ARCHIVE

Vladimir Çilotaj festgenommen, wegen Drogen Netzwerken bis zu Frauen Entführungen in Fiere

Festgenommen: Vladimir Çilotaj, u.a.wegen Frauen Entführung, der Hochburg für Entführungen in die Prostitution, schon vor 20 Jahren. siehe Kajolli. siehe die Deutsche Botschafterin Susanne Schütz, in Fiere mit Kriminellen!

Zuvor auch wegen Erdöl Diebstahl festgenommen, zusammen mit einem Polizei Chef und nun erneut: Eigene Drogen Trocknung Anlage, Schmuggler Boot usw.

Susanne Schütz mit der Albaner Mafia in Fiere. Klenes Schwätzcchen unter Ifiozrn

Susanne Schütz in der Mafia Stadt: Fiere

Jeder Hirnlose wird heute Botschafterin im Auswärtigem Amte, wenn man aus der Betrugs und Drogen Schiene der DAAD – Open Society kommt, inklusive dem Leiter der PR Lügen Abteilung: Andreas Kindl

Die Dummen im Auswärtigem Amte, was man mit Cheblis schon sah, im Balkan ab Ende 1998 ebenso deutlich sah, wie die Dümmsten die Botschaften fluteteten und schon damals wurden Sprecherinnen PR Leute eingeführt und besoldet, obwohl man den aufgeblähten Apparat nicht brauchen konnte.

versucht verzweifelt den Platz am Büffet zwischen dem niedergehenden Imperium und der eigenen Bedeutungslosigkeit zu erhalten indem sie das Narrativ der eigenen Wichtigkeit als professionelle soap opera inszeniert.

Hmm…ich denke….das kann weg.

Hier noch zur Erheiterung ein Auszug aus dem Rubikon Beitrag von
Friedhelm Klinkhammer und Volker Bräutigam

Der Volljurist und Abheber im Auswärtigen Amt Berlin will, folgt man der Tagesschau, will das syrische Durchführungsgesetz für den Wiederaufbau “nicht dulden” und “die Vereinten Nationen einschalten”. Davon wird bald kaum mehr die Rede sein. Weißt du, was ein beamteter Jurist als Allererstes tut, wenn ihm ein neuer Vorgang auf den Tisch gelegt wird? Na? Richtig: Er prüft, wer dafür eigentlich zuständig ist. Dass das syrische Gesetz einem Berliner Genehmigungsverfahren unterfällt, ist in der Tat eine sensationelle Nachricht, gelle?

https://www.rubikon.news/artikel/assad-der-dieb

VIDEO/Zbulohet laboratori gjigant i drogës në Fier, sekuestrohet gomonia 12 m e gjatë

Një laborator i madh droge, me sipërfaqe 300 metra katror, është zbuluar nga Policia e Fierit, ndërsa është sekuestruar një gomone, që dyshohet se përdorej për transport lëndësh narkotike. Laboratori ishte ndërtuar në fshatin Mbrostar, në tokat në pronësi të shtetasit Vladimir Çilotaj (Shpërdheja), 50 vjeç, banues në Patos.

Vendi ku do kultivoheshin dhe përpunoheshin bimët narkotike kishte një sipërfaqe prej rreth 300 metra katror dhe ndodhej brenda magazinës 400 metra katrorëshe. Nga ana tjetër, gjatë kontrolleve policore u gjet dhe gomonia 12 metra i gjatë me 2 motorrë nga 250 KF, në afërsi të fshatit Seman.


Gomonia e sekuestruar pranë laboratorit


FOTOT/Laboratori i drogës i zbuluar në Fier

Njoftimi i policisë:
Policia e Fierit zbulon një laborator në ndërtim e sipër, i cili dyshohet se do të përdorej për kultivim të bimëve narkotike. Sekuestrohet një mjet lundrues me gjatësi rreth 12 metra, i dyshuar për transport lëndësh narkotike.

Në zbatim të planit të masave për kontrollin e territorit me qëllim goditjen e fenomentit të kultivimit të bimëve narkotike si edhe në bazë të informacioneve të mara në rrugë operative, në fshatin Mbrostar, Fier, në tokat në pronësi të shtetasit Vladimir Çilotaj (Shpërdheja), 50 vjeç, banues në Patos, u konstatua një laborator i dyshuar për kultivim të bimëve narkotike.

Magazina ka një sipërfaqe prej 480 metra katror dhe brenda saj ishte montuar laboratori me një sipërfaqe prej rreth 300 metra katror. Në vijimësi të kontrolleve të ushtruara, në afërsi të fshatit Seman u gjet një mjet lundrues 12 metra i gjatë me 2 motorrë nga 250 KF. Policia po punon për identifikimin dhe kapjen e pronarit të mjetit lundrues.

Grupi hetimor po punon për ndalimin e pronarit të magazinës, shtetasit Vladimir Çilotaj (Shpërdheja) dhe zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes apo personave të tjerë të implikuar.

12:33
Rrëmbim vajze dhe vjedhje, për çfarë ishte arrestuar pronari i tokës ku u zbulua laboratori i drogës

Report Tv ka zbardhur të detaje të reja mbi laboratorin e drogës të zbuluar në Fier, në tokën e shtetasit Vladimir Çitoja.

Report Tv mësoi se pronari i tokës, ku u ndërtua laboratori 300 metra katror, ka qenë i arrestuar më parë për vjedhje, bashkë me shefin e postës së Policisë Patos.

Çitoja dhe zyrtari i postës së policisë vidhnin naftë bruto në ‚Albpetrol‘ dhe për këtë ishin arrestuar. Por, mbi Vladimir Çiton nuk rëndon vetëm akuza e vjedhjes, pasi burime të Report Tv bëjnë me dije se 50-vjeçari, banues në Patos, ishte arrestuar më parë edhe për rrëmbimin e një vajze në Fier.

15:38
I fshehur mes blloqeve me kashtë, Report Tv pranë laboratorit të kanabisit në Fier

Laboratori gjigant në fshatin Mbrostar të Fierit ishte i ndërtuar në mes të një blloku me kashtë.

Trafikantët kanë gjetur vendin më të përshtatshëm për ndërtimin e punishtes, për të mos rënë në sy dhe vijuar të qetë aktivitetin kriminal. Report Tv mbërriti mëngjesin e sotëm pranë laboratorit me sipërfaqe prej rreth 300 metra katror.

Brenda magazinës dallohen llambat që përdoren për rritjen e bimëve të kanabisit. Gjithashtu ishte montuar edhe një sistem aspirimi me të gjitha tubacionet, si dhe freskuese të vogla që bëjnë tharjen e bimës. Rrjet elektrik, pompa dhe tela për të tharë bimët e kanabisit ishin vendosur brenda magazinës.

Burime Policore thanë për Report TV se fillimisht magazina është pikasur nga një oficer policie. Banorë të fshatit Mbrostar e kanë parë këtë polic dhe uniformat blu kanë vendosur për të ndërhyrë pasi I trembeshin rrjedhjes së informacionit.

Pronari i magazinës Vladimir Çillotaj është një emër i njohur për Policinë. Ai është arrestuar më parë për vjedhje të naftës Bruto të Albpetrolit, bashkë me shefin e postës policore Patos. Gjithashtu Vladimir Çilotaj është arrestuar edhe për shkak të rrëmbimit të një vajze.

Met Kanani festgenommen:

Die Albanische Lebensmittel Kontrolle AKU in der Tradition des Betruges

Eine Gründung des Salih Berisha, mit dem Gangster Brüdern Genc Juka, dessen Betrugs Wurzelen in München sind. Jede Albanische Familie hat heute 5 Wohnungen oder Häuser, wobei die Kosovo Mafia überall an den Küsten mindestens ein Ferien Appartment hat, durchaus aber auch 20 und 50 Appartments, wo man Dumme sucht, welche den illegalen Bauschrott Made by Frank Walter Steinmeier versucht zu verkaufen.

Sogar kranke und verseuchte Tiere werden gehandelt, gefälschte Limonade, oder die Gewichte der Verpackungen stimmen nicht.

Praktisch kontrolliert niemand die Restaurants, Imbiss Stuben, erst wenn es schwerste Lebensmittel Vergiftungen gibt. Mafia Luxus Lokale in Tirana, Durres, wie Hotels sind besonders stark betroffen und bei 30.000 illegalen Bauten, u.a. durch die Betrugs Kriminellen der KfW, GIZ, Deutsche Botschaft finanziert dieses Taliban Umwelt Massaker, Zerstörung Antiker Stätten, sollte man sich nicht wundern.

Aktualitet

Shpërdoruan detyrën, merren masa disipinore ndaj veterinerëve në Berat, Lezhë dhe Shkodër/EMRAT

Foto ilustruese

Gjatë kontrolleve të vazhdueshme që janë ushtruar mbi therjen, transportimin dhe shitjen e bagëtive në vend, Autoriteti Kombëtar i Ushqimit  është përballur herë pas here me shkelje flagrante të protokollit veterinar, nga veterinerë të bashkive.

Më konkretisht, nisur nga disa raste të evidentuara në Berat, Sarandë dhe Lezhë, ku mjeku veteriner i bashkisë, në shkelje të protokollit veterinar ka lëshuar certifikatë për lëvizjen e kafshëve apo ka lejuar therje në thertore të bagëtive të pa kontrolluara, AKU  ka vënë në dijeni Urdhërin e Mjekut Veterinar.

Urdhëri i Mjekut Veterinar, mbasi u njoh me rastet dhe faktet e paraqitura nga AKU, duke i vlerësuar këto shkelje si të rrezikshme për sigurinë e ushqimit në vend, ka reaguar menjëherë duke marrë masat e mëposhtme:

Zef Kovaçi, mjek veterinar, pranë Bashkisë Lezhë janë marrë masa disipinore me vërejtje me paralajmërim për një periudhë 6 mujore

PDF Urdhëri i Mjekut Veterinar, Lezhë (kliko që të hapet dokumenti)

Fiqerete Dhima, pranë Bashkisë Sarandë  u mor masa disiplinore, vërejtje me shkrim për një përiudhë 6 mujore.

PDF Urdhëri i Mjekut Veterinar, Sarandë (kliko që të hapet dokumenti)

Marjus Daja, pranë bashkisë Berat u morën masat disiplnore me vërejtje me paralajmerim për një periudhe 6 mujore si dhe gjobë 50 000 lekë.

PDF Urdhëri i Mjekut Veterinar, Berat (kliko që të hapet dokumenti)

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit, falenderon Urdhërin e Mjekut Veterinar për reagimin e menjëhershëm dhe tregon vendosmëri për të mos lejuar askënd të cënojë zinxhirin e sigurisë ushqimore.

e.gj.

Komento
Wird geladen
×