11,6 Tonnen abgelaufenes uralt Bier aud Estonien, illegales Fleisch in MIlot wurde beschlagnahmt

Alles Show, Alles wird wieder weiter verkauft

Tregu i Milotit pa veteriner, kafshët shiten pa kontroll

Im Krankenhaus wie jedes Jahr landen vor allem Kinder, durch Lebensmittel Vergiftung

 

Schlagwörter:

KOMMENTAR(E) (4)

 • navy
  Aug 07, 2018., 14:00 •

  Das Essen bei 39 Hochzeitsgesellschaften war vergiftet, die Lebensmittel und das Fleisch unbekannter Herkunft, oft ist es die Kosovo Mafia. Allein 10 Hochzeitsgesellschaftn in Elbasan    

   

 • navy
  Aug 07, 2018., 16:45 •

    Prominenten Lokal in Elbasan geschlossen nach Lebensmittel Skandal. 44 Personen erkrankten einer Hochzeits Gesellschaft bei der Albaner Mafia. das "Laguna Blue" (Besitzer ist: Manol Musaj).ein angebliches Luxus Restaurant, nur eine Nr. in den unendlichen Skandalen, schlimmer denn je, vor allem weil verseuchtes Fleisch, Lebensmittel unbekannter Herkunft und uralt Fisch verkauft wird. Fleisch ohne Kühlung ein Standard und Betrug wie beim Döner in Deutschland**

  FOTO/ Bllokohet lokali në Elbasan ku u helmuan 44 dasmorë, tek "Laguna Blu" këndonin edhe VIP-a (Detaje)

   position="57.0938" />
  Të paktën 44 dasmorë të pranishëm në tre dasma të zhvilluara të shtunën dhe të dielën në Elbasan u helmuan nga ushqimi. Report Tv mëson se të gjithë dasmorët janë helmuar në lokalin "Laguna Blu" që ndodhet në unazën e këtij qyteti. Ndërkohë që AKU-së iu deshën disa ditë që të merrte masa e të bllokonte lokalin në fjalë. Lokali rezulton të ketë pasur mungesë të rëndë të kushteve higjeno-sanitare dhe mungesë të dokumentacionit shoqërues për produktet që iu gjetën brenda gjatë inspektimit. AKU gjithashtu mori edhe masën administrative gjobë në vlerën 700.000 lekë.
  "Nga verifikimi i subjektit të shtetasit Manol Musaj rezultoi se kishte mungesë të rëndë të kushteve higjeno-sanitare si dhe mungesë të dokumentacionit shoqërues(gjurmueshmëri). Në momentin e inspektimit në subjekt, ndodheshin 12 kg mish vici, 40 kokrra veze, 25 kg mish gici, 5 kg djathë i bardhë si dhe 4 kg djathtë kaçkavall pa etiketë. Për produktet e gjendura në subjekt u realizua marrja e mostrave me qëllim kryerjen e analizave për prezencë të Salmonelës",- sqaron AKU.
   
  FOTOT/LOkali ku u helmuan dasmorët Ndërkaq, po të hedhësh një sy të shpejtë në profilin e Facebook-ut të këtij lokali shohim që ka një eksperiencë disa vjeçare dhe se janë të shumta ceremonitë martesore që janë zhvilluar në ambientet e tij. Madje shpeshherë organizoheshin edhe festa apo party me të ftuar këngëtarë të njohur si Ermal Mamaqi, apo Xhensila Myrtezaj. Ne foto, posteri i koncertit Për helmimet u prononcua më herët edhe Luan Rrapi, nëndrejtor i spitalit rajon në Elbasan, i cili saktësoi se në urgjencën e këtij spitali kanë shkuar 44 persona, mes tyre edhe dy fëmijë. 31 prej të helmuarve vazhdojnë të qëndrojnë të shtruar në spital. ++ Deutschland

 • navy
  Aug 09, 2018., 16:19 •

  27 Tonnen Mehl ohne Zertifikate wurden beschlagnahmt, oft minderwertiges Mehl in Tradition http://www.kohajone.com/2018/08/09/foto-aku-bllokon-27-ton-miell-gruri-ja-arsyeja-e-bllokimit-te-ngarkeses-se-trete/

 • navy
  Aug 15, 2018., 14:00 •

  Viele Tonnen Fleisc wurde in den letzten Wochen in Albanien beschlagnahmt, ohne jeden Herkunftsnachweis, oft verseuchtes Fleisch, oft die kosovo mafia dahinter. Dreck für touristen die einzige Albanische Tourismus Politik durch eine kriminelle Regierung seit über 10 Jahren. Abwässer Tourismus als System und Umwelt Zerstörung Shengin uralte Fleisch aus dem Kosovo wurde beschlagnahmt, was aus dem Kosovo kam

Wird geladen
×