Albanien: Der Erste NATO „Narco State“ in Europa: „State Capture“ von Verbrechern kontrolliert

Die Berufsverbrecher der SPD, EU im focus der Medien rund um die finanzierten Drogen Kartelle mit Edi Rama, Vangjush Dako

Mafia Kleptokratie Albanien: 1997-2019, mit korrupten US, EU, Deutschen

Dutch government leaning towards closing Albania’s door to EU accession negotiations

Der Idiot Michael Roth, muss etwas dazu Sagen, was er nicht kapiert, er hat ja facebook, twitter account wie die korrupten Idioten des Auswaertigem Amtes, betreiben eine lange Partnerschaft mit Kriminellen, was im Visa Skandal schon Viele zum Staunen brachte.

Hinrichtung bei Durres: Die Super Berufs Mafia wie der E. Shullazi Clan, mit Edison Harizaj und Victor Ymiri

Rasti Xhisiela dhe organizata e strukturuar e Rilindjes
Taulant Balla, Arthur Bushi (Kruje Buergermeister), Rrahman Rraja

Etliche und teueste Luxus Autos, weil man mit gestohlenen Autos auch Drogen Lieferungen bezahlt, oder mit teuren Uhren und Eris Hoxha als Polizei Adviser des Edi Rama, baute das System erneut auf.
|
|
Jun 6 2019, 3:59pm

The Inside Story of Europe’s First Narco-State

 

A young generation of Albanians are caught between organized crime’s politics, rampant unemployment, and the fast cash of Class A drugs.

 

 

Schlagwörter: , , ,

KOMMENTAR(E) (10)

 • Comedy Show der Verbrecher Kartelle in Tirana: Die Kommunalwahlen wurden verschoben – Marina Durres – Albanien
  Jun 09, 2019., 10:41 •

  […] Albanien: Der Erste NATO „Narco State“ in Europa: „State Capture“ von Verbrechern kontrollie… […]

 • Council of Europe Cancels Election Monitoring Mission to Albania – Marina Durres – Albanien
  Jun 26, 2019., 17:57 •

  […] Albanien: Der Erste NATO „Narco State“ in Europa: „State Capture“ von Verbrechern kontrollie… […]

 • Gibt es Kommunalwahlen im Mafia Staat Albanien: 13 Oktober? – Marina Durres – Albanien
  Jun 27, 2019., 20:31 •

  […] Albanien: Der Erste NATO „Narco State“ in Europa: „State Capture“ von Verbrechern kontrollie… […]

 • Gjoka
  Jul 10, 2019., 17:07 •

  Bei einer Drogen Polizei Aktion gegen das Dorf Lazarate in 2017m wurde ein Polizei Buss beschossen, ein Elite Polizist starb. Der Täter Ruhan Hiraj, verbarg sich in den USA unter dem Namen: Sandri Hiraj in den USA, wo er festgenommen wurde, heute nach Albanien ausgeliefert wurde Dash Aliko, Drogen Baron von Lazarate und Berisha Financier Dash Aliku, von der Salih Berisha, Lulzim Basha geschützter DP Politiker baute das Drogen Imperium auf, ist heute für DP Partei immer noch aktiv. Bildergebnis für dash aliku lazarate Jugend Mord Bande in Lazarate Peinlichkeit der EU Polizei Mission PAMECA III: die dümmsten Kriminellen werden hohe Polizei Chefs in Albanien shpërthyese dhe i municionit”, “Prodhimi i armëve luftarake“, “Kryerja e veprave penale nga organizata kriminale dhe grupi i strukturuar kriminal”, “Pjesëmarrja në bandën e armatosur". Vrasja e efektivit Në datë 24.06.2015, në fshatin Lazarat të rrethit Gjirokastër, Ruhan Hiraj në bashkëpunim me disa të tjerë qëlluan me armë zjarri në drejtim të punonjësve të policisë të repartit “Renea”, të cilët kanë qenë brenda në automjetin e policisë në vendin e quajtur “Pularia”. Si pasojë mbeti i vrarë brenda në automjetin e policisë, punonjësi i Policisë Ibrahim Basha, si dhe janë plagosur punonjësit e policisë, J. I. dhe P. H. Si u arratis dhe u kap në SHBA Ruhan Hirajn fshihej në SHBA duke përdorur emrin Sandri Hiraj. Agjentët e FBI pasi e kanë lokalizuar e prangosën atë në zonën Clinton County të Neë Yorkut në 2017. Ai kishte hyrë ilegalisht në SHBA përmes kufirit me Meksikën, dhe për më shumë se dy vite iu fsheh autoriteteve. Hiraj u ndalua nga autoritetet amerikane si emigrant ilegal në datën 20 dhjetor 2017. Ruhan Hiraj momentin e arrestimit u deklaroi agjentëve të FBI se ai quhej Sandri Hiraj por nga dërgimi i shenjave të gishtave Interpol Tiranës ai u identifikua si një person në kërkim. Pas ndalimit, Interpol Tirana i dërgoi autoriteteve amerikane shenjat e gishtave dhe të dhëna të tjerë për identitetin e të ndaluarit. Përgjigjja që dhanë autoritetet amerikane bindën policinë shqiptare se personi që fshihej me identitetin e rremë Sandri Hiraj ishte Ruhan Hiraj, i shpallur në kërkim ndërkombëtar për vrasjen e efektivit të RENEA-s duke sjellë më pas ekstradimin e tij në Shqipëri.

  Ibrahim basha
  Ruhan Hiraj
  https://shqiptarja.com/lajm/deportohet-nga-shba-22vjecari-i-pwrfshirw-nw-vrasjen-e-efektivit-tw-reneas-nw-lazarat

  • Gjoka
   Okt 03, 2019., 10:59 •

   Drogen Schmuggel der Edi Rama/Ilir Meta Kartelle und aus Vlore: Woche fuer Woche: 2,5 Tonnen Drogen werden von Albanern ueber Bord geworfen, von der Griechischen Polizei gefilmt. Ueber 30 Kilo Heroin, wurden ebenso beschlagnahmt

    

   • Balkansurfer
    Okt 08, 2019., 09:19 •

    die gefakten Mehrfach Paesse, ID Karten sind nach 10 Jahren abgelaufen! nun herrscht Chaos im Tessalonika Konsult wegen Verlaengerung der Albaner Mafia in Griechenland

 • navy
  Jul 26, 2019., 22:07 •

  es gibt sehr viele Britische Medien Berichte Bei einem erneuten illegalem Bauten an der Autobahn, der Collaku Familie, gab es einen Toten, 2 Collaku Familien Gestalten wurden verletzt . Die BAufirma, wird nicht einmal in den Medien genannt. nach Manipulationen am Strom Umspann Werk, flog der Transformator in die Luft, verursacht durch die gut bekannte Politik Mafia Familie: Collaku, wo auch 2 Verwandte verletzt wurden, Einer starb. Kostenlosen Strom, ein System für illegale Firmen, Bauten, Baufirmen und das schon lange. Die OSHEE Strom Versorgung, legt für Geld sogar illegale Leitungen, was vor über 10 Jahren auch bekannt war, denn Deutschland fördert die Zustände mit Stark Strom Leitungen, die nicht funktionieren, aber die KfW kredite müssen bedient werden. Und Posten für die Mafia Regierung gibt es auch bei den angeblichen Entwicklungsfirmen, die sofort unterwandert werden. Edi Rama, KfW Eröffnung im Kosovo mit INTECH Mafia Firma von GTZ,GIZ, KFW Leute zur Geldwäsche Kreditanstalt für Wiederaufbau KfW in Albanien: Vlore Projekte
  Herr Björn Thies
  Leiter der KfW Büros Albanien

  Shpërthen transformatori në Tiranë-Durrës, një i vdekur, dy rëndë

  July 25, 2019 13:19
  Robert Dauti. 36-vjeçari ishte i pranishëm në momentin e shpërthimit. Ai akuzohet për shkelje të rregullave të mbrojtjes në punë. "Nga shërbimet e Komisariatit nr. 6 arrestua në flagrancë shtetasi Robert Dauti 36 vjeç, banues në Tiranë, për veprën penale “Shkelja e rregullave të mbrojtjes në punë”, pasi ditën e djeshme në firmën ku ky shtetas ishte punonjës, si pasojë e shpërthimit të një transformatori elektrik gjeti vdekjen person dhe u plagosën dhe dy të tjerë" njofton policia. Ngjarja ndodhi dje në autostradën Tiranë-Durrës, ndërsa viktima është punëtori Gjergji Sula, në gjendje të rëndë në QSUT janë Fari Çollaku dhe Andi Bojni 22 vjeç. Policia thotë se transformatori shpërtheu si pasojë e një shkëndije elektrike, ndërsa në një reagim më të detajuar për ngjarjen, Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike, sqaroi se: Një kompani private, ishte duke kryer punime në autostradë, ku dy punëtorë të kësaj firme kanë shkurtuar distancën me linjën 110 kV të OST, çka ka shkaktuar masë. https://shqiptarja.com/lajm/shperthimi-i-transformatorit-dje-ne-autostrade-arrestohet-nje-person> Shpërthen transformatori në Tiranë-Durrës, një i vdekur, dy rëndë
  Një shpërthim i fuqishëm në një transformator elektrik në një objekt në rikonstruksion, i mori jetën një punëtori të firmës private të ndërtimit. Të plagosur mbetën edhe dy punonjës të tjerë të kompanisë së ndërtimit, të cilët janë në Qendrën Spitalore Universitare Nënë Tereza, në repartin e djegieve. Shpërthimi ndodhi në një objekt në ndërtim në rrugën dytësore në autostradën Tiranë-Durrës, ndërsa të plagosur mbetën Gjersi Sula, Fari Çollaku dhe një punëtor tjetër me inicialet S.Ç, ku njëri prej tyre ndërroi jetë në spital. Emri i tij ende nuk bëhet i ditur. Policia thotë se transformatori shpërtheu si pasojë e një shkëndije elektrike, ndërsa në një reagim më të detajuar për ngjarjen, Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike, sqaroi se: Një kompani private, ishte duke kryer punime në autostradë, ku dy punëtorë të kësaj firme kanë shkurtuar distancën me linjën 110 kV të OST, çka ka shkaktuar masë. OSHEE ka ndërhyrë duke stakuar energjinë elektrike në nënstacionin e Kasharit, për të shmangur pasoja më tragjike nga shpërthimi i shkaktuar. Ky defekt la pa energji bizneset përgjatë autostradës, zona e Kamzës, Vora dhe Mëzez. “Grupi i punës së avarisë së OSHEE mori masa për furnizimin menjëherë të nstacionit me linjën rezervë dhe aktualisht kanë marrë energji të gjithë zonat e lartpërmendura. Aktualisht kemi stakuar për masë vetëm fiderin që furnizon me energji zonën pranë subjektit në rikonstruksion”, – thotë OSHEE në një njoftim për ngjarjen.

  Vendngjahttp://www.gazetadita.al/shperthen-transformatori-ne-tirane-durres-nje-i-vdekur-dy-ne-gjendje-te-rende/

 • Insider
  Nov 07, 2019., 12:38 •

  Reine Verbrecher Organisation, des Mordes, des Betruges, des Diebstahles des Öles, Erpressung der Privatisierung und Verschuldung, mit Kriminellen

  Frankreich Macron spricht vom "Hirntod" der Nato

  Frankreich: Macron spricht vom "Hirntod" der Nato

  Keine Koordination, Zwist zwischen den Partnern: Frankreichs Präsident Macron stellt in einem Interview der Nato ein katastrophales Zeugnis aus. Der Türkei wirft er aggressives Verhalten vor. mehr...

   

 • BuckZiehsMutter
  Jan 20, 2020., 22:18 •

  Hinrichtung bei den Lulzim Basha, Berisha Verbrecher Banden den "Astrit" Banden, die dort illegal gebaut haben. Vilson Tafçiu, vor 2 Jahren aus Frankreich deportiert und ausgewiesen, wegen Drogen Handel Mit 2 weiteren Identitäten im Berisha System in Frankreich erwischt. Noka und Tafçiu  

  Tronditet Astiri/ Vritet me armë zjarri 28-vjeçari! Dy vite më parë u deportua nga Franca për trafik droge (EMRI+VIDEO)

  Vilson Tafçiu 28-vjeç ka mbetur i vrarë me armë zjarri mbrëmjen e sotme në një lokal në zonën e Astirit në Tiranë. Mësohet se viktima ka qenë i shoqëruar në një lokal në rrugën Teodor Keko, kur është thirrur nga autorët për të dalë jashtë, ku dhe është qëlluar për vdekje nga persona, identiteti i të cilëve nuk dihet.

Wird geladen
×