ARCHIVE

Im Wild West, eines untergehenden Staates: Schmiergeld und 1 € Grundstücke an der Küste

Alles gescheitert, also wird sinnlos die Küste, für die weitere Zerstörung ausverkauft

 

Grundstücke stehlen mit allen Mitteln, und illegal Bauen, die einzige Wirtschaft in Albanien

Die Vlore Grundstücks Mafia, schickt Touristen zu einer Phantom Antiken Stätte

Dort hat es nie etwas wichtiges gegeben! Real wollen die Banden, die Grundstücke stehlen und mit gefälschten Dokumenten dort bauen und sofort verkaufen. So lief das überall in Albanien.

Touristen wollen da durchfahren, für Phantom Antike Stätten, was für ein Witz und dann in den Medien vermarkten

Tjetër investitor strategjik në Jug, “Gjikuria” përfiton 9 mijë m2 tokë për 1 €

Aug 17, 2022 | 19:11

Këshilli i Ministrave ka vendosur të heqë dorë nga 9 mijë metra katrorë tokë në brigjet e fshatit Dhërmi dhe Gjilekë për t’ia dhënë në përdorim ndërtimit të një tjetër resorti në Jug.

Kompania ‘Gjikuria’ ka arritur të marrë disa muaj më parë statusin e Investitorit strategjik për projektin “White Roads Hotel”.

Përgjatë 12 mijë metrave do të ndërtohen 150 njësi banimi, duke përfshirë një hotel, bare dhe restorante.

Në total vlera e investimit të projektit është 10 milionë euro.

Investitori ka në pronësi të tij 3000 m2, ndërsa shteti do t’i japë në përdorim me qira afatgjatë 9 mijë metra kundrejt tarifës simbolike 1 euro.

Qeveria nuk ka miratuar të plotë kërkesën e investitorit për të shfrytëzuar për 30 vjet plazhin përballë kompleksit.

Vetë Komiteti i Investimeve Strategjike ka miratuar me kusht këtë pikë, pasi duhet që koordinatat e zonës të përcaktohen qartë nga Agjencia e Zonave të Mbrojtura pasi ndodhen në kufi të Monumentit Natyror “Delta e Përroit të Palasës”.

Kompania ‘Gjikuria’ përfitoi në shkurt të vitit të kaluar lejen dhe statusin strategjik për një tjetër projekt përgjatë zonës Perivolo në Dhërmi për ndërtimin e 3 hoteleve, vilave dhe rinovimin e 40 shtëpive.

Në total janë 30 projekte në fushën e turizmit që kanë marrë statusin e investitorit strategjik, shumica e të cilave kanë si vendndodhje brigjet e detit Jon./Euronews

http://www.panorama.com.al/tjeter-investitor-strategjik-ne-jug-gjikuria-perfiton-9-mije-m2-toke-per-1-e/

Mafia Hinrichtungen: Elbasan, Fiere/Vlore, Sarande

Beteiligungen an illegalen Lokalen, Hotels, lösten sich in Luft auf und dann gibt es Tote im Geldwäsche Betrugs System

 

 

Makina e autorëve të vrasjes që digjet
Momenti kur nxirren trupat e pajetë
Makina e viktimave
Pamje nga vendi i ngjarjes
Kallashnikovi në makinën e shkrumbuar
Makina e autorëve të vrasjes që digjet
Momenti kur nxirren trupat e pajetë

Pamje nga vendi i ngjarjes

Atentat në autostradën Fier-Vlorë, vriten me breshëri kallashnikovi në makinë Shpati Lena dhe Hakim Xhezo! 3 autorë të dyshuar, shkak dyshohet hakmarrja (VIDEO)

Geno (Shpati) Lena, 37-vjeç dhe Hakim Xhezo, 34 vjeç, janë ekzekutuar nga një atentat i mirëorganizuar në aksin Fier-Vlorë, në afërsi të mbikalimit të fshatit Panaja. Paraprakisht dyshohet se vrasja ka ndodhur për motive hasmërie. Brenda makinës së djegur janë gjetur 3 automatikë.

121314151617

Referuar të dhënave janë rreth 17% e të anketuarve të cilët kanë thënë se procedurat e zhdoganimit të mallrave të tyre në Shqipëri zgjasin më pak se dy ditë. Kosova gjithashtu regjistron përqindje më të lartë se vendet e tjera sa i përket…

18 Gusht, 07:17 | Përditësimi i fundit: 07:24 4 Sociale

Sherri për kalin në 2019, Shpati Lena dhe Hakim Xhezo që u vranë sot, shoku dhe vëllai i Eduart Xhezos! Ekzekutoi 'Arbenin e Çeçesë'  se i rrahu rojen Arben Beqiraj

Sherri për kalin në 2019, Shpati Lena dhe Hakim Xhezo që u vranë sot, shoku dhe vëllai i Eduart Xhezos! Ekzekutoi ‚Arbenin e Çeçesë‘ se i rrahu rojen

Shpati Lena dhe Hakim Xhezo janë dy viktimat e atentatit në Vlorë. Emrat e tyre nuk janë të panjohur për policinë pasi kanë qenë i përfshirë në një ngjarje kriminale.

18 Gusht, 11:29 | Përditësimi i fundit: 12:15 Kronikë

I besuari i Ilir Metës në aferën CEZ-DIA Kastriot Ismailaj drejt lirimit nga burgu! A do rrëfehet në SPAK, pse e ka humbur qetësinë kreu i Partisë së Lirisë?! Ilir Meta dhe Kastriot Ismailaj

I besuari i Ilir Metës në aferën CEZ-DIA Kastriot Ismailaj drejt lirimit nga burgu! A do rrëfehet në SPAK, pse e ka humbur qetësinë kreu i Partisë së Lirisë?!

Afati i vuajtjes së dënimit të Kastriot Ismailajt drejt përfundimit. Të gjitha faktet dhe dëshmitë që implikojnë Ilir Metën në aferën 5 milionë…


17 Gusht, 20:44 | Përditësimi i fundit: 20:47 Reportazh

‘Kush e vrau, para 10 minutash fola me çunin?’ momenti kur familjarët e 33-vjeçarit që u ekzekutua në Elbasan shkojnë në vendngjarje! Njërit i bie të fikët (VIDEO) Momenti kur një prej familjarëve humb ndjenjat

‘Kush e vrau, para 10 minutash fola me çunin?’ momenti kur familjarët e 33-vjeçarit që u ekzekutua në Elbasan shkojnë në vendngjarje! Njërit i bie të fikët (VIDEO)

18 Gusht, 09:00 | Përditësimi i fundit: 10:53 1


Wird geladen
×