Albanien: Der Erste NATO „Narco State“ in Europa: „State Capture“ von Verbrechern kontrolliert

Die Berufsverbrecher der SPD, EU im focus der Medien rund um die finanzierten Drogen Kartelle mit Edi Rama, Vangjush Dako

Mafia Kleptokratie Albanien: 1997-2019, mit korrupten US, EU, Deutschen

Dutch government leaning towards closing Albania’s door to EU accession negotiations

Der Idiot Michael Roth, muss etwas dazu Sagen, was er nicht kapiert, er hat ja facebook, twitter account wie die korrupten Idioten des Auswaertigem Amtes, betreiben eine lange Partnerschaft mit Kriminellen, was im Visa Skandal schon Viele zum Staunen brachte.

Hinrichtung bei Durres: Die Super Berufs Mafia wie der E. Shullazi Clan, mit Edison Harizaj und Victor Ymiri

Rasti Xhisiela dhe organizata e strukturuar e Rilindjes
Taulant Balla, Arthur Bushi (Kruje Buergermeister), Rrahman Rraja

Etliche und teueste Luxus Autos, weil man mit gestohlenen Autos auch Drogen Lieferungen bezahlt, oder mit teuren Uhren und Eris Hoxha als Polizei Adviser des Edi Rama, baute das System erneut auf.
|
|
Jun 6 2019, 3:59pm

The Inside Story of Europe’s First Narco-State

 

A young generation of Albanians are caught between organized crime’s politics, rampant unemployment, and the fast cash of Class A drugs.

 

 

Schlagwörter: , , ,

KOMMENTAR(E) (5)

 • Comedy Show der Verbrecher Kartelle in Tirana: Die Kommunalwahlen wurden verschoben – Marina Durres – Albanien
  Jun 09, 2019., 10:41 •

  […] Albanien: Der Erste NATO „Narco State“ in Europa: „State Capture“ von Verbrechern kontrollie… […]

 • Council of Europe Cancels Election Monitoring Mission to Albania – Marina Durres – Albanien
  Jun 26, 2019., 17:57 •

  […] Albanien: Der Erste NATO „Narco State“ in Europa: „State Capture“ von Verbrechern kontrollie… […]

 • Gibt es Kommunalwahlen im Mafia Staat Albanien: 13 Oktober? – Marina Durres – Albanien
  Jun 27, 2019., 20:31 •

  […] Albanien: Der Erste NATO „Narco State“ in Europa: „State Capture“ von Verbrechern kontrollie… […]

 • Gjoka
  Jul 10, 2019., 17:07 •

  Bei einer Drogen Polizei Aktion gegen das Dorf Lazarate in 2017m wurde ein Polizei Buss beschossen, ein Elite Polizist starb. Der Täter Ruhan Hiraj, verbarg sich in den USA unter dem Namen: Sandri Hiraj in den USA, wo er festgenommen wurde, heute nach Albanien ausgeliefert wurde Dash Aliko, Drogen Baron von Lazarate und Berisha Financier Dash Aliku, von der Salih Berisha, Lulzim Basha geschützter DP Politiker baute das Drogen Imperium auf, ist heute für DP Partei immer noch aktiv. Bildergebnis für dash aliku lazarate Jugend Mord Bande in Lazarate Peinlichkeit der EU Polizei Mission PAMECA III: die dümmsten Kriminellen werden hohe Polizei Chefs in Albanien shpërthyese dhe i municionit”, “Prodhimi i armëve luftarake“, “Kryerja e veprave penale nga organizata kriminale dhe grupi i strukturuar kriminal”, “Pjesëmarrja në bandën e armatosur". Vrasja e efektivit Në datë 24.06.2015, në fshatin Lazarat të rrethit Gjirokastër, Ruhan Hiraj në bashkëpunim me disa të tjerë qëlluan me armë zjarri në drejtim të punonjësve të policisë të repartit “Renea”, të cilët kanë qenë brenda në automjetin e policisë në vendin e quajtur “Pularia”. Si pasojë mbeti i vrarë brenda në automjetin e policisë, punonjësi i Policisë Ibrahim Basha, si dhe janë plagosur punonjësit e policisë, J. I. dhe P. H. Si u arratis dhe u kap në SHBA Ruhan Hirajn fshihej në SHBA duke përdorur emrin Sandri Hiraj. Agjentët e FBI pasi e kanë lokalizuar e prangosën atë në zonën Clinton County të Neë Yorkut në 2017. Ai kishte hyrë ilegalisht në SHBA përmes kufirit me Meksikën, dhe për më shumë se dy vite iu fsheh autoriteteve. Hiraj u ndalua nga autoritetet amerikane si emigrant ilegal në datën 20 dhjetor 2017. Ruhan Hiraj momentin e arrestimit u deklaroi agjentëve të FBI se ai quhej Sandri Hiraj por nga dërgimi i shenjave të gishtave Interpol Tiranës ai u identifikua si një person në kërkim. Pas ndalimit, Interpol Tirana i dërgoi autoriteteve amerikane shenjat e gishtave dhe të dhëna të tjerë për identitetin e të ndaluarit. Përgjigjja që dhanë autoritetet amerikane bindën policinë shqiptare se personi që fshihej me identitetin e rremë Sandri Hiraj ishte Ruhan Hiraj, i shpallur në kërkim ndërkombëtar për vrasjen e efektivit të RENEA-s duke sjellë më pas ekstradimin e tij në Shqipëri.

  Ibrahim basha
  Ruhan Hiraj
  https://shqiptarja.com/lajm/deportohet-nga-shba-22vjecari-i-pwrfshirw-nw-vrasjen-e-efektivit-tw-reneas-nw-lazarat

HINTERLASSE EINEN KOMMENTAR

Wird geladen
×