll zu erpressen

 

Aufgrund der aktuellen Situation im Zusammenhang mit der Infektionskrankheit COVID-19 gelten in Albanien Notfallverordnungen. Befolgen Sie bitte stets die Hinweise und Anordnungen lokaler Behörden und informieren Sie sich regelmäßig über lokale Medien. Mit Kontrollen und Nachfragen von Sicherheits- und Ordnungskräften muss landesweit gerechnet werden.

Ab dem 03. März 2022 gelten folgende Einreiseregeln:
Alle Einreisenden müssen bei Einreise nach Albanien über einen Impfnachweis, ein negatives Testergebnis (PCR-Test nicht älter als 72 Stunden oder Antigen-Test nicht älter als 48 Stunden) oder einen Genesenennachweis (nicht älter als 6 Monate) verfügen. Personen ohne entsprechenden Nachweis müssen sich für 5 Tage in Quarantäne begeben und nach 10 Tagen ein negatives Testergebnis vorlegen.

 

https://tirana.diplo.de/al-de/-/2318192

 

die lassen sich max. mit Sputnik, China Impfstoff impfen, nicht mit dem Biontech Müll, wo die Abnahme von 500.000 Dosen erpresst von Angela Merkel. umgehend weiter verkauft wurde.

Die organisierte Kriminalität, mit Roche, Labore, PCR Test in Bayern der CSU, heute mit den Betrugs Export Geschäften

 

Die Weltweiten Betrugs Geschäfte mit Bestechung, Erpressung der Angela Merkel, WHO Bande: Madagaskar, Tansania, Tote durch „Omeprazol“

Wie Scharlatane, Regierungs Berater werden: Corona-Modellierung war „schlimmster Software-Fehler aller Zeiten“

NATO:„Defender Europe 21“ in Albanien und schon ist man beim RKI „kein Corona Risiko Gebiet“

 

Illegale Bauten, im Kombinat, Platz 5. Mai, werden von der Ordinären Berisha, Kosovo Mafia in Tirana abgerissen

Deutschland finanzierte überall den Verbrecher Banden, die Wasserleitungen, Infrastrutur, Strassen, Kanalisationen. Alles illegal gebaut, im Wild West Stile, von der weltbank, EU Banken, der KfW und der angeblichen Entwicklungshilfe, KfW finanziert, dieses kriminelle Enterprise, der Land Eroberung, Grundstücks Handel, mit Mafia Notaren, Richtern, Staatsanwälten, Baupolizei und Anwälten.

2001: AAEF Reklame Tafeln an der damaligen National Strasse nach Tirana, wo man Tausende von illegalen Grundstücken verkaufte. ca. auf der Ostseite wo heute Mercedes illegal gebaut hat

Ein Geschäftsmodell der Albaner Politik, Geldwäsche, illegales Bauen, Drogen und Frauen Handel, ebenso von der EU, KfW, oft auch den Amerikanern, die den Betrug mit USAID, dem AAEF Fund starteten.

Erneute Unruhen, weil illegale Verbrecher Häuser, Wohnungen in Tirana abgerissen werden, im Kombinat, Platz des „5.Mai „

Es sind hier Kosovaren Verbrecher Banden und Berisha Leute aus Nord Albanien

Policia rrethon ‘5 Majin’ në Tiranë, IKMT shemb disa banesa në kuadër të rindërtimit! Një prej banorëve refuzon, hipën mbi çati dhe lidhet me pranga: E kam shtëpinë me letra! Ndërhyn FNSH! (VIDEO)

TIRANË- Shembja e 7 banesave (nga 430 në total) që preken nga projekti i rindërtimit në zonën e ‚5 Majit‘ në Tiranë është shoqëruar me tensione mes banorëve dhe Policisë. Banorët kanë bërë rezistencë, pasi sipas tyre shembja e banesave është kundër ligjit, duke theksuar se ato nuk kanë bërë asnjë marrëveshje me Bashkinë e Tiranës sa i përket bonusit të qirave dhe se nuk dinë se ku të shkojnë. Report Tv ka ndjekur nga afër procesin, ku ka pasur një moment tensioni, pasi familja Mziu ka refuzuar që të lërë banesën për shkak se sipas tyre e kanë me dokumente të rregullta. Një prej familjarëve është lidhur me pranga dhe ka hipur në çati. Është dashur ndërhyrja e FNSH-së që të evakuohen të gjithë familjarët.

Nënkryetari i bashkisë së Tiranë, Arbian Mazniku, tha në një intervistë për Report Tv se banorët i kanë marrëveshjet e gatshme me bashkinë dhe se do të shpronësohen me metër për metër si në truall ashtu edhe në banesë. Banorët e njësisë administrative numër 4 dhe numër 8 që preken nga ky plan, do të strehohen më tej në një bllok pallatesh që ndërtohet po te “5 maji” e ku do të bashkëjetojnë edhe banorë, shtëpitë e të cilëve kanë pësuar dëme nga tërmeti i 26 nëntorit, por edhe ata që i kap plani zhvillimor.

 

Ora 13:16

Përplasjet për shembjen e banesave tek ‘5 Maji’, Meta: Pamjet tronditëse, çështje të tilla të zgjidhen me ligj

Presidenti Ilir Meta ka reaguar në lidhje me shembjen e disa banesave nga IKMT në Tiranë në zonën e 5 majit, ku pati edhe përplasje mes banorëve dhe policisë.

‘Para se të kaloj tek çështja që ju keni merak, unë kam një çështje tjetër tronditëse. Opinioni publik është tronditur sot nga disa pamje të dhunshme të disa familjeve në kryeqytet. Këto nuk janë pamje për herë të parë dhe nuk nderojnë autoritetet dhe agjencisë ligjzbatuese. Çështje të tilla duhet të zgjidhen në bazë të ligjit. Dhe duke garantuar strehimin e përkohshëm në çdo rast. Me këtë rast i bëj thirrje Avokatit të Popullit që të njihet me veprimet dhe shkeljet e mundshme të pretenduara dhe të ndajë shqetësimin e tij.’- tha Meta.

Ora 11:47

Protesta te ‚5 Maji’/ Banori refuzon që të lërë shtëpinë, ndërhyn FNSH, e largon nga çatia (VIDEO)

 

Disa banorë të familjes Mziu kanë refuzuar që të lënë shtëpinë, e ndërsa siç shihet në pamjet që Report Tv kanë ndërhyrë FNSH dhe Policia. Ato pritet që të bëjnë largimin e personave që kanë bërë rezistencë, e për disa momente fadroma ka ndalur punën.

Ora 11:35

Protesta e banorëve të ‘5 Majit’, PD: Rama ka ndërtuar shtetin e shkatërrimit për njerëzit dhe pasurimit për vete

Deputetët Dhurata Çupi dhe Bledion Nallbati nga Komisioni i Ligjeve dolën sot në krah të banorëve tek 5 Maji kundër prishjes pa kontratë të shtëpive të tyre. Nënkryetarja e Komisionit të Ligjeve Dhurata Çupi tha se 430 familje po hidhen në rrugë jo për interes publik, por për të pasuruar më shumë Edi Ramën dhe Erion Veliajn.

‘Janë trishtuese këto pamje këtu tek 5 Maji. Shkatërrohet shtëpia, shkatërrohet pasuria. Që nga 2013-a, ne kemi parë shtetin e Edi Ramës që vetëm shkatërron. Shkatërron shtëpitë e qytetarëve, i nxjerr jashtë. Shkatërron rrugët, shkatërron gjithçka vetëm për të ndërtuar për vete. Këtu po shkatërrojnë 430 shtëpi të qytetarëve, pasi nuk i kanë legalizuar përfundimisht. Ju i dini premtimet për t’i legalizuar të gjtihë, kur u marrin votën dhe sapo mbarojnë votimet, nis shkatërrimi i pronës. Kemi ardhur këtu me kërkesën e banorëve nga komisioni i ligjeve, jo vetëm për të qenë krah qytetarëve, por edhe për të parë dokumentacionin për kallëzimet që do të bëjnë qytetarët. Për t’iu drejtuar SPAK-ut për rindërtimin në përgjithësi, por dhe për rastin e 5 Majit. Është një rast abuziv. Shkatërrohen 430 banesa për të ndërtuar godina të tjera nga shteti. Pra, nuk është shpronësim publik. E thanë edhe qytetarët. Këtu nuk ndërtohet infrastrukturë. Këtu ndërtohen pallate per Edi Ramën dhe njerëzit e Edi Ramës, prandaj po merr pasuritë e qytetarëve. Shqiptarët nuk njohin parti para shtëpisë së tyre, para jetës së tyre, para fëmijëve të tyre. Ne jemi në krah të qyetarëve sot dhe do të vazhdojmë të jemi për t’i ndihmuar për procedurat ligjore. Nuk kanë njoftim për prishjen e shtëpive, nuk kanë kontratë ku do të rrinë. Askush nuk thotë se ku do të jetojnë sot këta qytetarë që u kanë prishur shtëpitë ndërkohë. Kjo është një gjendje e jashtëzakonshme dhe e papranueshme. Është historia e nisur nga Edi Rama që në 2013-ën dhe e vadhdon. Pas çdo fushate elektorale bën këto gjëra të tmerrshme me qytetarët, vetëm shkatërron. Ne jemi në krah të qytetarëve kundër pushtetit të Edi Ramës që pasurohet vetë dhe varfëron njerëzit. Sot janë 430 familje këtu, nesër do të jenë diku tjetër. Shqiptarëve u ka marrë tokën, u ka marrë detin dhe ajrin për pushtetin dhe pasurimin e tij.’- tha Çupi.

Ora 11:28

I preket shtëpia nga rindërtimi, banori te ‚5 Maji‘ refuzon shembjen, hipën mbi çati: E kam shtëpinë me letra, s’kam bërë asnjë marrëveshje

 

Një banor ka refuzuar që shtëpia e tij të shembet, në kuadër të rindërtimit. Siç raporton gazetarja e Report Tv, Enxhi Musaj, ai ka hipur në ballkon dhe refuzon të lërë shtëpinë.

https://shqiptarja.com/lajm/policia-rrethon-zonen-e-5-majit-ne-tirane-pritet-shembja-e-disa-banesave-ne-kuader-te-rindertimit

20 Jahre, Umwelt Mafia aus Berlin, EU. Jetzt wird auch das in Albanien gestoppt

Gigantische Geldsummen, ohne Kontrolle gab die EU Mafia Ministern in Albanien, die nur das Geld stahlen

Umwelt ist für Deutschland, gefälschte Studien, Müll und falsche Zahlen überall um Milliarden zustehlen

Lehrmeister Deutschland, hier u.a. mit Dietmar Hoyer

Nun wird endlich ein richtiger Schritt gemacht, die Umwelt Verbrechen, den Wald Abholzung zu stoppen

Albanian Prime Minister Warns High Fines for Polluters

Albanian Prime Minister Warns High Fines for Polluters

Albanian Prime Minister Edi Rama has warned that his government will impose high fines for those who litter and throw waste in public.

On Saturday, Rama and Environment Minister Mirela Kumbaro met with mayors from Albania’s coastal cities to discuss the 2022 budget and the environment.

He also told mayors that if their budgets do not include sufficient provisions for cleanup and environment protections, their budgets may not be approved.

Earlier today, Rama gave a speech in front of the Durrës Port where he presented provisions of the 2022 budget regarding fishing.

During his speech, Rama said that Albania lacks experienced fisherman, and the Ministry of Agriculture would ensure that a fisherman’s monthly wage was at least 80,000 lek (roughly €650) to attract talent.

4 Russchische Touristen, ersticken im Mafia Hotel: Gloria Palace Hotel in Golem, Kavaje

Vor 20 Jahren schon eine reine Verbrecher Hotelsiedlung, der Kosovo Mafia, praktisch Alles illegal gebaut. Reine Verbrecher Ansiedlung, der berüchtisten Mord und Drogen Clans

Das Gloria Palace Hotel und immer Bauschrott Bauen in Golem.  Sauna Technik auf Albanisch, durch Analphabeten gebaut. Die Website: https://www.gloria-palace.com

Tragedy in Kavaja, four Russian tourists are found dead in a sauna

A serious event was recorded last night in a hotel in Qerret of Kavaja.

Four Russian tourists have been found dead in a hotel sauna. The first suspicions of the police are that the Russians, two women and two men were asphyxiated and consequently died

https://cdnimpuls.com/politiko.al/media3/-640-0-616a6e801568c.jpg

„At around 22:20, in Qerret, Kavaja, in the sauna of a hotel, it is suspected that Russian citizens, K. S, 31 years old, N. L, 58 years old, N. A, died asphyxiated and died as a result. , 37, and S. A, 40.

GloriaThe investigative group under the direction of the Prosecution is at the scene and they are working to fully clarify the circumstances of the event „ , the police informs.

https://politiko.al/english/e-tjera/tragjedi-ne-kavaje-gjenden-te-pajete-kater-turiste-ruse-ne-nje-sauna-i445713

Vdekja e turistëve rusë në Qerret, zbardhet dëshmia e recepsionistit: I thirra disa herë, s’u përgjigj njeri! Kur hapa derën i gjeta të asfiksuar

4 turistë rusë humbën jetën mbrëmjen e djeshme në saunën e hotelit luksoz ‚Gloria‘ në Qerret të Kavajës.  Report Tv mëson se trupat e pajetë janë gjetur nga recepsionisti i hotelit, i cili në deklaratën e tij ka thënë se i ka thirrur disa herë por nuk…

16 Tetor, 09:33|Përditësimi fundit: 09:53

150 illegale Camping Terroristen, eröffnen nach 2019, wieder ihr Drogen und Anarchie Paradies, nördlich Vlore

Wild West Camping, von der Camping Anarchie Truppe, rund um Drogen Partys.

„smartphone“ verblödete Touristen, mussten erneut gerettet werden

Festa të shfrenuara me drogë e alkool, 150 t

 • uristë në Porto Nova: Në Shqipëri çdo gjë është e mundur! Peshkatari: S’janë normalë! Autoritetet s’ndërhyjnë për ta ndaluar eventin

20 Shtator, 12:38 | Përditesimi i fundit: 2021-09-20 13:48:32

Turistët shprehen se zgjedhin pikërisht këtë vend për shkak të faktit se janë ’në mes të askundit‘, ndërsa një tjetër thotë se në „Shqipëri çdo gjë është e mundur“.

„Jam nga Sardenj

 

Festa të shfrenuara me drogë e alkool, 150 turistë në Porto Nova: Në Shqipëri çdo gjë është e mundur! Peshkatari: S’janë normalë! Autoritetet s’ndërhyjnë për ta ndaluar eventin

 •  

  Festa të shfrenuara me drogë e alkool, 150 turistë në Porto Nova: Në Shqipëri çdo gjë është e mundur! Peshkatari: S’janë normalë! Autoritetet s’ndërhyjnë për ta ndaluar eventin

  20 Shtator, 12:38 | Përditesimi i fundit: 2021-09-20 13:48:32

  Turistët shprehen se zgjedhin pikërisht këtë vend për shkak të faktit se janë ’në mes të askundit‘, ndërsa një tjetër thotë se në „Shqipëri çdo gjë është e mundur“.

  „Jam nga Sardenja e Italisë, këtu është bukur, kam dy ditë këtu, më pëlqen. Shqipëria është vend i bukur. Do ja sugjeroj edhe miqve të mi që ta vizitojnë, edhe njerëzit janë shumë të mirë“.

  „Jam nga Zvicra, kam 3 javë në Shqipëri. Këtu është super, është shumë bukur. Çdo gjë është perfekte, jemi në mes të askundit, të qetë, por edhe qytetin e kemi shumë afër për të shkuar. Më pëlqen me të vërtetë shumë Shqipëria, do ta vizitoj sërish. Në Shqipëri çdo gjë është e mundur“.

  „Unë vij nga Roma, Itali. Më pëlqen me të vërtetë këtu, është shumë këndshëm. Unë udhëtoj shumë, e dua këtë vend. Kam ardhur këtu me miqtë e mi“.

  Grupimi “Ileghal Techno” është një festë e paligjshme ku marrin pjesë të rinj nga e gjithë Europa, ku nuk mungojnë dhe shqiptarë, të cilët vizitojnë vende të ndryshme, duke u argëtuar pa limit e duke përdorur masivisht alkool dhe lëndë narkotike. E pavarësisht kësaj, autoritete shqiptare nuk kanë ndërhyrë për ta ndaluar organizimin në Shqipëri.

20 Shtator, 12:38 | Përditesimi i fundit: 2021-09-20 13:48:32

Turistët shprehen se zgjedhin pikërisht këtë vend për shkak të faktit se janë ’në mes të askundit‘, ndërsa një tjetër thotë se në „Shqipëri çdo gjë është e mundur“.

„Jam nga Sardenja e Italisë, këtu është bukur, kam dy ditë këtu, më pëlqen. Shqipëria është vend i bukur. Do ja sugjeroj edhe miqve të mi që ta vizitojnë, edhe njerëzit janë shumë të mirë“.

„Jam nga Zvicra, kam 3 javë në Shqipëri. Këtu është super, është shumë bukur. Çdo gjë është perfekte, jemi në mes të askundit, të qetë, por edhe qytetin e kemi shumë afër për të shkuar. Më pëlqen me të vërtetë shumë Shqipëria, do ta vizitoj sërish. Në Shqipëri çdo gjë është e mundur“.

„Unë vij nga Roma, Itali. Më pëlqen me të vërtetë këtu, është shumë këndshëm. Unë udhëtoj shumë, e dua këtë vend. Kam ardhur këtu me miqtë e mi“.

Grupimi “Ileghal Techno” është një festë e paligjshme ku marrin pjesë të rinj nga e gjithë Europa, ku nuk mungojnë dhe shqiptarë, të cilët vizitojnë vende të ndryshme, duke u argëtuar pa limit e duke përdorur masivisht alkool dhe lëndë narkotike. E pavarësisht kësaj, autoritete shqiptare nuk kanë ndërhyrë për ta ndaluar organizimin në Shqipëri.

a e Italisë, këtu është bukur, kam dy ditë këtu, më pëlqen. Shqipëria është vend i bukur. Do ja sugjeroj edhe miqve të mi që ta vizitojnë, edhe njerëzit janë shumë të mirë“.

 

„Jam nga Zvicra, kam 3 javë në Shqipëri. Këtu është super, është shumë bukur. Çdo gjë është perfekte, jemi në mes të askundit, të qetë, por edhe qytetin e kemi shumë afër për të shkuar. Më pëlqen me të vërtetë shumë Shqipëria, do ta vizitoj sërish. Në Shqipëri çdo gjë është e mundur“.

 

„Unë vij nga Roma, Itali. Më pëlqen me të vërtetë këtu, është shumë këndshëm. Unë udhëtoj shumë, e dua këtë vend. Kam ardhur këtu me miqtë e mi“.

Grupimi “Ileghal Techno” është një festë e paligjshme ku marrin pjesë të rinj nga e gjithë Europa, ku nuk mungojnë dhe shqiptarë, të cilët vizitojnë vende të ndryshme, duke u argëtuar pa limit e duke përdorur masivisht alkool dhe lëndë narkotike. E pavarësisht kësaj, autoritete shqiptare nuk kanë ndërhyrë për ta ndaluar organizimin në Shqipëri.

Deutliche Worte, gegen die Richter und Grundstücks Diebstahl Mafia durch Edi Rama

Letzte klare Worte, das die Illegalen, die an der Küste gebaut haben (immer mit der verbrechischen Finanzierung der KfW, Weltbank, IFCn EIB, EBRD Bank) sich von ihren besetzten und gestohlenen Grundstücken entfernen, oder es wird abgerissen. Fast Alles an der Küste, wurde zusammen gefälscht, oft mit kriminellen Richtern/innen. Die Küste, ist ein Eldorado, von kriminellen Clans, oft aus dem Kosovo

Premierminister Edi Rama Ramas Ultimatum an illegale Geschäfte an der Küste: Geht freiwillig, oder wir räumen euch aus Versehen ab und beschlagnahmen eure Zelte und Sonnenliegen! Morde und Unfälle? Polizei bestraft nicht, Richter treffen missbräuchliche Entscheidungen Heute hat Premierminister Edi Rama alle Entitäten an der Küste, die keine Erlaubnis haben, aufgefordert, sich freiwillig zu entfernen, sonst werden sie sie versehentlich entfernen und wir beschlagnahmen die materielle Basis, die sie im Laufe der Jahre bereitgestellt haben. In Bezug auf die jüngsten Ereignisse im Land sagte Rama, dass es die Schuld der Richter sei, die die Überprüfung mit den missbräuchlichen Entscheidungen, die sie durch die Freilassung der Kriminellen treffen, nicht bestanden haben.

 

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme u ka bërë thirrje të gjitha subjekteve në vijën bregdetare që janë pa leje të largohen me dëshirën e tyre, në të kundërt do i largojnë me pahir dhe konfiskojmë bazën materiale që kanë siguruar përgjatë viteve. Në lidhje me ngjarjet e fudnit në vend, Rama tha se fajin e kanë gjykatësit që nuk kanë kaluar vettingun me vendimet abuzeve që japin duke i liruar kriminelët.

 

4 TODE, 2 VERLETZTE in Velipoje:  FERRACAKU UND GOCAJ schiessen sich ihre Mafia Hotels aus

Grundstücks Grenzen ausschiessen, wo sich seit über 15 Jahren nur Kriminelle herumtreiben, seitdem die EU, USA, KfW, GTZ dort Demokratie brachten und Kostenlose Infrastruktur, für Kriminelle in ganz Albanien

Illegale Mafia Hotel Besitzer, schiessen sich ihre Grundstücke aus, in Velipoje: 4 Tode, 2 Verletzte

Die Familien:  Ferracaku und Gocaj

Ky është Xhovani Gocaj, një 4 të vrarët në

4 të vrarë e 2 të plagosur për shezlongët në Velipojë! Vriten anëtarë të 2 familjeve pronarë hotelesh, Ferracaku dhe Gocaj! Vdes edhe një 20-vjeçar, filloi dje punë si kamarier! Dhjetëra të shoqëruar

 

Konflikti për disa metra territor plazh në Velipojë ka përfunduar me 4 të vrarë dhe 2 të plagosur. Kujtim Ferracaku 59-vjeç, Xhovani Gocaj 25-vjeç, Edmond Gocaj 38-vjeç dhe Myzerim Zeneli vetëm 20 vjeç mbeten të vdekur. Nipi i Kujtim Ferracakut, Elmilind Dyli, ka marrë një plumb në gju. I plagosuri tjetër është vëllai i Ferracakut, 54 vjeçari Hasan Ferracaku, të dy janë në Spitalin e Traumës.

 • Ky është Xhovani Gocaj, një 4 të vrarët në
  Illegales Mafia Lokal, des Xhovani Gocaj
  Ky është Xhovani Gocaj një nga 4 personat që mbeti i vdekur pak pas mesnate mëngjesin e sotme gjatë një përplasje me armë në Velipojë.

  Bashkë me të mbetën të vdekur edhe Kujtim verracaku, Edmond Gocaj dhe Myzerim Zeneli, ndërkohë që vëllai i Kujtim Ferracakut, Hasan Verracaku dhe Elmilind Dyli, kanë mbetur të plagosur.

  Nach der Staatsanwaltschaft Sali Hasa soll SPAK Luan Leka von „EHW“ Handschellen anlegen; beide haben den Raub von 21 ha Land in Kakome . gefälscht und verschwiegen

  Ein Betrüger, der gefährlich vergiftetes Fleisch importiert, mit gefälschten Dokumenten seit langem. DER EHW Firmen Chef

  Mafia Importe von „Pestizid“ verseuchtem Fleisch erneut, von Hako,Frigo Food, EHW

  19.6.2020

  Der Sarande Staatsanwalt „Sali Hasa“ wurde verhaftet
  21.06.2021
  i
  Nach der Staatsanwaltschaft Sali Hasa soll SPAK Luan Leka von „EHW“ Handschellen anlegen; beide haben den Raub von 21 ha Land in Kakome . gefälscht und verschwiegen

  Nach der Staatsanwaltschaft Sali Hasa soll SPAK Luan Leka von „EHW“ Handschellen anlegen; beide haben den Raub von 21 ha Land in Kakome . gefälscht und verschwiegen

  Der Staatsanwalt, der den Diebstahl des Landes verheimlichte, wurde mit Handschellen gefesselt; der Geschäftsmann, der es gestohlen hat, wird freigelassen / Die neue Justiz muss diesen alten Gangster vor Gericht stellen, der mit allen Regierungschefs der PD-PS-LSI in Korruptions- und Kriminalitätsskandale verwickelt ist; nachdem er nicht nur Hunderte öffentlicher Objekte und Ländereien mit Betrug und Fälschungen ausgeraubt hatte; „tötet“ Albaner mit Würstchen und krebserregenden Lebensmittelabfällen, die es aus den Lagerhäusern der Welt sammelt und importiert und zu 2-3 mal höheren Preisen in „Conad“-Läden verkauft, wo es ein Partner von Ilir Meta . ist

  Am Samstag wurde mit der Entscheidung von SPAK der Staatsanwalt von Saranda, Sali Hasa, mit dem Vorwurf des Amtsmissbrauchs und der Beteiligung an Korruptionshandlungen und persönlichen Vorteilen durch Bevorzugung von Ermittlungsentscheidungen festgenommen.
  Einer der Beweise für Ungerechtigkeiten und große Affären, die auf betrügerischer Fälschung von Amtshandlungen beruhen, die Staatsanwalt Sali Hasa vorgelegt hat, ist die Einstellung der Ermittlungen für die Akte des gestohlenen Landes in „Kakome“.
  In der Strafakte Nr. 111/32, datiert 23.04.2018, der Staatsanwaltschaft Saranda gemeldet, ist der Geschäftsmann von „EHW“ und „Conad“, Luan Leka, angeklagt wegen 57 gefälschter amtlicher Schriftstücke, mit denen er 21 Hektar Land geraubt hat von Einwohnern in Nivica-Kakome.
  Diese Akte wurde registriert, aber nach 10 Tagen, ohne dass überhaupt untersucht wurde, wurde sie wegen „Mangels an Beweisen“ abgewiesen, mit der Entscheidung des Staatsanwalts Sali Hasa, der die gefälschten Dokumente des Landbesitzes nicht als „Beweis“ betrachtete, realisiert vom Gangster Luan Leka.
  Die Schließung dieser Akte durch den Staatsanwalt Sali Hasa zugunsten von Luan Lekë wurde bestätigt und als schwerwiegender Verstoß gewertet und im Inspektionsbericht Nr. 56/1, dass die Generalstaatsanwaltschaft die Bericht-Akte Nr. 111/32, vom 23.04.2018, nach der Beschwerde der Bewohner von Kakome.
  Steht die „Kakome“-Akte auf der Liste der korrupten Affären und des Amtsmissbrauchs, für die Sarandas Staatsanwalt Sali Hasa Handschellen angelegt hat?
  Wenn nicht, sollte die SPAK diese geschlossene Akte in die erneute Untersuchung einbeziehen; und nach dem Staatsanwalt, der ihn in die Zelle gesperrt hat; muss auch den Mafia-Geschäftsmann Luan Leka verhaften; weil die beiden in Zusammenarbeit die Akte des Diebstahls von 21 ha Land der Einwohner in Kakome versteckt und verschwunden sind.
  Der Geschäftsmann Luan Leka hat definitiv Geld gegeben, um die Strafakte gegen ihn zu blockieren und zu beenden; während Staatsanwalt Sali Hasa mit einigen Autos, Wohnungen und Geschäften in Saranda, Vlora, Durres und Tirana den Reichtum für diesen Gefallen vergrößert hat.
  Neben dem Scheck hat Luan Leka den Staatsanwälten Sali Hasa und Bablok die Garantie gegeben, dass die Papiere dieser Liegenschaft im Kataster nicht wieder geöffnet werden; aber es wird auch sicher am Arbeitsplatz sein, die Frau Chefin in OSHEE-Saranda, der Sohn Chef des Arbeitsamtes in Durrës und die Tochter Chefin des Sektors beim Beauftragten für den Schutz vor Diskriminierung.

   

   

  Pas prokurorit Sali Hasa, SPAK duhet të prangosë Luan Lekën e “EHW”; të dy kanë falsifikuar e fshehur grabitjen 21 ha tokë në Kakome

   U prangos prokurori që fshehu vjedhjen e tokës; lihet i lirë biznesmeni që e vodhi/ Drejtësia e re duhet ta çojë para ligjit këtë mafioz të vjetër, të përfshirë në afera korrupsioni e krimi me të gjthë krerët e qeverive të PD-PS-LSI; mbasi përveçse ka grabitur qindra objekte e troje publike me mashtrime dhe falsifikime; po “vret” shqiptarët me sallamra e mbeturina ushqimore kancerogjene që grumbullon e importon nga depot e Botës dhe i shet me çmime 2-3 herë më larta në dyqanet “Conad”, ku është është ortak me Ilir Metën

  Ditën shtunë, me vendim të SPAK u bë arrestimi i prokurorit të Sarandës Sali Hasa, me akuzën për shpërdorim detyre dhe përfshirje në akte korrupsioni e përfitime personale, nëpërmjet favorizimeve  me vendimet hetimore.
  Një nga provat e padrejtësive dhe aferave të mëdha me bazë mashtrim-falsifikimin e akteve zyrtare, që ka bërë prokurori Sali Hasa, është pushimi i hetimit për dosjen e tokës së vjedhur në “Kakome”.
  Në dosjen penale Nr. 111/32, datë 23.04.2018, personi i kallëzuar në Prokurorinë e Sarandës, është biznesmeni i “EHW” dhe “Conad”, Luan Leka, akuzuar me 57 prova shkresore zyrtare të falsifikuara, me të cilat ka grabitur 21 hektarë tokë pronësi e banorëve në Nivicë-Kakome.
  Kjo dosje u regjistrua, por pas 10 ditësh, pa u hetuar fare, u pushua për “mungesë provash”, me vendim të prokurorit Sali Hasa, i cili nuk i konsideroi “prova” dokumentet e falsifikuara të pronësisë së tokës, realizuar nga mafiozi Luan Leka.
  Mbyllja e kësaj dosjeje nga prokurori Sali Hasa, në favor të Luan Lekës, është vërtetuar e cilësuar shkelje e rëndë dhe në Raport-Inspektimin Nr. 56/1, që Prokuroria e Përgjithshme i ka bërë Kallëzim-Dosjes Nr. 111/32, datë 23.04.2018, pas ankesës së banorëve të Kakomesë.
  A është dosja “Kakome”, në listën e aferave korruptive dhe shpërdorimit të detyrës, për të cilat u prangos prokurori i Sarandës Sali Hasa?
  Nëse jo, SPAK duhet ta bëjë pjesë të ri-hetimit këtë dosje të mbyllur; dhe pas prokurorit që ka mbyllur në qeli; duhet të arrestojë dhe biznesmenin mafioz Luan Leka; sepse të dy në bashkëpunim, kanë fshehur e zhdukur dosjen e vjedhjes 21 ha tokë të banorëve në Kakome.
  Biznesmeni Luan Leka, patjetër që ka dhënë para për ta bllokuar dhe pushuar kallëzimin e dosjes penale ndaj tij; ndërsa prokurori Sali Hasa me disa makina, apartamente e dyqane të blera në Sarandë, Vlorë, Durrës e Tiranë, ka shtuar pasurinë për këtë favor që ka bërë.
  Përveç çekut, Luan Leka i ka dhënë prokurorit Sali Hasa dhe garancinë e Bablokut, se letrat e kësaj prone nuk do të rihapen në Kadastër; por edhe do ketë të sigurtë në punë, gruan shefe në OSHEE-Sarandë, djalin Shef i Shërbimit të Punësimit në Durrës dhe vajzën Shefe Sektori te Komsioneri për Mbrojtjen nga Diskriminimi.
  Mirëpo, të shtunën e 19 qershorit 2021, prokurori Sali Hasa, nuk e kaloi në vilën e tij buzë detit Jon, por përfundoi në pranga për pazare si ky me dosjen e grabitjes së tokës në Kakome;
  Ndërsa biznesmeni mafioz Luan Leka, po relaksohet në resortin e tij në Dhërmi; si dhe vazhdon importin e mishit e pulave kacerogjene për prodhim sallami “EHW”, dhe ushqimet mbetje të botës, që i grumbullon e i shet në “Conad”, ku është ortak me Ilir Metën.
  Në rastin konkret, është arrestuar prokurori që fshehu e nuk çoi para drejtësisë grabitjen e tokës në Kakome, por lihet i lirë biznesmeni që e ka vjedhur këtë tokë me letra false; mbi të cilën do të ndërtojë një resort bregdetar me vlerë 205 milionë Euro, të cilat nuk deklarohen nga do vijnë./Pamfleti

  Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë VIRAL në facebook : PAMFLETI

Abriß der illegalen Villen von Salih Berisha, Ilir Meta, Dod Doci

Ein Betrugs und Geldwäsche Geschenck, vollkommen illegal unter der Regierung Salih Berisha, Ilir Meta. Die Verbrecher Kartelle, erhielten direkt ihre Infrastruktur finanziert, wie Wasser, Kanalisation, durch kriminelle Deutsche, EU und Weltbank Politiker, der KfW, EU Banken und der Weltbank Eine illegale Grundstücks Urkunde, wurde für ungültig erklärt,wo viele Prominente ihre Luxus Villen haben. Und in den Kommentaren, die Grundstücks Diebstähle an den Stränden von Spille, wo Richter wie Luan Lusha (Kavaje Gericht) nur gefälschte Grundstücks Urkunden ausstellte

Eine Präsidenten Order der USA, wer illegales Grund Eigentum hat, hat automatisch Einreise Verbot in die USA und es sind Tausende Albaner, die komplette Politik Klasse, die Geschäftspartner der Deutschen sowieso und real fast Alle, die einen Deutschen Pass von korrupten Politikern in Deutschland erhielten.

Executive Order on Blocking Property And Suspending Entry Into The United States Of Certain Persons Contributing To The Destabilizing Situation In The Western Balkans

JOSEPH R. BIDEN JR.

THE WHITE HOUSE,
June 8, 2021.

https://www.whitehouse.gov/briefing-room/presidential-actions/2021/06/08/executive-order-on-blocking-property-and-suspending-entry-into-the-united-states-of-certain-persons-contributing-to-the-destabilizing-situation-in-the-western-balkans/

Das illegale Grundstücks – Geschenk in 2008: Angebliche „Zone Touristik“ obwohl das Gesetz 7665 hierzu, 2005 geschlossen wurde.

aus

Der Gangster „Edison Begaj“ wurde verhaftet in Vlore: Landräuber: Salih Berisha und Kollegen

Është Vendimi nr. 5, datë 17.01.2008 i KRRTSH, firmosur nga kryetari Sali Berisha, që vërteton se me skemë të paramenduar, i ka dhënë pasuri pronë publike në bregdet familjes së tij, ministrave e vartësve në qeveri, por dhe grupit të Ilir Metës e oligarkëve që ndërtojnë me miliarda trafiqesh.

Dod Doçi von „Lura“ mit 70 ha Land in Lalz geplündert, Verurteilung und Untersuchungshaft wegen Geldwäsche; IKMT beschließt den Abriss von 17 Villen und 1 Komplex
16.06.2021
in Anti-Mafia, Home
Ein A
Dod Doçi von ‚Lura‘ mit 70 ha Land in Lalz geplündert, Verurteilung und Auferstehung wegen Geldwäsche; IKMT beschließt den Abriss von 17 Villen und 1 Komplex

Dod Doçi von ‚Lura‘ mit 70 ha Land in Lalz geplündert, Verurteilung und Auferstehung wegen Geldwäsche; IKMT beschließt den Abriss von 17 Villen und 1 Komplex

Fakten der Direktion für Geldwäscheprävention, Steuern und Justiz / Der Oligarch von Lalzi-Villen ist so sehr mit der Machtkuppel „Rilindja“ verbunden, wie im Oktober 2019, als der Direktor von Kataster-Durrës Land verpfändete gestohlenen und illegalen Konstruktionen von Dod Doçi bedrohte Premierminister Rama im Parlament den Staatsanwalt der Akte, Arjan Ndoja, während Erjon Braçe in den Gerichtssaal ging und offen bedrohte.

 

Dod Doçi i ‘Lura’ me 70 ha tokë të grabitur në Lalz, dënim e rihetim për pastrim parash; IKMT vendos prishjen e 17 vilave e 1 kompleksi

Fakte nga Drejtoria e Parandalim-Pastrimit të Parave, Tatimet e Drejtësia/ Aq shumë është i lidhur oligarku i vilave të Lalzit, në interesa me kupolën e pushtetit “Rilindja”, sa në muajin Tetor 2019 kur u prangos Drejtori i Kadastrës-Durrës qëhiptekonte tokat e vjedhura dhe ndërtimet pa leje të Dod Doçit, Kryeministri Rama kërcënoi në Parlament prokurorin e dosjes, Arjan Ndoja, ndërsa Erjon Braçe shkoi e kërcënoi hapur në sallën e gjyqit. 

Oligarku Dod Doçi i firmës mafioze “Lura shpk”, është vënë përsëri në proces hetimi për pastrim parash, me të cilat, prej 13 vitesh bënë biznesin e ndërtimit të vilave, komplekseve rezidenciale, hoteleve dhe apartamenteve në bregdetin e Lalzit.
Përveçse deri sot, nuk ka ndërtuar në asnjë metër “tokë të babës”, por në 70 ha tokë pronë shteti të grabitur e dhuruar nga Berisha, Meta, Rama; sipas anti-krimit ekonomik, rezulton se oligarku Dod Doçi bën biznes ndërtimi me financa nga burime të errëta.
Më 6 Janar 2020, “Pamfleti” publikoi lajmin se Prokuroria e Durrësit e kishe çuar në SPAK-un e sapo krijuar, dosjen “Dod Doçi” të vjedhjes së 68 000 m2 tokë në Lalz; dhe u mendua se ishte lënë në heshtje, por tashmë pas mëse 18 muajve, mësohet se kjo dosje po hetohet.
Sipas dokumenteve, me burim agjencitë partnere, SHISH etj.; është bërë “skaneri” për aktivitetin e firmës “Lura shpk” qysh nga viti 2009, me indicie Vendimin nr. 5651, Prot., datë 11.08.2009 të Drejtorisë së Parandalim-Pastrimit të Parave për gjobë 10 milionë lekë referim ndjekje penale.
Por gjoba u rrëzua në Gjykatën e Faktit e Apelit Tiranë me vendime Nr.7820, datë 10.10.2011 e Nr.2060, datë 12.09.2012, nga gjyqtarët Kajo, Gjoni e Hajdari; ndërsa dosja penale u anulua nga Berisha-Meta në pushtet, pronarë vilash në Lalz të ndërtuara nga Dod Doçi.
Nga kontrolli paraprak, iu konstatuan 23 transaksione me vlera nga 15-20 milionë lekë, deri në 60 milionë lekë, të cilat ishin pa akte noteriale, pa emra personash e biznesesh pagues apo donatorë, pa veprime bankare dhe të pa raportuara pranë kësaj drejtorie, siç e detyron ligji.

https://pamfleti.net/dod-doci-i-lura-me-70-ha-toke-te-grabitur-ne-lalz-denim-e-rihetim-per-pastrim-parash-ikmt-vendos-prishjen-e-17-vilave-e-1-kompleksi/

Auch in Shengin, werden illegale Bauten entfernt und Strand Besetzungen

 

 

IKMT nis aksionin për shembjen e ndërtimeve pa leje në plazhin e Shëngjinit

 

 

14/06/2021 – 18:30

Në vijim të operacionit “Bregdeti ynë” për prishjen e ndërtimeve pa leje në zonat bregdetare, aksioni i IKMT ka nisur pasditen e sotme dhe në zonën turistike të Shëngjinit.

Fillimisht aksioni ka nisur në vendin e quajtur “Rana e Hedhun”, për të vijuar më pas në zona të tjera të vendit.

Rezulton se janë rreth 10 objekte në plan për t’u shembur në Shëngjin. IKMT ka bërë me dije se në objektet e parashikuara për t’u prishur, parashikohen ato me konstrukt betoni, edhe kioskat e ndryshme metalike.

Në mbështetje të IKMT kanë shkuar edhe policia dhe inspektorati Vendor i Bashkisë Lezhë.

Operacioni “Bregdeti ynë” nisi fillimisht në Ksamil dhe Velipojë, ku aktualisht po pastrohen inertet e ndërtesave të shembura.


  Vorherige Seite

- SEITE 2 VON 8 -

Nächste Seite  

Wird geladen
×