22 Jahre „State Capture“ des Durres Hafen, der Polizei durch die Steinmeier Drogen Banden, des Ilir Majlindi, seines Sohnes Gentian aus dem Kosovo

137 Kilo Kokain, auf 4 Container verteilt und die uralten Kosovo Verbrecher Kartelle in Durres. Einer der grossen Verbrecher in Durres, diese Familie, was jeder wusste seit 22 Jahren, wie man auch den Kommentaren in den Medien entnehmen kann und tauchte mit dem Edi Rama, Financier: Daut Kadrinosky, auf der unter dem Namen Ahmeti nach Gesichts Operation in Golem in 2001 verhaftet wurde, trotz Gesichts Operation: Der damals grösste Drogen Schmuggler Weltweit aus Europa.

Schlüssel Figuren des Hafens wie immer dabei. Die Griechen liessen einen Container aus Exduador weiter befördern mit Kokain in den Hafen Durres, wo die Deutsche EMS mit ihren kriminellen Partnern zuständig ist für Container. Uralte von Steinmeier aufgebauten Drogen Kartell, denn die Familie ist für Verbrecher und Drogen Schmuggel einschlägig bekannt. Der Sohn Gemtian Majlindi, wurde Mehrfach wegen Gross Drogen Schmuggel verhaftet, auch in 2013, und kontrollierte auch 1999 den Hafen Durres. Man erhielt von Steinmeier für den Drogen Schmuggel das Stuttgarter Konsulat, für den Super Kriminellen „Shala“ und „Syla Clan.2! Illegales Bauen, Landräuberi, Dokumenten Fälschung, Drogen Handel das ist gut bekannt, von dem selbst ernannten Geheimdienst Vertreter: Ilir Majlindi, der ständig über die Zustäne in Albanien, alle Minister Präsidenten direkt auf seinem Handy gespeichert hat, und Schlüssel Direktoren des Zolls, Polizei usw und den Ex-Bürgermeister Vangjush Dako, ebenso. Adrian Bega, Sicherheits Offizier des Hafens, kontaktierte direkt Ilir Majlini, wegen der Ankunft des DRogen Containers, udn Zielort die Verbrecher Region Golem, Fels von Kavaje (Shkëmbit të Kavajës), wie Plepa! Die Familie hat sogar ein Fischerboot registriert in Durres, was auch lange bekannt ist, für den Zwischen Transport über See.die „Eniwej“! Vorbei fahrende Boote, Yachten wurde so mit Drogen versorgt, was auch vor 15 Jahren bekannt war.

3 Personen aus der Hafen Sicherheit wurden festgenommen, darunter der Chef für die Container Bewegung und Güter des Hafens. Alles unter Kontrolle von Kriminellen in Durres, was an Arber Cekaj erinnert und sein Kokain Verteil und Import Imperium von Bananen und Kokain. Alternativ ist die Hamburger SPD, Albaner Verbindung der zweite Kokain Import Weg von Kokain.

 • Gentian Malindi

  Ilir Malindi

Die Kosovo Verbrecher in Albanien: „Ragip Haxhiajdini“, von Daut Kadrinovsky, Enver Shala, Familie Kapiti, Gashi, Ramuz Haradinaj, Ilir Majlindi, Lulzim Berisha

137 kilogramë kokainë në Durrës – Çfarë dimë deri më tani për operacionin e përbashkët Greqi-Shqipëri

Die Hafen Polizei organiserte den Schmuggel: Altin Myslimhaka und Ardian Bega und erneut im neuen Fischereihafen Durres, wurde auf dem angeblichen Fischereiboot, der Majlini Familie nochaml 2 Kilo Kokain gefunden. Eine DEA Operation erneut, welche sich bis Bayern, Hamburg erstreckt und in Ecuador begann, im Hafen Piräus die Container kontrolliert wurden

137 kg kokainë në 4 kontenierët nga Ekuadori/ Pranga 2 pritësve në Durrës, policia zëvendësoi drogën me oriz me GPS – DETAJET

TIRANË – Katër kontenierë me banane të nisur nga Ekuadori me destinacion final Shqipërinë, kanë qëndruar të bllokuar në portin e Durrësit prej muajit gusht 2019, pas konstatimit nga DEA amerikane se brenda në kontenierë, në dyshemenë e tyre kishte kokainë. Për të zbuluar grupin kriminal, në portin e Pireut në Greqi ku kontenierët kaluan tranzit, autoritetet greke zëvendësuan kokainën me pako me oriz. Me ndërhyrjen e Policisë shqiptare në bashkëpunim të ngushtë me autoritetet greke dhe DEA në Athinë, arritën që në një operacion të koduar „Kuito“, të sekuestrojnë një sasi të konsiderueshme kokaine, prej 137 kilogramë.

Në pranga kanë rënë dy pritësit, Ardian Bega 53 vjeç dhe Altin Mislihaka, 35 vjeç nga Durres, njëri punonjës i sigurisë në Portin e Durrësit, ndërkohë që është shpallur në kërkim një person i tretë, businemen nga Durrësi, Gentian Malindi, 45 vjec, pronar i një kompanie për tregtiimin e produkteve të detit, i arrestuar më herët me lëndë narkotike (në vitin 2013). I arrestuari Mislihaka ishte pastrues në anijen e peshkimit të Gentian Malindit, „Eniwej“, dhe kishte leje dhe akses për tu futur në portin e Durrësit. Gentian Malindi është djali i avokatit të njohur, Ilir Malindi.

Në një konferencë për mediat, drejtori i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, tha se hetimet vijojnë për të zbuluar përfshirjen e personave të tjerë në këtë rrjet kriminal, pasi ende nuk është mësuar se kush qëndron në krye të trafikut.

Sinjali nga DEA: Në kontenierë ka drogë! Kurthi i policisë: Oriz me GPS në vend të kokainës

Autoritetet e shtetit fqinj dhe DEA amerikane, i dërguan informacionet policisë shqiptare, duke i kërkuar të mbikëqyrin kontenierët me banane pasi brenda tyre ishte kapur kokainë dhe ishte zëvendësuar me oriz me GPS. Ndalesa tranzit e 4 kontenierëve të nisur nga Ekuadori për Shqipëri, ishte Pireu, aty ku autoritetet greke në koordinim me policinë shqiptare, bënë dorëzimin e kontrolluar të kontenierëve. Por për të rënë në gjurmët e trafikantëve, policia zëvendësoi kokainën me orizë në të cilën vendosën GPS për të qenë në ndjekje të lokacionit të personave që mund të merrnin lëndën narkotike, pa e ditur që ajo ishte zëvendësuar me oriz. Ky kurth i policisë u ndoq për të mos humbur gjurmët e trafikantëve ndërsa në kontenier u lanë disa pako me kokainë për të mos u vënë re nga trafikantët.

Hetimet prej muajit gusht, punonjësit e sigurisë u kapën me „presh në duar“

Të vetmit që u paraqitën në Portin e Durrësit ishin dy personat tashmë të arrestuar, njëri punonjës i sigurisë në Portin e Durrësit. Duke shfrytëzuar këtë fakt, ata kanë hyrë lehtësisht tek kontenierët duke përdorur bexhin e punës, dhe siç tha drejtori i Policisë, Ardi Veliu në konferencë, kanë marrë një sasi lënde narkotike nga kontenieri dhe e kanë transportuar me një automjet me targa franceze, duke e çuar në një zonë që ata kanë menduar të sigurt. Por policia i ka pasur në mbikëqyrje përmes GPS, dhe ka bërë të mundur arrestimin e tyre në flagrancë. Ka mundur të shpëtojë pasi ka pikasur orizin në pakot me kokainë dhe e ka hedhur nga makina tek „Shkëmbi i Kavajës“.

„Në bashkëpunim me njëri-tjetrin dhe persona të tjerë në Portin e Durrësit, duke shfrytëzuar faktin që kishin akses në hyrje dhe dalje në Port bënë të mundur nxjerrjen e një sasie të lëndës narkotike nga kontenieri ku ndodhej në sheshin e kontenierëve dhe dërgimin e saj në një zonë të sigurtë që ata mendonin, por që është sekuestruar nga Policia gjatë operacionit. Të gjitha veprimet e kryera nga ta ishin të mbikëqyrura nga strukturat e Policisë së Shtetit, të cilët bënë të mundur sekuestrimin e të gjithë lëndës narkotike, arrestimin e dy personave dhe shpalljen në kërkim të një tjetri, për veprat penale “Trafiku ndërkombëtar i lëndëve narkotike, e kryer në formën e grupit të strukturuar kriminal“, tha Veliu.

Ardian Bega 53 vjeç dhe Altin Mislihaka, 35 vjeç, u arrestuan dhe sot u lanë në masë arresti me burg nga Gjykata për Krime të Rënda, ndërsa një person tjetër është shpallur në kërkim nga policia, Gentian Malindi. Duke përdorur bexhin si punonjës të portit, ata janë afruar pranë kontenierëve çka solli dhe arrestimin e tyre.

Ata kishin rolin e pritësit të drogës, siç u tha zyrtarisht nga policia, por nuk dihet ende se cila është kompania që kishte porositur bananet në Shqipëri.

Sinjalet nga DEA amerikane, takimet me autoritetet greke dhe operacioni në Shqipëri

„Policia e Shtetit ne bashkëpunim me Autoritetet Ligjzbatuese Greke në koordinim me Zyrën e DEA-s në Athinë, nën drejtimin e Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë për Krimet e Rënda Tiranë finalizoi me sukses operacionin ndërkombëtar „KUITO“ – tha Ardi Veliu – Policia Shqiptare organizoi  dorëzimin e kontrolluar pas miratimit dhe lejimit nga Autoritetet Greke, procedura të cilat filluan nga pala shqiptare që në muajin gusht 2019 dhe përfunduan sot më datë 27.09.2019.  Gjatë kësaj periudhe u realizuan disa takime operacionale nga Policia e Shtetit me Autoritetet Policore Greke dhe Zyrën e DEA-s. Këto takime u realizuan në Tiranë dhe në Athinë për shkëmbimin e informacioneve dhe mbarëvajtjen e operacionit që do zhvillohej për goditjen e aktivitetit kriminal të personave që trafikonin lëndë narkotike të llojit kokainë nga Ekuadori në Greqi dhe më pas në Shqipëri, nëpërmjet rrugës detare.

Në realizimin e këtij operacioni, për dorëzimin e kontrolluar janë zbatuar të gjitha teknikat speciale të hetimit,  të miratuara me ligjin nr. 8920., datë 11.07.2002, për Ratifikimin e Konventës së Kombeve të Bashkuara kundër Krimit të Organizuar ndërkombëtar dhe dy protokolleve shtesë të saj. Gjatë kryerjes së veprimeve procedurale, u aplikuan me profesionalizëm dhe sukses të plotë të gjitha format dhe metodat speciale te hetimit, të përcaktuara në Kodin e Procedurës Penale. Gjatë zhvillimit të këtij operacioni morën pjesë Drejtoria Hetimore Qendrore, Departamenti për Kufirin dhe Migracionin, ZQK Interpol Tirana, Drejtoria e Forcës së Posaçme Operacionale, Drejtoria Vendore e Policisë Tiranë e Durrës dhe Drejtoria Rajonale e Kufirit dhe Migracionit Durrës“, tha Ardi Veliu. I pyetur nga gazetari i Report TV Arsen Rusta nese kokaina ishte e destinuar per tregun shqiptar apo ate te BE-se, Drejtori i Policise se Shtetit tha se „hetimi vazhdon“, duke e mbyllur deklaraten para gazetareve me kete pergjigje te shkurter.

1569580068_ardiveliu.jpg

Policia e Shtetit dhe Prokuroria per Krime te Renda ne Konference per Mediat

Qindra konteniere me banane nga Ekuadori, 500 kg kokaine ne Greqi

Nga Ekuadori ishin nisur një numër i madh kontenierësh me banane, në një anije. Rreth 100 kontenierë ishin me destinacion final Pireun, disa të tjerë vendet e BE-së, dhe 4 me destinacion Shqipërinë. Autoritetet greke kontrolluan kontenierët me destinacion Pireun, ku gjetën rreth 500 kilogramë kokainë duke zbërthyer një grup të strukturuar kriminal. Ndërkohë për 4 kontenierët që do vinin në Shqipëri, kërkuan bashkëpunimin e autoriteteve shqiptare, duke lejuar kalimin e tyre nga porti i Pireut, për tu zbuluar në Portin e Durrësit, nëse mund të gjendeshin edhe bashkëpunëtorët e grupit të strukturuar kriminal.

Historia e përsëritur e kokainës në kontenierët me banane

Kokaina e fshehur në kontenierë me banane është një histori e përsëritur, pas sasisë më të madhe të kokainës të kapur ndonjëherë në Shqipëri: 613 kilogramë kokainë në kontenierët e kompanisë „Arbi Garden“ në mars të vitit 2018 në Portin e Durrësit. Pronari i kontenierëve, Arbër Çekaj, është ekstraduar së fundi nga Gjermania, dhe do të përballet me akuzat e trafikut të drogës. Edhe në atë operacion, policia e evidentoi kokainën në kontenierët në Portin e Durrësit, por e la të shkonte në magazinat në Maminas për të kapur në flagrancë anëtarët e grupit kriminal.

1569573614_kontenieri.jpg

Kontenieret e bllokuar në Portin e Durrësit

*Raportuan për redaksinë online të Shqiptarja.com, gazetarët e Report Tv, Arsen Rusta dhe Xhensila Kodra

Rendit zhvillimet sipas orarit:

Ora 12:37

Kush është porositësi i kokainës në Durrës që po kërkohet nga Policia?! Si e kuptoi se ishin futur në kurth (FOTO)

Gentian Malindi, 45 vjeç, është personi në kërkim nga policia për 137 kilogramët e kokainës të kapura në kontenierë me banane në Portin e Durrësit. Gazetarja e Report Tv, Xhensila Kodra, raporton se ai ka qenë me dy të arrestuarit, Ardian Bega dhe Altin Mislihaka, por i ka shpëtuar policisë pasi ka kuptuar se në pakot me kokainë mund të kishte GPS. Oficeri i sigurisë ka hyrë Portin e Durrësit duke shkuar deri në kontenierët ku ka marrë disa pako me kokainë me porosi të Gentian Malindit. I shoqëruar edhe nga ALtin Mislihaka, punëtor në anijen e peshkimit të Malindit, ata kanë dalë nga porti me disa pako me drogë, më tej i kanë transportuar në një automjet me targa franceze ku ka qenë edhe Gentian Malindi, pronar i një anije peshkimi, “Eniwej” dhe biznesmen i tregtimit të produkteve të detit. Por ky i fundit kur ka parë se paketimi ishte ndryshe nga çfarë ishte kërkuar, ka kuptuar se po ndiqeshin nga policia, dhe ka mundur të arratiset. Në pranga përfunduan vetëm dy personat që morën drogën nga kontenierët.Sipas dëshmisë së dhënë nga një prej të arrestuarve, Ardian Begës, ata kanë hyrë në port nga ana e Urës së Dajlanit dhe kanë mundur të marrin disa nga pakot me drogë me porosi të Gentian Malindit. Rruga e tyre ka vijuar drejt Shkëmbit të Kavajës, kur gjatë ecjes kanë kuptuar se diçka nuk shkonte. Ishte pikërisht Gentian Malindi që kuptoi se në pakot e kokainës kishte edhe oriz. Sipas dëshmisë dhënë para oficerëve të Ardian Begës, Malindi u ka kërkuar të mos flasin pasi në automjet mund të kishte çip, ndërsa ka hedhur nga makina pakot e drogës në autostradë pranë një hoteli.Gentian Malindi ka qenë edhe më herët i arrestuar dhe proceduar për drogë. Në qershor të vitit 2013, Malindi është arrestuar pasi në një furgon mallrash u gjet nga policia 500 kilogramë kanabis, në një operacion të koduar „Sfida“. Lënda narkotike vinte nga Lazarati.Në vitin 2015, ai ka akuzuar Policinë Kufitare se bënin kontrolle të vazhdueshme në anijen e tij për drogë.1569580660_gentianmalindi1001.jpg

Gentian Malindi

 

Ilir Malindi

Gentian Malindi është djali i avokatit të njohur, Ilir Malindi.

m.v./G.M./Shqiptarja.comTAG:

Komento

Komente

 • LORA: 27/09/2019 12:42

  Lajm i mire dhe shpreseplote per rritjen e pandalshme te profesionalizmit ne Policine e Shtetit

  Përgjigju

  • Tir: 27/09/2019 13:03

   Po ca ritje profesionale a zevendesohet kokaina me oriz…. ky ishte lajmi qe jeni ne vezhgim….nje dekonspirim i brencem.

 

Schlagwörter: ,

KOMMENTAR(E) (10)

 • Insider
  Sep 27, 2019., 17:41 •

  nennt man erhebliche Fortschritte bei den Profi kriminellen EU Banden und korrupten Botschaftern 1,6 Millionen Liter Gas beschlagnahmt direkt bei der Albaner Mafia, rund um KASTRIATI, die reich wurden schon im Öl Schmuggel 1994,1995 im Auftrage von Berisha, Ridvan Bode Auch im neues Fischereihafen, wurden auf dem Fischerboot der Majlini, 2 kg Kokain beschlagnahmt, Eine DEA Operation, ab Ecuador erneut https://www.youtube.com/watch?v=9MZx59ggEBI

 • Gjoka
  Sep 28, 2019., 07:35 •

  Nun beginnt die übliche Dumm Lügen Show des Ilir Majlindi, Berufsverbrecher der Kosovo Mafia, wo er sich selbst als Chef des örtlichen Kosovo Geheimdienstes der Mord und Terror Organisation UCK, KLA darstellt, mit tiefsten Insider Wissen. Ilir Majlini, holte in 2013 seinen Sohn Gentian nach Festnahme aus dem Gefängnis, sorgte mit einer korrupten Staatsanwaltschaft dafür, das tortz 500 kg Drogen, das Verfahren eingestellt wurde. Er war damals jeden Tag beim Durres Gericht, saß in der frühe in Caffees gegenüber herum, nebenan der der Anwalts Kanzleien. Er war damals zimmlich verzweifelt, weil das Öffentlich wurde, was die Familie trieb. Real weiß es jeder Im Telefonat sagt er an die Medien: Sein Sohn hätte Nichts damit zutun, er hätte gedacht er würde in den Hafen gerufen von Sicherheits Personal um Schrott ab zuholen und in den Säcken mit Kokain waren CPS Sender, was die DEA in Griechenland mit Reis austauschte. In den Miliär Tunnel am Fels vom Kavaje, brachte er die Säcke packte die Säcke aus fand Reis. bemerkte überall Polizei und flüchtete https://shqiptarja.com/lajm/kontenieret-me-droge-ne-portin-e-durresit-u-hoq-kokaina-dhe-u-zevendesua-me-oriz-ne-pako-ishin-vendosur-gps

 • Das Drogen Kartell, des Elvis Martinaj, des hingerichteten Santiago Malko: wurden Luxus Autos von „Nard“ Koka, und Tracy Sejdini, Tochter des Bürgermeisters von Elbasan beschlagnahmt – Marina Durres – Albanien
  Okt 02, 2019., 14:32 •

  […] 22 Jahre „State Capture“ des Durres Hafen, der Polizei durch die Steinmeier Drogen Banden, des I… […]

 • Gjoka
  Okt 03, 2019., 10:50 •

  Noch mehr Details, uber da uralte Majlindi Drogen kartell Uralt Kosovo Verbrecher Kartelle: Eduard Dauti ebenso: Alles vor 20 Jahren bekannt. Firma që kishte porositur bananet është ‘Alba Exotic Fruit’, me administrator Eduart Dautin, shkruan Lapsi.al. Sipas policisë ai është pronari i banesës te Shkëmbi i Kavajës, ku do të magazinohej kokaina e marrë në kontejner dhe që sipas policisë ishte baza e grupit. Në faqen zyrtare të QKR-së rezulton se Dauti ka pasur në pronësi të tij edhe PUB-in mjaft të njohur në kryeqytet ‘Tabu’. Deri më tani, emri i biznesmenit Dauti nuk është lakuar në operacionin ‘Kuito’ që vuri në pranga 2 persona që pritën kokainën dhe një tjetër është shpallur në kërkim. Në pranga u vunë Ardian Bega dhe Altin Mislihaka ndërsa në kërkim është Gentian Malindi.

  Fjalët Kyce
  eduart dauti gentian malindi Kokaina në Durres
  Pikëpyetjet e operacionit Quito, mbiquajtur si kryeqyteti i Ekuadorit nga ku vinte kokaina:
  • Policia tha se kishte sekuestruar 137 kilogramë drogë në 4 kontenierë me banane
  • Nuk u tha se ngarkesa qe zëvendësuar me oriz nga policia greke
  • Ngarkesës iu vu gjurmues për të ndjekur personat që do ta merrnin atë
  • Gentian Malindi, Ardian Bega dhe Altin Myslihaka në bashkëpunim me një person të 4 morën një pjesë të drogës
  • Policia nuk tregoi se çfarë sasie morën me vete të dyshuarit dhe se Ardian Bega ishte punonjës i sigurisë në port
  • Sasia që të dyshuarit morën ishte 22 kilogramë, lajmi u publikua nga mediat
  • Policia nuk tregoi se Gentian Malindi, i dyshuar si porositësi, i shpëtoi ndjekjes
  • Policia arrestoi vetëm Begën dhe Myslihakën dhe e konsideroi operacionin e mbyllur
  • Malindi dhe personi i katërt nuk është kapur nga policia, ky i fundit mbetet i paidentifikuar
  • Vetëm 2 nga 3 kamera regjistruan ngjarjen, kamera kryesore 360gradë nuk qe fokusuar te sheshi i terminalit
  • Drejtori i Policisë së Durrësit Alfred Çepe largohet nga detyra
  • Kompania Alba Exotic Fruit që kishte kryer porosinë e bananeve nuk po hetohet
  • Asnjë grup kriminal nuk lidhet me ngarkesën
  Kur raportoi mbylljen me sukses të operacionit, Drejtori i Policisë Ardi Veliu tha: Policia shqiptare organizoi dorëzimin e kontrolluar pas miratimit[…]nga autoritetet greke, procedura të cilat filluan nga pala shqiptare që në muajin gusht dhe përfunduan më 27 shtator. Gjatë kësaj periudhe u organizuan takime […] për shkëmbim informacionesh me autoritetet greke dhe ato të antidrogës amerikane… Nga kjo deklaratë e zotit Veliu kuptohet se ngarkesa kishte lidhje me sasinë prej rreth 500 kilogramësh kokainë që autoritetet greke kanë kapur dy muajt e fundit. Në periudhën gusht-shtator në portet e Pireut dhe Selanikut janë kapur vazhdimisht kontenierë me kokainë të ardhura nga Ekuadori dhe mediat greke kanë raportuar për to. Në fillim të gushtit Ekathimerini raportoi për 52 kilogramë kokainë të kapur në një kontenier me banane në portin e Selanikut. Më 13 shtator gazeta greke Proto Thema shkroi se në total qenë kapur mbi 100 kontenierë me banane dhe rreth 500 kilogramë kokainë e pastër. Nga rezultati me vetëm 2 të arrestuar, policia nuk ka qartësuar ende se si mundi të largohej Gentian Malindi, kush qëndronte pas tyre dhe përse ende nuk është thënë asgjë për kompaninë që kishte bërë porosinë e bananeve. Në raportin e këtij viti Qendra Evropiane e Monitorimit të Drogës dhe Varësisë nga Droga ka nënvizuar se “rritja e sasive të mëdha të trafikimit (të kokainës) përmes porteve, duke përdorur kontenierët, mbetet sfida më e madhe e autoriteteve”. Të hënën opozita denoncoi se kompania Alba Exotic Fruit, që kishte porositur ngarkesën e bananeve nga Ekuadori, kishte kryer 151 porosi nga i njëjti itenerar gjë që duhej të ngjallte dyshime për policinë. Por momentalisht nuk ka asnjë raportim që hetimet të kenë nisur edhe për pronarin e Alba Exotic Fruit Eduart Dauti.   Në rastin e një viti më parë, kur u kapën 613 kilogramë kokainë, policia arrestoi si të dyshuar kryesor Arbër Çekajn pronarin e kompanisë Arbri Garden që kishte kryer porosinë e bananeve. Sidoqoftë fatkti mbetet se bilancin e rrumbullakosur me 750 kilogramë kokainë në më pak se dy vite policia ia faturon vetëm disa individëve dhe asnjë bande.   https://exit.al/2019/10/pikepyetjet-e-operacionit-me-137-kilograme-kokaine/

  • Gjoka
   Okt 03, 2019., 11:20 •

   Die Verbrecher Kartelle aus dem Kosovo, ist das uebelste auf der Welt und nur Einer der Wildwest Schiesserein in Deutschland. Steinmeier Promotion der Drogen Handel in Deutschland und der Kinderhandel. Die Namen sind nun bekannt, aber was machen die Banden in Deutschland? Einer duemmer wie der Andere und unter dem IQ von 70, wie Afrikaner Update vom 3. Oktober, 10.23 Uhr: Einen Tag nach den tödlichen Schüssen auf dem Edeka Parkplatz in Abensberg (Niederbayern) ermittelt die Kripo weiter. Zeugenaussagen und das Umfeld der Opfer stehen im Fokus der Polizei. Ein 39-Jähriger war am Mittwochabend erschossen worden, er starb noch am Tatort. Etwas später wurde ein 46-Jähriger ebenfalls von Schüssen getroffen und schwer verletzt, beide sind serbische Staatsangehörige. „Wir untersuchen, wie oft auf den Mann geschossen wurde und befragen weitere Augenzeugen“, sagte ein Polizeisprecher am Morgen gegenüber der Nachrichtenagentur dpa. Die mutmaßlichen Täter (30 und 40) konnten wenige Stunden nach der Tat am Mittwochabend in Abensberg widerstandslos festgenommen werden. Eine mögliche Tatwaffe wurde nach Angaben der Polizei sichergestellt. Die beiden Männer stammen aus dem Kosovo. https://www.merkur.de/bayern/abensberg-bayern-schuesse-vor-edeka-ein-toter-weiterer-mann-schwer-verletzt-polizei-gibt-neue-details-bekannt-13062943.html Oficerët arrestuan dy të dyshuar në mbrëmje. Sipas zëdhënësit të policisë, të dyshuarit janë të lidhur me njëri-tjetrin. Viktima është Fatos L., me origjinë shqiptare. Mediat kosovare ndërkohë, shkruajnë se viktima është Fatos Lumi nga Bllaca e Suharekës. Sipas njoftimeve të policisë, një nga dy burrat e arrestuar qëlloi me armë zjarri mbi 39 vjeçarin shqiptar. Viktima vdiq në vendin e ngjarjes. Pak kohë më vonë, të shtëna të mëtejshme u regjistruan në të njëjtën zonë. Një 46-vjeçar u godit dhe u plagos rëndë, i cili dyshohet se është vëllai i tij. Ai u transportua në spital me anë të një helikopteri. https://pamfleti.net/ekzekutohet-mes-gjermanise-shqiptari-disa-momente-me-vone-plagoset-edhe-i-vellai-fotot-dhe-skema-e-vrasjes/

 • Das grosse Politik Spektakel, des Drogenhandels, Geldwaesche: Grundstuecks Direktor Durres verhaftet: Liridon Pula – Marina Durres – Albanien
  Okt 05, 2019., 10:18 •

  […] 22 Jahre „State Capture“ des Durres Hafen, der Polizei durch die Steinmeier Drogen Banden, des I… […]

 • Gentian Balla – Marina Durres – Albanien
  Okt 08, 2019., 09:37 •

  […] Kosovo Drogen Verbrecher Kartell mit „Majlindi“ ist eine Legende, mit Netzwerken des Verbrechens in Deutschland mit Ilir Meta, bis Arthur […]

 • Gjoka
  Okt 09, 2019., 11:00 •

  und wieder Bananen Kokain container in Griechenland-Pireu. 8 Albaner werden verhaftet! Das Steinmeier Modell, der Wirtschaftsfoerderung 20 Jahre als Drogen Boss, Geldwaesche Koenig bekannt: Edi Rama! Die wollten nach Canada ausfliegen, einem ebenso vermurksten Idioten Staat und von Georg Soros korrumpiert Kokain Pireau https://www.syri.net/kronike/285683/serish-ne-portin-e-pireut-kapen-700-kg-kokaine-ne-kontejnerin-e-bananeve/

 • Insider
  Okt 20, 2019., 12:13 •

  Fan General Bühler, der korrupte Michael Seiner, UNMIK Chefs und Angela Merkal in 2019     Der Verbrecher Ramuz Haradinja, besucht die Verbrecher Ansammlung der Kosovaren Mafia und immer illegal gebaut in Golem südlich Durres

  Ramush Haradinaj shijon të shtunën në Durrës

  öö
  19/10/2019 - 20:44
  Kryeministri në detyrë i Kosovës Ramush Haradinaj shijon ditët me diell të tetorit në qytetin e Durrësit. Këtë të shtunë më 19 tetor, i shoqëruar me të vëllanë Dautin; kryetarin e Rahovecit Smajl Latifin; zëvendësministrin Rexhep Kadriun dhe me sekretarin e AAK-së Xhavit Alijaj, Haradinaj po pi kafe në kompleksin “Grand Blue Fafa Resort & SPA”. Fotografia u postua nga anëtari i kryesisë së AAK-së, Kushtrim Brahimaj.

Wird geladen
×