ARCHIVE

Das umfangreiche Vermögen von dem Kosovo Verbrecher: „Lulzim Berisha“ wurde beschlagnahmt

21 Immobilien, ein gepanzeter BMW usw., wurden vom Vangjush Dako Protege: Lulzim Berisha beschlagnahmt, teilte die Vize Innenministerin Rovenna Voda heute mit. Viel Vermögen liess er beim „Yachthafen“ bauen, durch illegale Besetzung der Küstengrundstücke. Tanksstelle, eine Firma mit Öl Handel „Rajan 2007“ , wo er 40 % Anteile hatte. Die Operation läuft noch: Darunter waren 2 Appartment Häuser! Die Italiener leiten die Operationen, deshalb funktioniert Etliches, denn Geheimnis Verrat ist bei der Albaner Polizei Tradition, wo jeder Verbrecher Clan  vor allem unter Berisha, seine eigenen Polizei Direktoren einkaufte und finanzierte.

Arthur Kulici, durchaus ein fähiger Poliizei Direktor aus Tropoje, aber Klientel Politik für Tropoje Verbrecher und Mord Clans

unter Edi Rama und Samir Tahiri sah es dann so aus

Ina Nuka, Luxus Auto, Polizitsin mit Familie in Deutschland: kein Kennzeichen Alles normal

Albanian SPAK cooperate with Italian prosecutors in seizing mafia man assets

15 Waffen und ein Gericht sprach Ilir Bekon frei und der Skandal mit dem Kosovo Gangster: Lulzim Berisha

Das Verbrecher System der EU im Balkan und Albanien

20 Jahre Show, mit solchen Beschlagnahmen, warum soll das jetzt Anders sein.

Die Kosovo Verbrecher in Albanien: „Ragip Haxhiajdini“, von Daut Kadrinovsky, Enver Shala, Familie Kapiti, Gashi, Ramuz Haradinaj, Ilir Majlindi, Lulzim Berisha

Das meiste Vermögen war auf Verwandte registriert.

Gegen Lulzim Berisha, liefen schon in 2000 umfangreiche Geheimdienst Operationen, er war in Deutschland erstmalig verhaftet in 1994, wegen Dokumenten Fälschung und war für den Drogen Vertrieb in Mailan zuständig für Sokol Kocium für das Kartell des „Ben“ Hasani (Hasanbeliu, dem Polizei Direktor für die Staatlichen Gebäude damals), ebenso Chef Leibwächter des PM Fatos Nano). Chef der „Bande e Durrezi) mit dem Gashi Clan verbunden und in etliche Morde verstrickt. Zu Lebenslanger Haft verurteilt, lief er frei herum am 2016, in 2019 begnadit mit einem Job im Rathaus Durres, als angeblicher Strassenreiniger, dank Vangjush Dako, der schon in 2000 als Polizei Inspektor von Lulzim Berisha erhielt, der eng auch mit den Söhnen von Spartak Braho, kriminelle Geschäfte, auch Visa Handel organisierte.

Ekskluzive/ Voda: OFL sekuestron 20 prona me vlerë miliona euro të Lulzim Berishës (VIDEO)

EKSKLUZIVE- 2 pallate në ‚parajsën bregdetare të të pasurve‘! Lulzim Berisha ‚financues‘ i kamufluar pas kushëririt shitës betoni! BMW e blinduar, toka e biznese

OFL ka zbuluar është se Lulzim Berisha fshihet pas ndërtimit të dy pallateve në zonën e Qerrretit në Durrës, të cilat edhe pse me letra rezultojnë të jenë të një ndërtuesi, A.Hyseni, sipas OFL-së kanë financues Lulzim Berishën. Në këtë dokument ekskluziv që Report Tv siguron, thuhet se sipas informacioneve të mbledhura, Lulzim Berisha, është „kamufluar nëpërmjet djalit të tezes, E.Dulla i cili ka aktivitet për shitjen e betonit po në Qerret, ku janë ndërtuar dy pallatet shumë pranë vijës bregdetare pranë Portit të Jahteve“

Pasurite e zbuluara nga OFL

-Pasuria në zonën kadastrale 8514, lloji pasuri truall me sipërfaqe 6660.50 m2, regjistruar në emër të shtetases Luljeta Berisha.
-Pasuri në zonën kadastrale 8514 me sipërfaqe totale 22940 m2 regjistruar në emër të shtetases Luljeta Berisha.
-Pasuri në zonën kadastrale 8514, ndërtesë me sipërfaqe totale 1997.50 m2 regjistruar në emër të Luljeta Berishës
-Pasuri në zonën kadastrale 8514, ndërtesë me sipërfaqe totale 2263 m2 regjistruar në emër të Luljeta Berishës
-Pasuri në zonën kadastrale 8514, ndërtesë me sipërfaqe totale 52 m2 regjistruar në emër të Luljeta Berishës.
-Pasuria në zonë kadastrale 8515 trupa me sipërfaqe 200 m2, ndërtesë me sipërfaqe 168 m2, regjistruar në emër të Luljeta Berishës.
-Truall me sipërfaqe 175 m2 dhe 55m2 ndërtesë, regjistruar në emër të A.A dhe shtetases R.A.
-Ullishte me sipërfaqe 6000 m2 e cila ka kaluar në favor të Agjencisë së Administrimit të Pasurive të sekuestruara dhe konfiskuara (Lulzim Berisha)
-Ullishte me sipërfaqe 9000 m2 e cila ka kaluar në favor të Agjencisë së Administrimit të Pasurive të sekuestruara dhe konfiskuara (Lulzim Berisha)
-Arë me sipërfaqe 4000 m2 e cila ka kaluar në favor të Agjencisë së Administrimit të Pasurive të sekuestruara dhe konfiskuar (Lulzim Berisha)
-Arë me sipërfaqe 2250 m2 në pronësi të Adem Berisha.
-Një ullishte me sipërfaqe 1500 m2 e cila ka kaluar në favor të Agjencisë së Administrimit të Pasurive të sekuestruara dhe konfiskuara (V. Berisha)
-Ka një aktivitet si person fizik në emrin Lulzim Berisha në lagjen numër 4 Rruga „Skënderbej“, pasuria nr 4/20, zona kadastrale 8514.
-Është aksioner në shoqërinë „Rajan 2007“ me objekt tregtimi brenda dhe jashtë vendit të hidrokarbureve, naftës, gazit etj, me 40% të aksioneve
-Posedon një automjet autoveturë BMW të blinduar prodhim i vitti 2010
-Llogari bankare në një bankë në Fushë-Krujë për subjektin „Bar kafe“.

Sipas aktit normativ, kontrollohet pasuria e vendosur në mënyrë të paligjshme jo vetëm te i dyshuari kryesor, i dënuar me vendim të formës së prerë apo në hetim, por edhe te familjarët e tyre (nga bashkëshortët, fëmijët, të paralindurit, të paslindurit, vëllezërit dhe motrat dhe bashkëjetuesit për periudhën e 5 viteve të fundit).

Gehört zur Familie des Lulzim Berisha:

 

Geschäftspartner: mit einem verbrecherischen Sohn, der auch schon mal in der Präfektur, eine Schiesserei anfing: der Kosovo Verbrecher: Hazir Gashi.

Übelster Langzeit Mafiosi Ende in Durres: der Kosovare: „Hazir Gashi“ und sein Schrottbauten

EU Mafia und Vangjush Dako, Adrian Cela, Hekuran Hoxha, Dash Gjoka, Yassin Avdyli, die Profi Verbrecher von Durres, im Focus der Internationalen Ermittler

Der gepanzerte Jeep, des Georg Soros Berufsverbrechers: Olsi Rama, Bruder des Edi Rama, wird natürlich nicht beschlagnahmt.

 

Der Bruder von Edi Rama, Olsi Rama, ein Georg Soros Mann mit dem Gangster Tom Doshi

Pse nuk ndalohet makina e blinduar e Olsi Ramës, flet zv.ministrja e Brendshme

Dy ditë më parë, pas momentit që Vladimir Gjuta u kap pranë selisë së PS-së me një pistoletë me fishekë …

 

 

Weitere 6 gepanzerte Luxus Limousinen, von bekannten Verbrechern beschlagnahmt, wie von Bledin Doci!

Gepanzerte Fahrzeuge erhalten keine Zulassung mehr in Albanien, wo die Durres Zulassungsstelle informiert wurde, welche aber seit 30 Jahren, praktisch in Hand von Kriminellen ist, wo Alles geht! Ein Regierungs Geschäft des Edi Rama, mit seinem Polizei Adviser: Ergys Hoxha, einem Betrugs Kriminellen! Original EU Politik, sowas auch zu finanzieren, als Wirtschafts Faktor: Drogen-, Frauen-, Kinder-, Waffen Handel und illegales Bauen und Geldwäsche. aus 2011 über die Zustände, die jeder wusste, Kriminelle der EU, KfW, finanzierten die Zustände trotzdem

 

 

 

„Port Side Beach“ Bar in der Currila: Bledi Doci! Bomben Bauer, Geldwäsche, Frauen und Drogen Handel. Alles illegal besetzte Grundstücke, Bauten. Offensichtlich haben die den illegalen Mafia Bau, des Agim Hoxha, Kazazi übernommen, zur Appartment Vermietung. Es gibt jede Menge Haftbefehle, rund um diese Landräuberei und Operationen von Polizei Spezial Einheiten DOL, gegen Super Verbrecher. Ebenso von Xhevdet Troplini, einem üblen Politik Mafiosi in Durres, Regierungs nah, schon vor 20 Jahren

EU Mafia und Vangjush Dako, Adrian Cela, Hekuran Hoxha, Dash Gjoka, Yassin Avdyli, die Profi Verbrecher von Durrres, im Focus der Internationalen Ermittler

Die letzten Küsten Bäume, wurden unter Berisha, der DP Mafia in Durres gerodet, für diese illegalen Bauten, dem Kazazi Bau, alias „Efendi“

2009, abholzen der letzten Bäume mit Null Dokumenten durch die Kazazi und Hoxha Mafia in der Currila Durres, wo heute ein illegales Hochhaus steht

siehe Juni 2018

Ilir Meta, Ilir Doci, Steinmeier und Alban Mollaymeri Kernstück einen Geldwäsche Ringes aus Drogengeschäften

Direkt dahinter der nächste Schrott Bau, der Albaner Mafia: Die Internationale Mafia: Durres Taliban schlägt wieder zu: Mafia Familie Laku: DCI Company und Wild West in Tradition

Illegales Restaurant im Hintergrund geschlossen im Dezember 2019, des Super Heroin Mafia Clans: Aydili Hekuran Hoxha : Vangjush Dako Finanzier

ODL Operation: Wildwest Zustände Albaniens: Prominente Verbrecher, die ihre Heimat in Deutschland sehen, werden verfolgt

Bllokohen 6 makina të blinduara në Durrës, ja kush janë pronarët dhe bizneset që kanë

Operacioni Forca e Ligjit sot ka bllokuar gjashtë makina të blinduara në Durrës. Report Tv siguron emrat e katër personave që u janë sekuestruar makinat. Ata janë; Xhevdet Troplini të cilit iu bllokua makina e blinduar tip ‚Jeep‘, Ervis Doçit ‚Audi‘,  Bledin Doçit ‚Benz‘ dhe Ilir Gjyzelit ‚Jeep‘. Nga një kërkim në Qendrën Kombëtare të Biznesit, personave të cilëve u janë sekuestruar makinat rezultojnë me aktivitet në fusha të ndryshme. Ilir Gjyzeli rezulton se ka një pikë tregtimi gomash, gomisteri, servis automjetesh dhe pjesë këmbimi, plus bar kafe.

Bledin Doçi rezulton se ka një bar-kafe dhe stacion plazhi, por ashtu edhe Ervis Doçi me disa një kompani që merret me prodhimin e materialeve të ndërtimit, sipërmarrje të ndërtimeve urbane, industriale dhe turistike, etj. Makinat e këtyre personave janë bllokuar nga OFL-ja e cila do të kontrollojë për origjinën e tyre dhe burimin e ligjshëm të krijimit të pasurisë. Këtyre subjekteve ende nuk u është nisur kërkesë nga OFL për të deklaruar pasuritë por kjo masë është marrë në kushtet e emergjencës bënë me dije burime nga OFL për gazetarin e Report Tv, Arsen Rusta.

Ekstrakti i QKB-se per Ilir Gjyzelin
Ekstrakti i QKB-se per Bledin Doçin

Ekstrakti i QKB-se per Elvis Doçin

Lajmi kryesor:

‚Luftë‘ automjeteve të blinduara! Lleshaj urdhër të prerë drejtorive rrugore: Bllokoni qarkullimin e tyre

Rendit zhvillimet sipas orarit:

Ora 14:42

‚Luftë‘ automjeteve të blinduara! Lleshaj urdhër të prerë drejtorive rrugore: Bllokoni qarkullimin e tyre

TIRANE – Opeacioni „Forca e Ligjit“ nga një anë dhe ministria e Brendshme nga ana tjetër, i kanë shpallur ‚luftë‘ automjeteve luksoze dhe të blinduara. OFL me bllokimin e mjeteve të blinduara që dyshohet se janë blerë nga para që e kanë burimin nga krimi. Ndërsa ministri i Brendshëm ka urdhëruar bllokimin e qarkullimit të të gjitha mjeteve të blinduara që zotërohen nga persona fizik, edhe të atyre personave që i zotërojnë me dokumentacion të rregullt prej kohësh. Me urdhër të Lleshaj, për vitin 2020, nuk do të lejohet targimi i tyre si dhe nuk do të rinovohet dokumentacioni i mjeteve që aktualisht janë në qarkullim.Urdhri  i Ministrit Lleshaj është shpërndarë për Drejtoritë Rajonale të Shërbimit të Transportit Rrugor, ndërsa pezullimi i mjeteve do të qëndrojë deri në një njoftim të dytë.  Udhëzimi, gjithashtu, sqaron se personat që e disponojnë një mjet të tillë duhet të paraqiten në Ministrinë e Brendshme për veprime të mëtejshme.‘Zbatim të shkresës së Ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj ‚Mbi pezullimin e dhënies së autorizimeve për mjet të blinduar‘. Me përmbajtjen e saj njihen Shefat e Sektorëve të Policisë Rrugore pranë DVP, si dhe Shefi i Sektorit të rendit dhe Shefi i komisariatit rajonal të policisë rrugore në DVP Tiranë, me qëllim zbatimin në praktikë të detyrimit për pezullim/ndërprerjen deri në një njoftim të dytë, të të gjithë procedurave administrative në lidhje me lëshimin e autorizimeve për targimin dhe qarkullimin e mjeteve të blinduara në pronësi/përdorim të personave fizik. Deri në ndryshimin e aktit normativ ekzistues, edhe nëse ndonjë shtetas disponon një kontratë të rregullt ligjore si pronar i mjetit të blinduar dhe ata që aktualisht disponon një targë të rregullt të regjistrua të mjetit të blinduar  nuk do të pajiset me autorizimin për targimin e tij apo autorizim të posaçëm për qarkullim deri në një njoftim të dytë. Për rrjedhojë nuk do të lejohen të qarkullojnë‘, shkruhet në deklaratën drejtuar Drejtorive Rajonale të Shërbimit të Transportit Rrugor.

https://shqiptarja.com/lajm/bllokohen-6-makina-te-blinduara-ne-durres-dhe-shijak

Notar Urkunden, wo Testamente gefälscht sind, kriminelle Anwälte, Richter, Notare, Staatsanwälte und immer Politiker dabei, Premierminister, Richter, die komplete Generalstaatsanwaltschft, aber auch Diplomaten, Botschafter usw..

Ndërsa familja Berisha gëzon e qetë 25 mijë m2 truall në Vlorë; Edi Rama 35 mijë m2; Fatmir Mediu 10 mijë m2; Adriatik Llalla 2000 m2; Ilir Meta 18 mijë m2; Ardi Veliu 5 mijë m2; Xhezair Zaganjori 10 mijë m2; Alket Hyseni 15 mijë m2 (resort Dhërmi) e po kështu; 320 gjyqtarë, prokurorë, noterë, avokatë, kryebashkiakë, ambasadorë, pronarë mediash lëpirës, hipotekues, kryepolicë, doganierë, kriminelë e krye-tatimorë.

Ja 27 zonat bregdetare, të “minura” me grabitje tokash e plazhesh

Velipojë, Durrës, Bisht-Pallë, Gjiri Lalz, Shëngjin, Ishull Lezhë, Ishëm, Golem, Kepi Rodon, Divjakë, Seman, Novoselë, Vlorë, Himarë, Dukat, Dhërmi, Zvërnec, Karaburun, Borsh, Kakome, Lukovë, Piqeras, Orikum, Sarandë, Ksamil, Butrint, Çukë, Syri Kaltër.

PYETJE DREJTËSISË SPAK-BKH/ – A do veproni si “grup-xhenier”, për të “çminuar” këto zona nga krimi i pronave me ndëshkim sekuestrim të hajdutëve?/Pamfleti


Namik Sadiku, Geldwäsche Motor für Verbrecher Clans, welche Weltweit operieren. Geldwäsche, Drogen: Mafia Boss: Namik Sadiku und die korrupten Durres Richter: Kliton Spahiu, Petraq Dhimitri und Petrit Çeno

http://i.imgur.com/P3MdQry.png und dann hier auch noch Tom Doshi, Langzeit Gangster in wikileaks dokumentiert und seinem total kriminellen Sohnhttp://www.albaniannews.com/foto/2015/05/20150515103817_art.jpg

Super Langzeit Gangster: Tom Doshi, Maybach Sonnenbrille und ohne Schulbildung. Der Sohn ebenso
http://lajmifundit.al/wp-content/uploads/2016/04/syzattt.jpg

Alles bewiesen mit Zeugen: Polizei Test, wurden manipuliert, für Geld erhielt man mehr Punkte, und wurde befördert!

/portali DurresLajm/ immer mehr zu Morden, Hinrichtungen usw.. Wie kann ein Regierungs Adviser für viel Geld, nicht verzollte Autos, ohne Kennzeichen mieten, wie ja Ergys Hoxha selbst darstellt. 3 gepanzerte wurden in Tirana in einer Tief Garagegarage eines illegalem Hochhauses beschlagnahmt. Warum wurde der gesuchte Mörder Edi Rama Polizei Adviser: gab dem gesuchten Mörder, das teuerste in Albanien befindliche KFZ, mit dem Kennzeichen: Kennzeichen: AA 111 OI. Versicherungs Zulassung, lief des AUDI S8 auf Ergys Hoxha. Polizei Direktoren erhalten direkte Gehälter von „Gesuchten“, Drogen Baronen, Mafia Clans Ähnliches Foto Ergys Hoxha: in 2014 Chef der Anti Korruptions Polizei, wo Institutionen direkt von Kriminellen, wie die Bau Polizei übernommen wurde. (die komplette Baupolizei, gehört dazu, welche die Geldwäsche Bauten der Mafia Clans schützt.)
Wird geladen
×