Land unter in Durres, mit dem KfW Kanalisations Projekt und im Hafen funktioniert nicht das TIMS Poizei System

Fiere, Berat, Durres, Vlore, Sarande, Shkoder: Gestank überall, Demonstrationen, von den Betrugs Infrastruktur Projekten der KFw, Weltbank, EU verursacht. Das gab es im Kommunismus nicht

Regen in Durres, mit der neuen Kanalisation, ohne Abschluss ins Meer und deshalb Land unter erneut gestern.

VIDEO/ Shiu përmbyt Durrësin, ujërat e zeza dalin në sipërfaqe

 

Postuar: 03/09/2018 – 11:26

Reshjet e shiut mëngjesin e sotëm kanë shkaktuar përmbytjen e rrugëve të qytetit të Durrësit të cilat janë bërë të pakalueshme pasi në sipërfaqe kanë dalë edhe ujërat e zeza. Situata më e rënduar është në rrugën “Egnatia” dhe atë “Mujo Ulqinaku”.

Problematike shfaqetn edhe rrugët “Taulantia”, “Aleksandër Goga”, kryqëzimi te stadiumi si dhe rrethrrotullimi te Stacioni i Trenit si dhe rruga “Pavarësia” në plazh dhe Ura e Dajlanit.

E bllokuar është edhe unaza e qytetit, ndërsa trafiku në Durrës është tejet i rënduar, me radhë të gjata makinash, pasi disa akse janë tërësisht të pakalueshme.

/portali DurresLajm/

Video:
Na bëni like në facebook!:

 

 • 25 Gusht, 21:19

  Shkodër, Buna kthehet në moçalishte, banorët: Turp! Situatë e papranueshme

 

 

 • 28 Gusht, 16:10

  Ujërat e zeza ‘pushtojnë’ lumin Osum në Berat, banorët: Era e keqe ndihet kudo

 

 

Schlagwörter: ,

KOMMENTAR(E) (5)

 • Balkansurfer
  Sep 07, 2018., 09:15 •

  vor 10 Jahren sollte der Kosovo den Hafen Shengin erhalten, nun versprach der Mafia Boss Edi Rama, der Mazedonischen Mafia einen Teil des Hafens von Durres

  Zaev: “Albanian PM promised a port for Macedonia in Durres”

 • Insider
  Sep 12, 2018., 19:34 •

  die neue Kanalisation wird schon wieder aufgerissen und die Rruga Egnatia ist gesperrt. Typisches KfW Projekt in diesem Fall wieder mal Alles Schwachsinn was Durres baut, auch mit Kalkstein platten, welche schnell zerstört sind, ebenso rutschig bei Regen und Schnee und so macht man weiter, lernt Nichts

 • Balkansurfer
  Okt 20, 2018., 20:13 •

  Die Stadt Polizei muss Sträucher der illegalen Bauherren entfernen, natürlich wieder einmal bei der Dajlan Brücke, einem Eldoradad korrupter Rathaus Banden und der Kosovo Mafia.

  Pronari në Durrës i zapton rrugën banorëve të lagjes, ndërhyn Policia Bashkiake (FOTO+VIDEO)

  19/10/2018 - 14:12
  Policia Bashkiake e Durrësit, duke i dhënë zgjidhje të njëpasnjëshme problemeve të ndryshme që kanë qytetarët, këtë të premte është ndalur në aksionin e radhës. Pas ankesave të shumta nga banorë të lagjes 14 (Plazh - Ura e Dajlanit), forcat e policisë hapën një rrugë të re që ishte zënë nga një subjekt në zonë. Bllokimi i rrugës me lule e pemë ishte bërë pengesë në lëvizjen e banorëve, ndërsa vetë zënia e hapësirës publike ishte e paligjshme. Për banorët e kësaj zone, prej kohësh ishte kthyer në shqetësim zënia e rrugës, por falë ndërhyrjes së efektivëve të Policisë Bashkiake të Durrësit, e cila çdo ditë e me tepër është pranë qytetarëve të saj, u bë e mundur që rruga t’i kthehet komunitetit. Banorët kanë falënderuar nga ana e tyre Policinë Bashkiake të Durrësit.
  /portali DurresLajm/
  Video:
  Na bëni like në facebook!:

 • Neue Durres Kanalisation und Land unter bei Regen in Tradition des KfW Betruges mit Vangjush Dako – Albanien News
  Okt 31, 2018., 15:20 •

  […] ungewöhnlichen Sturm, sogar im Levkas Kanal Boote versenkt. Eine neue Kanalistalisation, die man 1,5 Meter unter dem Normal Wasser Spiegel des Meeres baut, jedes frühere Rohe zuschüttete, was schon vor 15 Jahren zu grossen Problemen führte. Natürlich […]

 • Balkansurfer
  Nov 21, 2018., 08:04 •

  Erst seitdem die Verrückten Betrüger der EU Geld ohne Ende nach Albanien pumpen gibt es diese ständigen Überschwemmungen, vor allem in Vlore, Durres, weil Idioten der jeweiligen Regierungen, ohne Bildung, ohne technisches Wissen die Gelder nur stehlen, jede Abwasser Regen Ringe zu betonieren. Besonders bekannt, vor kurzem die Palmen Anpflanzung der EU, wo 10 fach überteuert Palmen angepflanzt wurden, aber nicht mit dem vorgeschriebenen 6 Meter Abstand zur Strasse, sondern ca. nur 2 Meter, wo alle Ablauf Möglichkeiten von Wasser zubetoniert wurde, wie jede Kanalisation ebenso

  Reshjet e shiut, uji i Drinos vërshon rrugëve të Gjirokastrës, probleme në qarkullim (VIDEO)

  Një situatë emergjente është krijuar si pasojë e motit të keq në qytetin e Gjirokastrës ku ujërat e lumit kanë vërshuar sipër urës që lidh...

HINTERLASSE EINEN KOMMENTAR

Wird geladen
×