ARCHIVE

das Mafia Hotel „Plaza“ in Tirana, hört und filmt seine Gäste und Angestellten schlimmer wie im Kommunismus

Überall bis 300 Meter um das Hotel, Sanitären Anlagen, in den Hotel Zimmern wird mit versteckten Kameras, wird Alles augenommen, was amtlich nach unzähligen Beschwerden von Kunden und Angestellten dokumentiert wurde. Das Hotel wurde ohne Beton Rüttler gebaut (Vibrim auf Albanisch), ist von Beginn an Baubetrug in Tradition und das ist ab 4 Stockwerken Bauvorschrift, wo noch nie ein Gesetz implementiert wurde in Albanien.

Man hört gezielt auch Gespräche vom Personal und den Gästen ab! Das ganz angebliche  Hotel “Plaza” në Tiranë  ist verwanzt, wie früher das uralte Kommunisten Vorzeige Hotel „Dajti“

Praktisch sind alle Hotels an der Küste ebenso in Hand von Drogen Bossen, Mördern und Verbrechern in Albanien und oft auch reiner Kredit Betrug mit korrupten Bankern, denn 10 % auch 20 % muss für Kredite gezahlt werden. Fortschritts Berichte der hoch korrupten EU Delegationen sind inzwischen Standard und von peinlichen Botschaftern.

Unglaubliche viele Beschwerden und nun Beweise, das im Mafia Hotel „Plaza“ in Tirana,einem Schrottbau ohne Beton Rüttler gebaut, Gäste auch im Schlafzimmer, Toiletten, Bad, Schwimmbad heimlich abgehört, gefilmt werden wie im Kommunismus.Kreditbetrug, Geldwäsche, Manager werden ermordet, Tirana Hotels. Selbst die Sheraton Gruppe, Mak Albania, verliess nach Millionen Verlusten Albanien. Selbst die Website des Hotels funktioniert nicht mehr.

 • Komisioneri zbulon skandalin: Hotel „Plaza“ përgjon e survejon klientët e punonjësit!

  22/09/2018 – 14:38

  Klientë të ndryshëm e kishin denoncuar si fakt te komisioni për të Drejtën e Informimit dhe Mbrojtjen e të Dhënave Personale, i cili bëri dhe verifikimet përkatëse, nga dokumentet e të cilit rezulton…
 • SKANDAL në TIRANË/ Hotel PLAZA përgjon klientët në çdo cep, publikohet RAPORTI (DOKUMENTET)

  Publikuar tek: aktualitet, më 17:03 22-09-2018 SKANDAL në TIRANË/ Hotel PLAZA përgjon klientët në çdo cep, publikohet RAPORTI (DOKUMENTET)

   

  Skandal në Tiranë, Hotel Plaza përgjon dhe filmon klientët në çdo cep.

  Hotel Plaza në Tiranë është paditur nga klientët dhe nga punonjësit e saj të cilët thonë se survejohen në ambientet e brendshme të godinës.

  Lajmi është bërë i ditur nga një raport i Komisionerit për Mbrojtjen e të dhënave personale.

  Klientë të ndryshëm dhe punonjës e kishin bërë denoncimin te drejtori i Komisionerit për Mbrojtjen e të dhënave personale, Besnik Dervishi, i cili ka bërë gjithë verifikimet përkatëse.

  Nga verifikimet e bëra rezultoi se Hotel ‘Plaza’ përgjon e survejon në çdo cep të tij.

  Sipas proces-verbalit të datës 11.04. 2018, për faktet e dala, nga hetimi i kryer në hotel ‘Plaza Tirana sh.a’, rezulton se ky biznes, me frekuentim të personave e grupeve klientë ‘VIP’, ka instaluar sistem video-survejimi, të tipit ‘CCTV’, me kamera të thjeshta dhe cilësore ‘4K’, me rreze 360 gardë, të cilat vrojtojnë çdo skutë të mjedisit, brenda e deri në 300 metër distancë, jashtë hotelit.

  Mbikëqyrja, nëpërmjet sistemit të video-survejimit (CCTV), e ambienteve si palestra force, palestra aerobi, korridoret dhe mjediseve tjera të pushimit e qëndrimit, brenda dhe jashtë hotelit, përbën shkelje.

  -Kontrolluesi (survejuesi) Hotel ‘Plaza’, nëpërmjet këtij rrjeti survejimi, mbledh dhe përpunon të dhëna ‘imazhe-video’, të klientëve e punonjësve të tij.

  -Stafi i hotel ‘Plaza’, kryen dhe mbledhjen e të dhënave sensitive (grup gjaku) dhe kjo përbën shkelje të rëndë.

  Pas zbulimit të këtij skandali, Krye-komisioneri, Besnik Dervishi, ka urdhëruar pronarët e Hotel ‘Plaza Tirana sha.a’, të ndërpresin urgjent, veprimtarinë survejuese me filmime, video, fotografi e marrje grup gjaku, duke i lënë këtë ultimatum zyrtar:

  Hotel ‘Plaza Tirana’, të shkatërrojë të dhënat personale ‘imazhe video’, të punonjësve e klientëve, të grumbulluara nëpërmjet sistemit të video-survejimit (CCTV).

  Hotel ‘Plaza Tirana’, të shkatërroj, të dhënat ‘sensitive’ (grup gjaku), që ka mbledhur për punonjësit dhe këdo tjetër.

  Brenda 15 ditëve, këto detyrime, të jenë realizuar, në të kundërt, do të veprohet me gjobë, ose me denoncim publik“, thuhet në procesverbalin e nxjerrë nga verifikimet.

  Rekomandimi-plaza-survejimi-panorama (1).jpg

  Rekomandimi-plaza-survejimi-panorama (2).jpg

  Rekomandimi-plaza-survejimi-panorama1.jpg

  Rekomandimi-plaza-survejimi-panorama2.jpg

 

Das Verbrecher Kartell des Edi Rama: Vize Parteischef: Jurgis Çyrbja Partner des Emiljano Shullazin Clans und Mark Luli

Fortschritte im EU Modell und einer peinlichen Deutschen Botschafterin. Das Edi Rama Verbrecher Kartell in Tradiiton aus Deutschland finanziert. Steinmeier, Angela Merkel, die korrupte EU und Deutsche Botschaft und KfW aktiv dabei. Vor 15 Jahren waren bei EU Behörden usw.. Edi Rama und seine kriminelle Drogen Bande schon gut dokumentiert, ebenso von Salih Berisha und Ilir Meta. Trotzdem machte Steinmeier die korrupte Bande der Hirnlosen im Auswärtigen Amte damals wie heute weiter, weil Milliarden zustehlen sind.
Angela Merkel und der Gangster Bes Kallako

Der Vize PS Parteivorsitzende Jurgis Cyrbja, auch noch Grundstücks Vize Direktor in Durres, zeigt wie man als Verbrecher in der Politik Karriere macht, wie Vangjush Dako, F. Koka in Sarande, Froku in Lezhe, oder in Tirana. Direkter Partner der Auftragskiller Bande des E. Shullazi. Die Opposition fordert mit Recht die Verhaftung.

Umfangreiche Abhör Protokolle, Besuche auch im Gefängnis, mit den engsten Partnern des Profi Verbrecher Clans Emiljano Shullaziergänzen den Sumpd de Kriminellen rund um Edi Rama, der als Drogen Boss, Geldwäsche Experte Nr. 1 schon vor 10 und 15 Jahren gut bekannt war. Von der Gruppe wurden gezielt Durres Richter bestochen, welche vorbestellte Richterurteile sprachen, um das uralte „Vollga“ Hotel zu stehlen, und einer der Super Deutschen Lobbyiaten (des DAW) hatte dort sein Mafia Büro, vollkommen ohne Registrierung um Gelder für die Albaner Mafia zustehlen. Die Ehefrau wollte über ihr Immobilien Geschäft, 900.000 am Küstengrundstücke verkaufen, welche ebenso mit gefälschten Urkunden zum Verkauf angeboten wurden.

Der Vize Parteivorsitzender Jurgis Cyrbja, zuvor Motor der übelsten Fälschungen, Erpressung, Richter Bestechung rund um das „Vollga“ Hotel, ist direktes MItglied und Partner des Auftragskiller Clans, des Emiljano Shullazi, der immer wieder mit Waffe verhaftet wurde, immer wieder frei kam. Sogar direkten Polizei Schutz hatte, weil sich der damalige Innenminister Samir Tahiri mit ihm traf.

Der abgehörte PS Abgeordente Jurgis Cyrbja, gibt zu das er den Auftragskiller Shullazi, Drogen Boss, Langzeit Kriminellen im Gefängniss besuchte, bezeichnet den Super Gangster, Erpresser E. Shullazi als Freund. Samir Tahiri der Innenminister, hatte ebenso Treffen mit Shullazi und bei einem Attentat in Tirana, gegen Shullazi, wurde der Mörder erschossen, als ein Polizist am selben Tisch sass in 2015.

“E kemi keq punën”, deputeti socialist sqaron të vërtetën e emrit tek përgjimet
17/08/2018, 18:32
Jurgis Cyrbja

Deputeti i PS Jurgis Çyrbja, ka reaguar pas publikimit të përgjimeve nga Prokuroria, ku ai rezulton se ka komunikuar me Gilmando Danin, një prej anëtarëve dhe miqve të ngushtë të Emiliano Shullazit.

Çyrbja në reagimin e tij në Facebook, shkruan se është i detyruar që të jap një shpjegim për këtë ngjare, por shton se ka qenë në Prokurori dhe ka bërë deklarimet e nevojshme që kohë më parë.

“E kemi keq punën”, deputeti socialist sqaron të vërtetën e emrit tek përgjimet

“E kemi keq punën”, dalin përgjimet. Si e lajmëroi deputeti i PS-së Shullazin për hetimet e prokurorisë

Pas një hetimi të nisur kryesisht në shkurt të 2016, prokuroria për Krime të Rënda vuri nën përgjim dhe vëzhgim Emiljano Shullazin dhe miqtë e tij. Mes dhjetëra telefonatave të përgjuara, dy prej tyre tërhoqën vëmendjen e prokurorëve. Në rrjetën e përgjimit, kishte rënë Jurgis Çyrbja, ish-zyrtar i lartë i hipotekës në Durrës, aktualisht deputet i Partisë Socialiste.

Referuar dosjes hetimore rezulton se menjëherë sapo një oficer i policisë gjyqësore shkoi në zyrat e hipotekës në Durrës për të sekuestruar praktikën e regjistrimit të ish-hotel Vollgës, Çyrbja telefonon Gilmando Danin, i konsideruar si krahu i djathtë i Shullazit.

Ligjvënësi e informon atë, se prokuroria ishte vënë në lëvizje dhe shprehte shqetësim për këtë fakt.
“E kemi keq punën. Lidhet me detyrën time”, dëgjohet Çyrbja t’i thotë të pandehurit.
Po atë ditë, prokurorët e ftuan Çyrbjan, të jepte shpjegime ne cilësinë e personit qe kishte dijeni për rrethanat e hetimit, raporton “BalkanWeb”.

Pasi mbaron rrëfimin e tij, pa kapërcyer rrethimin e godinës së xhamtë, ligjvënësi telefonon sërish Gilmando Danit dhe i kërkon të takohen.

Nga ai moment deputeti dhe i dyshuari nuk rezultoi të kenë folur më në telefon. Pak muaj me vone të Çyrbja u ballafaqua në sallën e gjyqit me Shullazin dhe të pandehurit e tjerë duke dhënë dëshminë e tij. Ai foli asokohe edhe për një takim që kishte pasur me Emiljano Shullazin, për çështjen e ish-hotel Vollgës, por nuk pranoi të kishte pasur komunikime me miqtë e tij përmes telefonit, ku i informonte për gjithë sa ndodhte.

Prej atëherë ka kaluar jo pak kohe. Çyrbja vazhdon i qetë jetën parlamentare. Ndërkohë Shullazi dhe miqtë e tij, ndaj të cilëve rëndojnë akuza të rënda, si gjobëvënie apo shkatërrim prone me eksploziv presin shtatorin për të dëgjuar pretencën e prokurorisë.

Në këto muaj kur vettingu në gjyqësor ka dhënë frytet e para, e pritet që ky proces të nisë edhe në polici, pyetja e madhe që shtrohet është: A ka ardhur koha për vetting në politikë?

(BalkanWeb)

LEXO EDHE: 

Reagon deputeti i PS: E vërteta e akuzës për lidhje me Shullazin

http://www.tpz.al/2018/08/17/e-kemi-keq-punen-dalin-pergjimet-si-e-lajmeroi-deputeti-i-ps-se-shullazin-per-hetimet-e-prokurorise/

Socialist MP Suspected Of Being Involved With Shullazi Gang

Socialist MP Suspected Of Being Involved With Shullazi Gang

Socialist MP Jurgis Çyrbja has spoken on the phone, at least twice, with Gilmando Dani, Emiljano Shullazi’s right hand. In these conversations, the MP informs Dani of the Prosecution Office’s actions, even though the…

Postuar: 17/08/2018 – 18:31

   Deputeti i PS, Jurgis Çyrbja ka reaguar pas akuzave të PD se ai është pjesë e bandës së Emiliano Shullazit dhe për këtë duhet të arrestohet.

Super Mafia Boss Durim Keci, finanziert den Umwelt- und Tourismusminister Ben Blushi und praktisch alle Minister haben Mafia Financier kaufen sich Posten in der Regierung

Durim Keci

 

Korrupte oft Schwule Deutsche wie Florian Hahn, Michael Roth, Knut Fleckenstein promoteten wie SDiebstahl von Baumaschinen, Luxus Autos und dann heute der Sohn Belind LUli, studierte in England, verschob schon teuerste Autos nach Albanien und wurde 2010 schon erwischt. Vor vielen Jahren hat die Albanische Regierung Mark Luli, schon die Radio und TV Lizensen weggenommen, weil man nur von Piraterie lebte im Musik und Nachrichten Geschäft

Gangster und der Lesben Club der SPD HIrnlosen:
Lefter Koka, Barbara Hendricks

http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2013/11/Ndue-Dedaj-213x320.jpg

Anti Mafia Italien, die Österreichische Justiz, schon vor weit über 10 Jahren gesucht der Super Mafiosi Mark Luli (vorbestrafter Bauunternehmer)

Der Sohn Belind Luli heute. Ferrari, teueste Porsche, Bently, Lamborgini und weil er hohe Bußgelder erhielt, als er in Park Verboten parkte in Tirana.

Belind Luli

https://alpenews.al/tmerri-policise-ky-eshte-djali-milionerit-shqiptar-qe-mrekulloi-milanon-bishen-e-tij-luksoze

Bildergebnis für Mark Luli

Me makinë 200 mijë euroshe në rrugë, kush është pasaniku i ri i Tiranës?

Belind Luli është djali i një prej biznesmenëve më të pasur në vend.
I riu, i cili ka studiuar në Angli është djali i biznesmenit të ndërtimit, Mark Luli.

Ai është vetëm 30 vjeç dhe fama e tij në rrjetet sociale ka kapur majën.

Kjo për shkak se reklamon herë pas herë automjete të shtrenjta të tipeve të ndryshme.

Luli posedon një “Rolls Royce” të bardhë, një “Bentley”, një “Range Rover” dhe disa automjete të tjera super të shtrenjta.

Ai posedon gjithashtu dy mjete luksoze të tipit “Lamborghini” dhe ditët e fundit e ka pasuruar koleksionin e tij të makinave të shtrenjta me një “Huracan” ngjyrë portokalli me vlerë përafërsisht 200 mijë euro.

Mjeti luksoz ka kthyer kokën e të gjithë kalimtarëve në rrugët e Tiranës.

Videoja është siguruar nga faqja e njohur në Instagram @RichKidsTirana për reklamimin e mjeteve luksoze të shqiptarëve.

EU Verbrecher Bande in Tirana, der Inkompetenz

InTv ka bërë një listë të tyre që ju e gjeni në galerinë më lart.

1.Denion Mejdani – Djali i ish presidentit Rexhep Mejdani, i njohur për mbarëvajtjen e disa bareve dhe club-eve në kryeqytet.
2.Erik Fullani – Erik Fullani është djali i ish-guvernatorit të bankës së Shqipërisë, Ardian Fullanit. Ai spikat gjithnjë për veshjet e zgjedhura me shumë kujdes, gjithnjë të markave të shtrenjta dhe sigurisht lifestyle-in me makina të bukura dhe pushime të çmendura.

Ähnliches Foto

Samir Mane, mit seinem Sohn Martin
3.Martin Mane – Martini është djali i Samir Manes, një nga biznesmenët më të fuqishëm në Shqipëri. Familja e tij menaxhon dhe posedon një numër të madh biznesesh dhe aksionesh. Kjo justifikon edhe jetën e bukur që djaloshi 20 vjeçar bën.
4.Dejvi Hoxholli – Një tjetër 20-vjeçar i cili bie në sy për pasionin për makinat e shtrenjta. Dejvi ka studiuar në Londër dhe familja e tij merret me biznes.
5.Vis Bajraktari – I njohur ndryshe si i dashuri prej shumë vitesh i Lori Hoxhës, Visi mbahet si një ndër djemtë më simpatikë të brezit të tij dhe që ndër të tjera bën edhe një jetë mjaft të mirë.
6.Tedi Ngjela – Tedi gjithashtu është një nga djemtë më In të jetës në Tiranë. Gjithnjë i dukshëm nëpër mbrëmje gala apo festa të rëndësishme.
7.Rejd Sheqi – Rejd Sheqi nuk nguron asnjëherë të postojë foto të jetës së tij dhe ndër të tjera ekspozon edhe bizneset.
8.Belind Luli – Një tjetër figurë e hasur shpesh në Tiranë. Belindi njihet për pasionin për motorrat dhe makinat e shtrenjta. Familja e tij merret me prodhimin e materialeve të ndërtimit.
9.Fatmir Hysenbelliu – Ish-futbollist dhe djali i Irfan Hysenbelliut, pronar i disa prej mediave kryesore të vendit dhe biznesmen i njohur.
10.Ledio Ruçi – Ledio Ruçi, djali i kryetarit të Kuvendit Gramoz Ruçi punon tek ANTA, agjensia ndërkombëtare e trafikut ajror.

Wird geladen
×