Transportonte klandestinë/ Fuoristrada bie 100 m në humnerë në Gramsh! vdesin 2 sirianë, 7 të plagosur! Pranga shoferit (VIDEO)

Një automjet tip Fuoristradë i cili po transportonte refugjatë klandestinë nga Siria ka dalë nga rruga mbrëmjen e sotme në Gramsh duke rënë nga një lartësi rreth 100 metra, e për pasojë kanë humbur jetën dy persona me origjinë siriane. 7 persona të tjerë kanë mbetur të plagosur mes tyre edhe shoferi i automjetit Mikel Gjeli, 28 vjeç nga Tirana .

 

Një rast i kalimit të paligjshëm të kufirit është parandaluar në Rinas, ku për pasojë kanë rënë në pranga tre shtetas nga Gana dhe Kameruni, si dhe janë shpallur në kërkim dy të tjerë nga Franca.

Po kështu janë sekuestruar pasaporta e karta identiteti që do përdoreshin me anë të ngjashmërisë, për të kaluar kufirin drejt vendeve të BE-së.

Mësohet se u bë kapja dhe arrestimi në flagrancë i shtetasve J. B., 21 vjeç, lindur dhe banues në Kamerun (organizator), B. A., 34 vjeç, lindur dhe banues në Gana, si dhe J. B., 23 vjeç, lindur dhe banues në Kamerun. Gjithashtu u shpallën në kërkim shtetasit francezë D. I. dhe B. Y.

Artikulli i plotë në Italisht: Vi racconto come l’Albania è il quartier generale del traffico di droga in Italia e in Europa Italienischer Artikel: