15 Jahre zu spät: Das Gangster Syndikat: Salih Berisha nun auch „Persona non Grata“ in Europa

Sali Berisha von der EU für „Persona non grata“ erklärt? Hier ist das Dokument, Brüssel ist bereit, sich den USA und Großbritannien bei den Sanktionen gegen die Korrupten anzuschließen! Die USA haben die komplette Familie Salih Berisha, Vangjush Dako auf diew Negativ Liste gesetzt

Ausländer berauben, ihre Firmen Anteile, Grundstücke stehlen, wurde auch mit gefäslschten Notar Urkunden Sysstem und immer gut geschmiert, durch die KfW, Botschafterinnen, und depperte EU Leute. Salih Berisha vernichtete auch das Militär

IFIMES, eine Plattform, für die ordinärsten Kriminelle, wie Salih Berisha, bis Edi Rama

Salih Berisha, hat Internationale Garantie (Abitrage) Verträge in Verbrecherischer Art gebrochen, Terror rund um Küsten Grundstücke organisiert, Verbrecher Clans aufgebaut und grosse Geldsummen der EU, Weltbank mit Betrugsgeschäften gestohlen und nicht nur die hohen Millionen Summen, vieler PROJEKTE, wie u.a. gegen Erosion mit Mafia Universitäten, jeden Verbrecher mit Diplom ausgestattet, die Notare vernichtet und jede Art von Justiz und Gesetz.

Çështja McGonigal, Berisha: Organizatorët për takimin e Ramës ishin Gjiknuri dhe Balla, pjesë e sistemit korruptiv

Sali Berisha drejt shpalljes ’non grata‘ nga BE? Ja dokumenti, Brukseli gati t’i bashkohet SHBA dhe Britanisë në sanksionet ndaj të korruptuarve

Bashkimi Europian duket se po ndjek të njëjtën linjë si Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Mbretëria e Bashkuar dhe po shqyrton mundësinë për të marrë sanksione për politikanët apo individët e përfshirë në korrupsion madhor apo minimin të demokracisë. Ka qenë Presidentja e Komsionit Europian, Ursula Von der Leyen e cila ka propozuar futjen e ‘non gratës’ gjatë fjalimin e saj për gjendjen e Bashkimit Europian për vitin 2022.

Ndërkohë, sëfundmi Parlamenti Europian ka përgatitur një dokument mbi këtë propozim, në të cilin thuhet se korrupsioni i zyrtarëve të qeverisë sjell dëme në demokracinë, në sundimin e ligjit apo të drejtat e njeriut dhe prandaj po shqyrtohet mundësia për të marrë sanksione ndaj të gjithë atyre personave që cenojnë demokracinë.

https://shqiptarja.com/lajm/be-drejt-nongratave-per-korrupsion-madhor-ja-dokumenti-i-parlamentit-europian

SPAK untersucht nun den grossen Grundstücksraub, des Sportclubs „‚Kompleksin Partizani‘, Grundstücks Urkunden der Berisha Mafia mit „Schwiegersohn“ und „Skerdilajd Konomi

vor 20 Jahren gut bekannt: Berisha und Ilir Meta Partner in der Korruption, Geldwaesche Betrug

Das illegale Mafia „Prestige Resort“, südlich Golem, wird abgerissen (Garten, Schwimming Pools) , der Hysenbelliu Gruppe

 

 

Schlagwörter:

KOMMENTAR(E) (1)

  • Insider
    Apr 14, 2023., 17:35 •

    Die Einreise Sperre, für diese kriminelle und korrupte Familie bleibt bestehen Escobar: Sali Berisha e shkuara! Nuk ia heqim ‘Non Grata-n’ edhe nëse i fiton zgjedhjet Zv/Ndihmës Sekretari Amerikan, Gabriel Escobar i ka shuar çdo shpresë Sali Berishës, duke ia bërë të qartë se edhe nëse fiton zgjedhjet, “Non Grata” nuk do i hiqet. Escobar: Sali Berisha e shkuara! Nuk ia heqim ‘Non Grata-n’ edhe nëse i fiton zgjedhjet Zv/Ndihmës Sekretari Amerikan, Gabriel Escobar Redaksia 13 Prill, 21:32 | Përditesimi: 14 Prill, 07:10 [Rrit madhesinë e shkrimit] [Zvogëlo madhesinë e shkrimit] TIRANË- Zv/Ndihmës Sekretari Amerikan, Gabriel Escobar i ka shuar çdo shpresë Sali Berishës, duke ia bërë të qartë se edhe nëse fiton zgjedhjet, “Non Grata” nuk do i hiqet. Duke e cilësuar si “e shkuara e vendit”, Escobar tha se SHBA është shumë e qartë në qëndrimin e saj ndaj personave që janë sanksionuar për “korrupsion” dhe “minim të demokracisë”. Historia ka treguar se “Non Grata” nuk i është hequr askujt dhe këtu nuk bën përjashtim as Sali Berisha. https://shqiptarja.com/lajm/escobar-sali-berisha-e-shkuara-nuk-hiqet-non-grata-edhe-nese-fiton-zgjedhjet

HINTERLASSE EINEN KOMMENTAR

Wird geladen
×