Einige wenige illegale Verbrecher Bauten, in Velipoje werden nun zerstoert

die ganze Kueste ist so zerstoert worden, oft mit Geldern der KfW, EU, Weltbank. Die illegalen Bauten u.a. des Sait Fishta bleiben natuerlich stehen. Die elben Faelschungen wie ueberall. 24 illegale Bauten, von Berisha Verbrecher Clans vor allem

DP on the demolition of illegal constructions in Velipoja: In stark violation of the law

As the action continues by the National Inspectorate of Territorial Defense and the State Police for the demolition of illegal constructions on the coast of Velipoja, the Democratic Party has called the campaign ‘illegal’.

DP’s statement read:

“We are all witnesses of how Edi Rama along with his gang, undertook an unprecedented action, in open contradiction of the law on the demolition of some buildings on the beach of Velipoja.

“First of all, we emphasize that these demolitions were done in violation of the law, as the notification procedures were not respected, and even more so, at a time when these entities are in court proceedings on the matter. Second, the demolitions are being done selectively, saving the constructions of the “friends” who serve Edi Rama and Sander Lleshi for the buying of votes in elections. ”

“Thirdly, this unprecedented decision comes at the height of the crisis in the tourism sector, created by the Edi Rama’s mismanagement of the COVID-19 pandemic. Exactly in this period of crisis comes the next blow from Edi and his ‘crime general’, leaving 70 families without income in Velipoja. The Democratic Party, Shkodra Branch is making public the paperwork that proves the violations and ensures that every citizen who falls prey to the injustice of the ruling gang, that we are by their side and will take all the necessary steps to restore justice. “

Top Channel

 

Schlagwörter:

KOMMENTAR(E) (5)

 • Gjoka
  Jun 12, 2020., 09:42 •

  selber Verbrecher: Kap Karaburun, oft Faehrboot unternehmen identisch

 • Gjoka
  Jun 12, 2020., 10:22 •

  Saeuberung von Albanien hat begonnen

 • Gjoka
  Jun 14, 2020., 09:24 •

  Bau beschlagnahmt, und 1,6 Millionen Euro von einem Ex-Kommunalbeamten. Keinerlei Baugenehmigung Probleme me lejen e ndërtimit/ Sekuestro pallatit 9 katësh me vlerë 1.5 mln euro te Shkëmbi i Kavajës! Në hetim ish-kryetari i komunës Rrashbull Një pallat 9-katësh është vendosur nën sekuestro preventive ditën e sotme te Shkëmbi i Kavajës, për shkak se ka dyshime që leja e ndërtimit është marrë në shkelje me ligjin. Redaksia 13 Qershor, 11:43 | Përditesimi i fundit: 13 Qershor, 13:50 [Rrit madhesinë e shkrimit] [Zvogëlo madhesinë e shkrimit] Und nochmal in der Kosovo Verbrecher Hochburg: Pëllumb Tuda DURRËS- Dy pallate, një hotel dhe bar- kafe në qytetin e Durrësit janë vënë në sekuestro preventive pasi ka dyshime që janë përfituar me paratë e krimit. Report Tv mëson se kjo pasuri e cila kap vlerën e 2 mln eurove është një pronësi të 51-vjeçarit Pëllumb Tuda, një emër i njohur për drejtësinë shqiptare pasi ka qenë i dënuar për “Trafikimi i drogave” dhe “Shfrytëzim Prostitucioni”. Pasuritë e sekuestruara janë dy pallate dhe një bar hotel në lagjen Nr. 13 Durrës. "Në vijim të veprimeve, pas hetimeve të kryera nga Specialistët për Hetimin e Krimit Ekonomik e Finanaciar në DVP Durrës u bë ekzekutimi i vendimit penal të Gjykatës së Shkallës së Parë Durrës, për vendosjen e masës së sigurimit pasuror, “Sekuestro të pasurive”, të shtetasit P. T., 51 vjeç, banues në Durrës, i dënuar për veprat penale “Trafikimi i drogave” dhe “Shfrytëzim Prostitucioni”. Pasuritë e sekuestruara janë dy pallate dhe një bar hotel në lagjen Nr. 13 Durrës. Shuma e sekuestrimit kap vlerën e 2 000 000 euro sipas çmimit të tregut. ", njofton policia. DURRËS- Një pallat 9-katësh është vendosur nën sekuestro preventive ditën e sotme te Shkëmbi i Kavajës, për shkak se ka dyshime që leja e ndërtimit është marrë në shkelje me ligjin. Burime zyrtare i thanë Shqiptarja. com se pallati 9-katësh kap vlerën me vlerë 1.5 milionë euro dhe administrator ëshë Jashar Arrëza, e ndërsa mësohet lidhur me këtë, është vënë në hetim ish-kryetari i komunës Rrashbull H. G., nën akuzën për veprën penale “Shpërdorim detyre”. https://shqiptarja.com/lajm/probleme-me-lejen-e-ndertimi-bllokohen-punimet-ne-nje-pallat-te-shkembi-i-kavajes-ne-hetim-kreu-i-njesise-administrative Geldwaesche geht weiter

 • BuckZiehsMutter
  Jun 20, 2020., 20:14 •

  Der Gangster Gjinurj, ist gegen die Abrisse des Innenministers

 • navy
  Jun 21, 2020., 14:52 •

  2 Adminstratoren, die illegale Strand Besetzung machten und Liegen und Sonnnschirme zu vermieten, wurden festgenommen Zaptuan pronën publike në plazhin e Durrësit, arrestohen 2 administratorët, u përplasën edhe me efektivët e policisë Publikuar tek: aktualitet, më 10:21 21-06-2020 Zaptuan pronën publike në plazhin e Durrësit, arrestohen 2 administratorët, u përplasën edhe me efektivët e policisë Policia e Durrësit ka arrestuar 2 administratorë të një subjekti, pasi kundërshtuan punonjësin e Policisë, si dhe procedohet në gjendje të lirë një tjetër, për pushtim toke. Mësohet se policia ka konstatuar se përpara subjektit të tij, shtetasi A.M, kishte vendosur çadra dhe shezlongë pa lejen e autoriteteve përkatëse, duke zaptuar hapësirën publike (plazh). Ndërkohë, shërbimet e Stacionit të Policisë Plazh, po vijojnë kontrollet për lirimin e plazheve nga shezlogët e vendosura pa leje dhe në kundërshtim me Aktin Normativ për situatën e krijuar nga COVID-19. NJOFTIMI I POLICISE: Vijon operacioni kundër zaptimit të pronës publike në kundërshtim me Aktin Normativ për situatën e krijuar nga COVID-19. Kontrolle të shtuara në zonën bregdetare nga Policia e Durrësit, në bashkëpunim me Policinë bashkiake. https://www.newsbomb.al/zaptuan-pronen-publike-ne-plazhin-e-durresit-arrestohen-2-administratoret-u-perplasen-edhe-me-efektivet-e-policise-211126

Wird geladen
×